Veidai

2020.06.21 14:32

„Muzikinio viešbučio“ šeimininkė prisiminė į filmavimą vėlavusią mešką, ant scenos užsidegusį sijoną

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2020.06.21 14:32

Rokenrolą šokanti meška ar vedėjai, pasipuošę Lietuvoje filmuoto serialo „Atila“ aktorių kostiumais. Taip žiūrovus stengėsi stebinti legendinės laidos „Muzikinis viešbutis“ kūrėjai. Kaip portalui LRT.lt pasakojo laidos siela Vilija Grigonytė, už kadro netrūko ir sunkaus darbo, ir įvairių kuriozų.

Pirmoji legendinio „Muzikinio viešbučio“ laida eteryje pasirodė 1993 m. kovo 18 d. „Tai bendras mano ir režisierės Jūratės Šimkutės sumanymas. Iš pradžių „Muzikinis viešbutis“ buvo pramoginis šou, siūlantis kokybišką pramogą šeštadienio vakarais.

Po kurio laiko man kilo mintis, kad laida galėtų tapti konkursu, kuriame būtų skiriamas dėmesys naujoms dainoms, pradedantiems atlikėjams ir svarbiausia – dainų autoriams, kurie paprastai atsiduria atlikėjų šešėlyje. Norėjosi, kad laida būtų tam tikras paskatinimas ir kūrėjams. Taip „Muzikinis viešbutis“ tapo konkursu su baigiamaisiais koncertais, renginiais ir apdovanojimais“, – portalui LRT.lt pasakoja V. Grigonytė.

Iš pradžių „Muzikinį viešbutį“ V. Grigonytė vedė kartu su A. Baubliu, tačiau netrukus jį pakeitė Vytautas Kernagis. „Pakvietėme jį prisijungti, jis su malonumu sutiko ir tapo labai svarbia laidos dalimi, veidu. Aš tuo metu buvau ne tik laidos vedėja, bet ir prodiuserė, scenarijaus autorė ir kai kurių renginių režisierė“, – prisimena V. Grigonytė.

Muzikinis viešbutis

Laida buvo filmuojama Vaidilos teatre, į filmavimus susirinkdavo gausi publika. „Nors laida buvo netiesioginė, įdomu tai, kad filmavimai vykdavo taip, tarsi būtume tiesioginiame eteryje – viskas buvo nufilmuojama vienu kartu, nieko perfilmuoti negalėjome.

Todėl dienomis, sustatę scenografiją ir apšvietimą, repetuodavome, o vakarais būdavo filmuojamos laidos. Darbas išties buvo nelengvas. Tačiau žiūrovai labai norėjo pamatyti laidas ir per kiekvieną filmavimą būdavo anšlagas“, – pasakoja ilgametė laidos vedėja.

Ankstesniame interviu portalui LRT.lt ji pasakojo, kad su V. Kernagiu netgi turėjo tam tikrą susitarimą, gelbėjusį po ilgų repeticijų ir pasiruošimo filmavimui darbų: „Per filmavimus jam tekdavo didesnis krūvis, o aš buvau ta, kurią jis kartais patraukdavo per dantį, kuri turėjo kartais gal kiek naivokai atsakyti ar sureaguoti. Ne visada duetui reikia dviejų ryškių lyderių.“

„Muzikinio viešbučio“ žiūrovai atpažindavo V. Grigonytę gatvėje, vieni palydėdavo žvilgsniu, kiti drąsiai užkalbindavo. „Kartą atėjęs vienas vyras man papasakojo, kad jo broliui labai patinka mūsų kuriama laida, ir padovanojo iš odos pagamintą dėžutę. Turiu ją iki šiol, ji man labai miela“, – šypsojosi pašnekovė.

Muzikinis viešbutis. Konkurso "Geriausia daina 95" laureatai.

Prisimindama tuos laikus, ji patikino, kad darbą televizijoje visada lydi netikėtumai ir nenumatytos situacijos. Už kadro netrūko ir linksmų nutikimų. „Vienoje laidoje turėjo pasirodyti rokenrolą šokanti meška, bet ji vėlavo. Prasidėjus filmavimui, gavau raštelį, kad meška jau atkeliavo. Iš pradžių ji buvo nuvesta į atskirą kambarėlį, o per pertrauką – į persirengimo kambarį. Netrukus scenoje pasirodęs Kostas Smoriginas žiūrovams pasakė, kad negalėjo užkulisiuose susiderinti gitaros, nes ten – meška, tad gitarą derino jau scenoje“, – prisiminimais dalijosi V. Grigonytė.

Kartais žiūrovai nė nepastebi ar nesužino, kas nutinka scenoje. Sykį nuo prožektoriaus užsidegė V. Grigonytės sijonas: „Kol skambėjo daina, mūsų padėjėja viską sutvarkė, susiuvo, tad galėjau it niekur nieko vakarą vesti toliau.“

Muzikinis viešbutis

Maždaug prieš porą dešimtmečių Lietuvoje buvo filmuojamas mini serialas „Atila“ apie žymiojo hunų vado gyvenimą ir jo karo žygius, Kernavėje viešėjo Holivudo žvaigždės, tarp jų – Gerardas Butleris. Sužinojusi, kad filmavimo komanda darbus baigė, V. Grigonytė sumanė susitarti su Lietuvos kino studija, kad dekoracijas bei kostiumus trumpam paskolintų laidos kūrėjams: „Taigi porą dienų vyko laidos filmavimai, kuriuose buvome pasipuošę aktorių kostiumais. Buvo nelengvas, bet labai įdomus darbas ir neeilinė patirtis.“

„Muzikinis viešbutis“ tapo savotišku atspirties tašku, nes pirmuoju Lietuvos pasirodymu „Eurovizijos“ konkurse buvo patikėta rūpintis būtent šio pramoginio šou kūrėjų komandai. Laidos vedėja V. Grigonytė tapo ir pirmąja Lietuvos eurovizinės delegacijos koordinatore.

Muzikinis viešbutis. Valentino diena.

1994-aisiais į Dubliną O. Vyšniauskas išvyko su „Lopšine mylimai“, kuriam muziką sukūrė pats atlikėjas, o širdį virpinančius žodžius – Gintaras Zdebskis. Tuo metu konkurse dar grojo orkestras, buvo privaloma dainuoti gimtąja kalba. Galima sakyti, kad O. Vyšniauską vykti į „Euroviziją“ išrinko LRT televizijos darbuotojai.

Kaip pasakojo V. Grigonytės kolegos, ji labai daug dirbo – viena turėjo atlikti 15–20 žmonių darbą. „Pamenu, dalykinius laiškus netgi pradėjau pasirašinėti skirtingai – Grigonytės ir Vyšniauskienės pavardėmis. Tiesiog tam, kad žmonės mažiau stebėtųsi, kaip visus darbus gali padaryti vienas žmogus. <...> Be to, būti pirmai visuomet sunkiausia: niekas neperduoda patirties ir daugumą dalykų tenka sužinoti pačiai“, – viename iš interviu portalui LRT.lt sakė V. Grigonytė.

Muzikinis viešbutis. Pasiruošimas 1997 m. sezono geriausių dainų konkurso finalui.

Lietuva „Eurovizijoje“ vėl pasirodė 1999-aisiais. Prieš tai, 1998-aisiais, buvo surengta ir pirmoji nacionalinė atranka, kad išsirinktume antrąjį savo atstovą „Eurovizijai“, tais metais vykusiai Izraelyje, Jeruzalėje. Pirmoji nacionalinė atranka vyko „Muzikiniame viešbutyje“.

Atrankoje dalyvavo daugelis iki šiol žinomų grupių bei atlikėjų: Violeta Riaubiškytė, grupės „Bavarija“ ir „Rebelheart“, Rūta Ščiogolevaitė ir Aistė Pilvelytė, jėgas nacionalinėse atrankose jau bandžiusi 11 kartų. Tąkart laimėjo Aistė Smilgevičiūtė.

„Muzikinio viešbučio“ kūrėjai nedegė noru, kad laida taptų nacionaline „Eurovizijos“ atranka, tačiau taip nusprendė tuometiniai televizijos vadovai. Prabėgus daugeliui metų, manau, tai nebuvo geras sprendimas – mes turėjome kurti savo, o nacionalinė atranka turėjo vykti atskirai. Tačiau buvo, kaip buvo“, – svarstė V. Grigonytė.

Muzikinis viešbutis. 1996 -1997 m. sezono baigiamasis koncertas (I dalis).
Muzikinis viešbutis. 1996 -1997 m. sezono baigiamasis koncertas (II dalis).
Muzikinis viešbutis
Muzikinis viešbutis
Muzikinis viešbutis
Muzikinis viešbutis
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt