Veidai

2020.06.26 15:34

Pasirodęs filmas apie „Euroviziją“ suskaldė gerbėjus į dvi stovyklas: vieni giria, kiti peikia

LRT.lt2020.06.26 15:34

Penktadienį platformoje „Netflix“ pasirodė aistras pakurstyti jau spėjęs filmas apie „Eurovizijos“ dainų konkursą „Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga“. Labiausiai nekantraujantys konkurso gerbėjai spėliojo, kokius „Eurovizijos“ dalyvius išvys filme, tačiau daugelis jų galutiniu rezultatu nusivylė ir socialiniuose tinkluose be užuolankų ėmė reikšti apmaudą.

„Tik įpusėjau žiūrėti filmą apie „Euroviziją“, tačiau jis toli gražu nėra geras“, „Taip, „Netflix“, mėgstu „Euroviziją“, tačiau neketinu žiūrėti to bjauraus filmo, kuriame vaidins Rachel McAdams ir Willas Ferrelas“, „Žiūrėsiu šį filmą, tačiau manau, jog filmą apie „Euroviziją“ kurti amerikiečiams – ne pati geriausia idėja“, – tokie ir dar dešimtys panašių komentarų penktadienį, pasirodžius filmui apie dainų konkursą, pasipylė tviteryje.

„Eurovizijos“ konkurso gerbėjai neslėpė apmaudo dėl to, jog ilgai laukus filmo, jiems teko nusivilti galutiniu rezultatu. „Eurovizija“ pasižymi turtinga istorija, kuri kiekvienais metais atsispindi konkurso rengėjų pastangose ir suteikia tarptautinės scenos erdvės neprilygstamiems įvairių šalių atstovų kūriniams. Būtent tai konkurso gerbėjai ir vertina. Filme tai buvo absoliučiai ignoruojama“, – nuomonę reiškė dar vienas gerbėjas.

Kiti tviteryje pasisakę „Eurovizijos“ mylėtojai į filmą stengėsi reaguoti tolerantiškiau, tačiau didžioji dauguma jų neslėpė nusivylę. „Filmas toks, kokio ir tikėjausi – neįspūdingas, bet žiūrėti galima“, – rašė vienas „Eurovizijos“ gerbėjas. Kiti antrino, kad nors filmas ir prastas, buvo smagu išvysti seniai regėtus dainų konkurso dalyvių veidus.

Kai kurie žiūrovai dalijosi įspūdžiais, jog filme pastebėjo daug neatitikimų, kinas jiems pasirodė per daug „pritemptas“ ir atitolęs nuo realybės. Gerbėjai ėmė dalyti patarimus kino kūrėjams siūlydami apie „Euroviziją“ susukti dokumentinę juostą.

Žinoma, pasitaikė ir priešingų nuomonių. Tie žiūrovai, kuriems filmas „Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga“ patiko, kūrėjų darbą ėmė ginti ir sakyti, jog šis filmas – fikcija, o ne dokumentika, todėl nereikėjo tikėtis chronologiškai tikslios ir faktais pagrįstos medžiagos.

Nemažai kritikos strėlių skriejo į vieną iš filmo pagrindinių aktorių Willą Ferrelą. Jo vaidyba komedijoje tiek gerbėjams, tiek kino kritikams pasirodė „siaubingai nejuokinga“ ir „apgailėtina“.

Tarp neigiamų atsiliepimų ir daug po filmo kilusių klausimų atsirado ir kino kūrėjams adresuotų pagyrų. Žiūrovai gyrė filmą, dalijosi, kad juosta buvo nuotaikinga, pakėlė jiems nuotaiką ir praskaidrino dieną. Didelio dėmesio ir pagyrų susilaukė kine dainą „In The Mirror“ sudainavusi Demi Lovato.

Vis dėlto kino kritikai naujam kūriniui taip pat nebuvo gailestingi. Jie filmui apie „Euroviziją“ netruko prilipdyti „parodijos“, „keisto ir perkrauto“, „skausmingai nejuokingo“ filmo etiketę. Pasak jų, komedija buvo tokia banali, kad jos neišgelbėjo net geras muzikinis takelis.

Taip pat skaitykite