Veidai

2020.06.23 11:45

Nelly Paltinienę prisimenantys bičiuliai: kitus it magnetas traukė nesuvaidintu nuoširdumu

papildyta 12.37
Viktorija Lideikytė, LRT.lt2020.06.23 11:45

Birželio 23 d. į Vilniuje esančią Bernardinų bažnyčia atsisveikinti su vasarį iškeliavusia scenos legenda Nelly Paltiniene susirinkę jos bičiuliai velionę prisimena su šypsena. Ji nugyveno garbingą gyvenimą, paliko ryškų pėdsaką, o gerbėjus it magnetas traukdavo savo tikrumu ir nesuvaidinta meile, prisimena estrados dainininkės bendraminčiai.

Artimas N. Paltinienės bičiulis, rūpinęsis ir velionės urnos iš Vokietijos pargabenimu, kunigas Arūnas Peškaitis su šypsena dalijosi prisiminimais apie net kelioms kartoms puikiai pažįstamą dainininkę. „Nelly pažįstu nuo vaikystės. Kiek save atsimenu, tiek atsimenu ir ją – iš radijo, televizijos, koncertų salių.

Susipažinome 2003 m., tada padėjau išleisti vieną jos archyvinį kompaktą. Mūsų bendravimas buvo labai asmeniškas ir krikščioniškas, nes Nelly dažnai dalyvaudavo mūsų Kalėdų koncertuose, labdaros koncertuose, važiuodavo ten, kur pranciškonai įprastai važiuoja, – į atskirties vietas, senelių namus, ligonines, provinciją, kur mažai kas atvažiuoja“, – žurnalistams pasakojo A. Peškaitis.

Kaip ir kiti N. Paltinienės bičiuliai, A. Peškaitis pažymėjo, kad gerbėjų širdis N. Paltinienė pavergė tikra, nesuvaidinta meile ir nuoširdumu. „Savo šiluma ir meile, kuri ne padaryta, ne sukurta, o tikra, ji atnešdavo žmonėms labai daug džiaugsmo. Žmonės nepaprastai jos laukdavo.

Pamenu, 2006 m. Vilniaus Gerontologijos centre vyko vienas koncertas. Jame koncertavo ne tik Nelly, bet, aišku, žmonės labiausiai laukė jos, nes ji buvo jų vaikystės dainininkė. Paskui man pasakojo, kad centro žmonės visą dieną jos laukė, puošėsi.

Mane per tą koncertą sujaudino vienas momentas. Nelly dainuojant, viena gydytoja visą laiką prie scenos laikė mobilųjį telefoną. Po koncerto paklausiau, kodėl. Pasakojo, kad vienas paralyžiuotas žmogus negali išeiti iš palatos, todėl paprašė, kad per mobilųjį telefoną galėtų girdėti, kaip dainuoja jo mylimiausia vaikystės dainininkė Nelly“, – prisiminimais apie velionę dalijosi kunigas A. Peškaitis, su N. Paltiniene paskutinį sykį kalbėjęs likus trims dienoms iki jos mirties.

Pagerbti amžinojo poilsio išlydimą N. Paltinienę atvyko ir laidų vedėjas, režisierius Vytenis Pauliukaitis. „Nelly pažinojo visa Lietuva, o aš su ja dar ir bendradarbiavau kartu ruošdamas jos paskutinį didelį koncertą Operos ir baleto teatre. Padirbėjom kaip reikiant“, – prisiminė V. Pauliukaitis.

Pasak jo, N. Paltinienė buvo reikli, tačiau tikra ir nuoširdi. „Aš nuo jos nesu nukentėjęs. Mes sutarėme, – šypsojosi V. Pauliukaitis. – Ji buvo reikli, žinojo, kokia turi būti, ką turi dainuoti. Žinote, kaip sakoma, čia nebuvo netikras pinigas. Čia buvo 100 procentų scenoje, 100 procentų širdies. Tuo ji ir pasiliks mums ilgam.“

Artimas N. Paltinienės bičiulis, žurnalistas Vidas Mačiulis portalui LRT.lt kalbėjo, kad A. Paltinienės palydėjimas į amžinojo poilsio vietą – liūdna, tačiau tuo pačiu metu ir graži šventė. „Reikia džiaugtis sulaukus 91-erių ir palikus tokį pėdsaką“, – kalbėjo V. Mačiulis.

Pasak jo, velionė buvo griežta, neretai jos žodis buvo paskutinis, tačiau N. Paltinienė it magnetas traukė aplinkinius savo tikrumu. „Žmonės ėjo į jos koncertus, jai plojo, nežinau, kodėl ji buvo toks magnetas. Nelly buvo užsispyrusi, Arvydui buvo sunku: jeigu pasakydavo, taip ir turėdavo būti.

Vis dėlto Nelly viską pasakydavo savo vidumi. Nors ir užsiplieksdavo kaip degtukas, išėjusi į sceną viską pamiršdavo“, – kalbėjo V. Mačiulis, paskutinį sykį su velione bendravęs prieš jos mirtį. Tada N. Paltinienei jis pasiuntė linkėjimus iš Klaipėdos.

N. Paltinienės ir jos vyro A. Paltino ansamblyje „Kopų balsai“ karjerą pradėjęs dainininkas Edmundas Kučinskas žurnalistams kalbėjo, kad labai džiaugiasi pažintimi su šia pora.

„Jeigu mano gyvenime yra kažkokia akimirka ar dvi, kuriomis aš galiu ir norėčiau didžiuotis, tai, ko gero, būtų tie metai, praleisti šalia Nelly ir Arvydo Paltino. Nuo pat pirmų atėjimo į „Kopų balsų“ ansamblį dienų, tarp mūsų susiklostė šilti, jaukūs, gražūs (santykiai – LRT.lt).

Aš tada buvau jaunas, o jie buvo patyrę estrados vilkai. (Mūsų santykiai – LRT.lt) buvo lyg ir kolegiški, lyg ir seseriški, lyg ir motiniški“, – prisiminė E. Kučinskas.

„Visiškai nuoširdžiai sakau, dabar jau esu nemažai metų praleidęs scenoje ir galvoju, – nors dabartinei kartai gal ir sunku suprasti, – kad N. Paltinienę populiariausių lietuviškų estrados dainininkų tarpe statyčiau šalia Antano Šabaniausko, Jugio Dvariono“, – gražių žodžių apie N. Paltinienę negailėjo E. Kučinskas.

N. Paltinienės scenos bičiulis dainininkas Viktoras Malinauskas kalbėjo, kad velionė buvo sutverta mylėti gyvenimą. „Prisimenu ją kaip linksmą, mylinčią gyvenimą, žmones, gerbėjus, klausytojus. Be abejo, ji visada buvo linksma, su optimizmu žiūrėdavo į gyvenimą, niekada neliūdėdavo. Pamačius ją visada norisi šypsotis ir džiaugtis gyvenimu. Ji visus labai mylėjo, mylėjo muziką, dainas, publiką. Buvo žmogus, sutvertas meilei.

Dar prieš 5-erius metus mes su ja scenoje ir šokome, ir dainavome duetus. Neįtikėtina, kad jos nebėra“, – LRT TELEVIZIJAI sakė V. Malinauskas.

Atsisveikinti su ilgamete drauge atvykusi solistė Judita Leitaitė sakė, kad N. Paltinienė skleidė nepaprastą šilumą ir buvo neeilinė moteris.

„Kiek jai buvo metų, kaip ji atrodė, labai daug Lietuvos moterų nori į ją lygiuotis. O labiausiai man patinka jos žodžiai: „Aš dainuosiu tol, kol bus gyvas nors vienas mano klausytojas. Nesvarbu, kiek salėj bus žmonių!“ Tai buvo neeilinė moteris. Tiek ir savo talentu, tiek ir elegancija. O kaip ji jautėsi, ji viena žinojo, bet niekada neparodė, kad jai bloga“, – sakė J. Leitaitė.

Į paskutinę kelionę N. Paltinienę išlydėti atvykę jos bičiuliai, atlikėjai Liveta ir Petras Kazlauskai sakė, kad Nelly ir Arvydo šeima jiems buvo pavyzdinė, į ją jie lygiuodavosi.

„Su Nelly bendraudavome šeimomis, važiuodavome į svečius į Vokietiją, susitikdavome ir čia, Lietuvoje. Ji buvo mūsų scenos pamokų mokytoja, scenos mama, kuri tikrai mus labai mylėjo, ir mes visada jautėme jos meilę, globą. Ji dainavo tiesiai iš širdies į širdį.

Ji mus visada mokydavo: jei scenoje nepataikysite žiūrovui į širdį, jūsų darbas bus bergždžias. Ji turėjo didžiulę Dievo dovaną, didžiulę širdį, jautrumą. Ji be galo mylėjo savo publiką, o tą nuoširdumą ir tikrumą žmonės ir jautė, nes publikos neapgausi. Ji nekėlė savęs aukščiau visko, nors tą galėjo daryti, nes buvo Lietuvos estrados primadona, tačiau niekada nesipuikavo.

Jų šeima buvo mūsų šeimai pavyzdys. Mes į juos lygiuodavomės, stebėdavome, kaip po koncertų sprendžia ir džiaugsmą, ir nesklandumus. Iš šono gražiai, tyliai juos stebėdavome, aptardavome ir sakydavom, kad taip reikia vienam už kito laikytis“, – kalbėjo L. Kazlauskienė.

N. Paltinienė mirė vasario 29 d. Manheime, Vokietijoje, kur gyveno jau ne vienerius metus. Lietuvių estrados dainininkę prieš keletą metų užklupo plaučių uždegimas, kurio komplikacijų pasekmes ji jautė ir vėliau.

Atlikėja scenoje praleido daugiau nei šešis dešimtmečius, o 2009-aisiais netgi buvo įtraukta į Lietuvos rekordų knygą kaip ilgiausiai dainuojanti solistė.

N. Paltinienė amžinojo poilsio atgulė Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje.

Taip pat skaitykite