Naujienų srautas

Veidai2015.11.10 10:59

„Eurovizija“ prasideda: lietuvaitė U. Šilagalytė sieks atstovauti ne Lietuvai

DELFI.lt 2015.11.10 10:59

Dainininkė Urtė Šilagalytė yra viena iš 167 užsieniečių, besitikinčių Eurovizijos konkurse atstovauti Šveicarijai. Ar taip įvyks, paaiškės jau po kelių mėnesių.

„Manau, kad daugelis konkurso atrankai pateikusiųjų savas dainas nori, kad jos būtų žinomos ne tik gimtajame krašte, bet ir už jo ribų. Sulaukusi pasiūlymo varžytis su kitais Europos atlikėjais, sutikau ne iškart. Turėjau gerai pagalvoti, kaip į tai sureaguos artimieji, gerbėjai. Bet pusmetį pagyvenusi Milane vis dėlto supratau, jog Europos sienos ne tokios ir tvirtos, o tinkamų progų gali ir nebepasitaikyti“, – sakė U. Šilagalytė.

Varžytis Šveicarijoje rengiamoje atrankoje lietuvaitei pasiūlė italas Francesco Colasanto. Su juo dainininkė susipažino po to, kai laimėjo tarptautinį pop dainų konkursą „Canzoni Dal Mondo“, šį rudenį dešimtą kartą vykusį Ravello mieste Italijoje. Pagrindinis jo prizas buvo teisės į specialiai konkurso nugalėtojui parašytą dainą „The perfect way“ bei jos vaizdo klipą. Kūrinio autorius būtent F. Colasanto. Jis ir paskambino U. Šilagalytei bei pateikė netikėtą pasiūlymą.

„Iki šiol tokio niuanso, kad Šveicarija yra vienintelė Europos valstybė, nacionalinėje atrankoje leidžianti dalyvauti užsieniečiams, net nežinojau. Tiesą pasakius, niekada ir nesidomėjau tokiomis galimybėmis. Apie tai man papasakojo būtent Francesco“, – pasakojo dainininkė. Jis įsitikinęs, kad „The perfect way“ puikiai tinka Eurovizijos konkursui.

Pirmajame etape, besitęsiančiame iki lapkričio 16 dienos, bet kuris iš interneto vartotojų gali atiduoti savo balsą šveicariškoje Eurovizijos atrankoje. Balsuoti galima ir už U. Šilagalytę.

Susumavus rezultatus bus atrinkta dvylika finalo dalyvių – šeši šveicarai ir tiek pat užsieniečių. Kas varžysis dėl teisės atstovauti vienai turtingiausių Europos valstybių spręs ir publika, ir komisija. Nacionalinis finalas įvyks 2016 metų vasario 13 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi