Veidai

2020.06.23 09:45

Žmoną amžinojo poilsio išlydintis Arvydas Paltinas – apie ypatingą sapną ir paskutines dienas kartu

LRT.lt2020.06.23 09:45

Antradienį į Vilniuje esančią Bernardinų bažnyčią atsisveikinti su vasarį iškeliavusia scenos legenda Nelly Paltiniene rinkosi artimieji ir bičiuliai. Vienas pirmųjų į ištaigingai išpuoštą bažnyčią skambant N. Paltinienės dainoms atvyko velionės vyras Arvydas Paltinas. Iš Vokietijos į Lietuvą praėjusią savaitę parskridęs muzikas ir pedagogas atviravo, kad užsitęsusios laidotuvės labai išsekino.

N. Paltinienė gimė 1929 m. vasario 16 d. Lenkijoje. Kurį laiką Manheime, Vokietijoje gyvenusios scenos legendos gyvybė po ilgos sunkios ligos užgeso šių metų vasario 29 d.

Praėjusią savaitę į Lietuvą iš Vokietijos parskridęs A. Paltinas džiaugėsi, kad skrydis praėjo sėkmingai, pagyrė malonų oro uostų personalą, tačiau atviravo, kad užsitęsusios laidotuvės buvo labai varginančios.

„Buvo labai sunkus ir įtemptas laikas. Viskas tęsėsi be galo, pagaliau atėjo ta diena, kai galima palaidoti (N. Paltinienę – LRT.lt). Labai trukdė virusas. Šitiek dienų nebuvo galima jos parvežti, nes buvo uždrausta. Viską lėmė virusas, šiaip būtų buvę viskas greitai, kaip ir visi laidojimai būna“, – žurnalistams sakė A. Paltinas.

N. Paltinienės vyras pasakojo, kad jo atmintyje žmona visuomet išliks besišypsanti. „Net sapnavau sapną, kad ji tokiam mūrų, plytų patvory man iš tolo mojavo ir šypsojosi. Toks vaizdas man ir išlikęs“, – prisiminimais dalijosi A. Paltinas. Tiesa, paskutinio pokalbio su vasarį iškeliavusia žmona jis sakė neprisimenantis, – tuo metu buvo nemažai rūpesčių.

„Iki pabaigos buvo noras gyventi, – apie N. Paltinienę kalbėjo jos vyras. – Buvo sunku, tebėra ir dar ilgai tai tęsis. Mes vienas kitą labai mylėjome, vienas kitu gyvenom tiek metų, tai tas antspaudą paliko mūsų buvime“, – į paskutinę kelionę išlydėti mylimosios atėjęs sakė A. Paltinas.

Praėjusią savaitę paklaustas, kas yra didžiausias jo ramstis ir kur semiasi stiprybės išgyvendamas žmonos netektį, A. Paltinas portalui LRT.lt sakė, kad visiems ateina laikas. „Pasiguodžiu ilgu, gražiu, kūrybiniu mūsų bendru gyvenimu. O jis pas mus tikrai buvo ilgas ir gražus“, – kalbėjo A. Paltinas.

Taip pat skaitykite