Veidai

2020.06.29 08:17

Ričardas Doveika: neišeinu iš namų nepalaiminęs žmonių, kuriuos teks sutikti

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2020.06.29 08:17

Kunigas Ričardas Doveika LRT RADIJUI prisipažįsta – jei tik yra galimybė, rytais vietoje ankstyvo kėlimosi jis visada renkasi kuo ilgiau numigti, o svarbių darbų dažniausiai imasi tik vėlai vakare. Prieš išeidamas iš namų, dvasininkas naujai dienai kasdien pasiruošia prašydamas Dievo palaiminti visus žmones, kuriuos jam teks sutikti: ir gero, ir blogo linkinčius.

Apie savo ryto rutiną LRT RADIJO laidai „Ryto garsai“ pasakojantis R. Doveika sako, kad rytais mėgsta ilgiau pamiegoti, o dirbti jam geriausia vėlų vakarą, kai galima susikaupti.

„Jeigu ryte įmanoma pamiegoti, visuomet išnaudoju galimybę numigti ilgiau. Kartais, jei per dieną būna daug darbų, įtampų, susitikimų ar kunigiškos tarnystės, vakare apie 22–23 val. jau pradedi mirksėti akimis. Vis dėlto darbams daugiau laiko skiriu vėlai vakare ir naktį, kada yra ramu ir galima susikaupti“, – kalba kunigas.

Nors R. Doveika turi įgijęs virėjo specialybę, pusryčius jis valgo neįmantrius. „Iki kunigystės man yra tekę pabaigti prekybos verslo mokyklą, esu įgijęs virėjo specialybę. Rytais tenka valgyti pusryčius, nors kartais juos ir apleidžiu.

Jei pusryčiauju, mano pusryčiai būna labai paprasti, lengvi – kavos puodelis ir vaisius, kartais suvalgau varškės su uogomis. Vis dėlto nesilaikau trijų kartų valgymo per dieną taisyklės, kartais pasitaiko, kad pavalgau ryte, o kitą patiekalą valgau tik kitą rytą“, – kalba R. Doveika.

Pasitikdamas naują dieną, kunigas laikosi vienos taisyklės – neišeina iš namų nepalaiminęs žmonių, kuriuos tądien jam teks sutikti. „Stengiuosi niekada neišeiti iš namų nepalaiminęs tų žmonių, su kuriais šiandien man teks susitikti. Žinau, kad tą dieną sutiksiu žmonių, iš kurių išmoksiu, ką reikia padaryti, sutiksiu žmonių, iš kurių išmoksiu, ko nereikia daryti, kurie suteiks man pozityvią patirtį, o gal ir įžeis, įskaudins, numes kokią pigią repliką.

Tam, kad į visus tuos žmones turėčiau vidinį pagarbos ir palaiminimo atsakymą, visuomet kas rytą išgyvenu būtent tokį buvimą prieš Dievą, kada savo žodžiais prašau jo palaiminimo. Ryto malda man nėra užkeikimai, mantros, psicholgiios seansas, mistikos dalykas. Malda man – tiesiog mano pasiruošimas išeiti į šiandieną“, – kalba R. Doveika.

Visas pokalbis – LRT RADIJO laidos „Ryto garsai“, eteryje skambėjusios birželio 16 d., įraše: