Veidai

2015.11.10 19:05

Mokslininkai: jeigu norite jaustis laimingesni, atsikratykite „Facebook“

BNS 2015.11.10 19:05

Neatsikratote pavydo jausmo? Jūsų socialinis gyvenimas neegzistuoja ir jums sunku susikoncentruoti? Dėl viso to gali būti kaltas „Facebook“, jeigu patikėsime tyrimo rezultatais, remiantis kuriais, savaitę socialiniuose tinkluose „negyvenę“ žmonės jaučiasi laimingesni už kitus.  

Laimės tyrimų instituto Danijoje atliktoje studijoje dalyvavo 1095 žmonės, padalinti į dvi grupes, viena kurių nuolat vartojo „Facebook“, o kita liovėsi tai dariusi.

„Pasirinkome „Facebook“, nes šį socialinį tinklą vartoja dauguma įvairaus amžiaus grupių žmonių“, – sakė instituto vadovas Meikas Wikingas antradienį Kopenhagoje.

Po savaitės žmonės, kurie per tą laiką nebuvo prisijungę prie „Facebook“, sakė, kad jaučiasi labiau patenkinti savo gyvenimu, o 88 procentai jų save laikė „laimingais“; kitoje grupėje tokių žmonių buvo 81 procentas.

Maždaug 84 proc. pirmos grupės žmonių sakė, kad jiems patinka jų gyvenimas, lyginant su 75 proc. kitoje grupėje, ir tik 12 procentų save laikė nepatenkintais, kai antroje, toliau „Facebook“ tinkle bendravusioje grupėje tokių buvo 20 procentų.

„Užuot atkreipę dėmesį į tai, ko mums tikrai reikia, mes, deja, esame linkę kreipti dėmesį į tai, ką turi kiti žmonės“, – rašo tyrimo autoriai.

Kitaip tariant, socialinio tinklo „Facebook“ vartotojai 39 procentais yra linkę jaustis nelaimingesniais už tuos, kurie jo nevartoja.