Veidai

2015.11.10 17:03

Tailande mirė aukščiausias žmogus pasaulyje

ELTA2015.11.10 17:03

Neoficialiai laikomas aukščiausiu žmogumi pasaulyje Tailando provincijos Surino gyventojas Pornchai Saosri mirė būdamas 26-erių, rašo laikraštis „Bangkok Post“, remdamasis vyro motina. Kaip rašo laikraštis, 2,69 metro ūgio P. Saosris sirgo daugybe ligų, susijusių su jo neįprastu kūno sudėjimu (tiksli Tailando gyventojo mirties priežastis nenurodoma). P. Saosris jau ilgą laiką dėl ligų nesikėlė iš lovos.

Prieš mirtį jis aštuonias dienas gulėjo ligoninėje. Nemažai gyventojų ėmė siųsti P. Saosrio motinai pinigų sūnui gydyti po to, kai apie jį ir apie jo sunkumus pranešė nacionalinė žiniasklaida. Išrašytas iš ligoninės vyras po kelių dienų mirė.

P. Saosrio motina pripažino, kad gyventojų labdara padėjo ne tik sumokėti už sūnaus gydymą, bet ir išsipirkti namą, kurį teko užstatyti dėl mokesčių už medicinines paslaugas. Likusios lėšos, pasak jos, bus skirtos laidotuvėms.

Oficialiai Gineso rekordų knygos pripažintas aukščiausias pasaulyje žmogus yra turkas Sultan Kosen. Jo ūgis siekia 2,51 metro. 2014 metų lapkritį Londone šis aukščiausias žmogus susitiko su žemiausiu planetos gyventoju nepaliečiu Chandra Dangi, kurio ūgis tesiekia 54,6 centimetro.

S. Kiosenas į Gineso rekordų knygą buvo įtrauktas 2009 m. rugpjūtį. Ankstesnis aukščiausio planetos žmogaus titulas buvo priskirtas Kinijos gyventojui Bao Xishun, kurio ūgis siekė 236 centimetrus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt