Veidai

2015.11.09 13:21

Rusijos aktyvistas padegė FST būstinės duris

ELTA 2015.11.09 13:21

Rusijos pareigūnai sulaikė menininką ir politinį aktyvistą Piotrą Pavlenskį, kai šis padegė Maskvoje esančios Federalinės saugumo tarnybos (FST) būstinės dūris, skelbia BBC.

Aktyvistas padegė Lubiankos pastato duris ir buvo nufotografuotas stovįs priešais ugnį ir laikąs benzino kanistrą. Vyriškis į teisėsaugos akiratį pakliūva jau ne pirmą kartą. 2013 metais jis buvo sulaikytas po to, kai išsirengė nuogas ir vinimis prisikalė sėklides prie Raudonosios aikštės grindinio.

Istoriniame Lubiankos pastate šiuo metu yra įsikūrusi Rusijos saugumo tarnyba. Anksčiau čia veikė Sovietų Sąjungos specialioji tarnyba KGB.

Po padegimo P. Pavlenskis išplatino vaizdo įrašą ir prie jo pridūrė: „FST naudoja nepertraukiamo teroro metodą ir savo valdžioje laiko daugiau nei 146 mln. žmonių“.

Kaip pranešė Rusijos tinklalapis, stebintis sulaikytų aktyvistų padėtį, „Mediazona.ru“, menininkas buvo apklaustas dėl smulkaus chuliganizmo. Žurnalistai, kurie nufilmavo P. Pavlenskio performansą, taip pat buvo apklausti.

Be minėto incidento 2013 metais, kurio metu jis protestavo prieš griežtą policijos kontrolę, P. Pavlenskis tais pačiais metais nuogas ir apsivyniojęs spygliuota viela gulėjo prie šalies parlamento. Dar vieno protesto metu vyriškis užsisiuvo lūpas ir nusipjovė dalį ausies spenelio, protestuodamas prieš priverstinį disidentų psichiatrinį gydymą.

Be to, jam gresia treji metai kalėjimo dėl 2014 metais surengto pasirodymo Sankt Peterburge, kai jis ir kiti aktyvistai padegė padangas ir mojavo Ukrainos vėliavomis, tokiu būdu išreikšdami paramą Maidano protestams, po kurių buvo nuverstas Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius.