Veidai

2020.06.27 19:44

Aktorius ir kvepalų kūrėjas Aistis Mickevičius: pasikvėpinus galima įsigyti ne tik draugų, bet ir priešų

LRT RADIJO laida „Vasaros popietė“, LRT.lt2020.06.27 19:44

Aktorius, kvepalų kūrėjas, nišinės parfumerijos prekės ženklo „FUMparFUM“ įkūrėjas Aistis Mickevičius prisimena, kad dar prieš 10 metų, užsiminęs apie svajonę kurti kvepalus, sulaukdavo iš aplinkinių skeptiškų vertinimų bei nuostabos kupinų žvilgsnių, esą, kodėl nesiimąs įgyvendinti kokio nors praktiškesnio sumanymo, kad ir veisti lašišų.

Tačiau, anot akoriaus, kiekvienas žmogus turi savo tikslą, viziją, ir jei yra veržlus, tikslą pasiekia. Apie kvapus, kvepalus ir jų įtaką nuotaikai bei gyvenimui – pokalbis su A. Mickevičiumi LRT RADIJO „Vasaros popietėje“.


Pats A. Mickevičius vadina save aromatų kūrėju – mat kuria ne tik kvepalus, bet ir aromatus namams, erdvėms, parodoms, kompanijoms. Anot pašnekovo, kvapai ir kvepalai iš tiesų pakelia nuotaiką, suteikia laimės pojūtį. „Kvapai daro didžiulį poveikį: senosios žmogaus smegenys reaguoja į aromatus, žadina prisiminimus, sukelia vaizdinius“, – pasakoja kvepalų kūrėjas.

A. Mickevičius pažymi, kad kvepinantis, kaip ir daugelyje sričių, svarbu nepamiršti saiko, bei atkreipia dėmesį į kvepinimosi etiką. „Lietuvoje kvepinimosi etika gal dar nelabai žinoma, tačiau Skandinavijos šalyse net pasirašant darbo sutartį gali būti įtrauktas punktas, kad darbe negalima kvepintis. Paprastas dalykas – tai, kas patinka mums asmeniškai, nebūtinai patinka visiems aplinkui, tad pasikvepinus galima įsigyti ne tik draugų, bet ir priešų“, – pasakoja parfumeris. Anot jo, ne visuomet reikia paskleisti aplink save aromato debesį – būtina atsižvelgti į konkrečias aplinkybes.

Kvepalų kūrėjas rekomenduoja turėti bent keturis aromatus. „Vienų [kvepalų] šiais laikais neužtenka, nes gyvename dinamišką gyvenimą, keičiasi situacijos, erdvės, kuriose būname, sezonai ir pan.“, – teigia jis. Pats A. Mickevičius sako turįs ir naudojąs apie 30 aromatų.

Esant karštiems orams pašnekovas rekomenduoja rinktis gaivius aromatus: „Nesinorėtų ko nors sunkaus. Yra lengvų aromatų, kurie skirti būtent vasarai. Pavyzdžiui, pietuose ypač populiarus odekolono žanras, nors mums jis asocijuojasi su „pijokais“ prie kiosko. Pietų Prancūzijoje ar Italijos kurortuose karštomis vasaros dienomis kvepinamasi būtent odekolonu.“ Tiesa, A. Mickevičius perspėja, kad vasarą kvepintis gali būti ir pavojinga, nes malonūs aromatai vilioja vabzdžius.

A. Mickevičius užsimena, kad pandemija turėjo poveikį ir parfumerijos pramonei: dalis kompanijų ėmė gaminti aromatizuotą dezinfekcinį skystį. „Žinoma, jis gerokai brangesnis už įprastą, bet jei norisi „plačiai“ ir prabangiai gyventi, yra net ir toks“, – pasakoja parfumeris.

Ar paties A. Mickevičiaus kvepinimosi įpročius pakeitė karantino metu privalomas kaukių dėvėjimas? Anot parfumerio, jis kvepinasi net ir dėvėdamas kaukę, ir ne tik todėl, kad pasikvepinus kaukė kvepia maloniau. Kvepalų kūrėjas pažymi, kad kvepaluose yra alkoholio, kuris turi dezinfekuojančių savybių.

Kvepalų kūrėjas pastebi, kad per pastarąjį dešimtmetį lietuviai gerokai pažengė į priekį ir parfumerijos žiniomis jau lenkia latvius bei estus. Anot A. Mickevičiaus, nei Rygoje, nei Taline nėra tiek parfumerijos parduotuvių kiek Vilniuje.

Žinoma, kvepalų galima rasti įvairių – tiek pigių, tiek brangesnių. Kaip susigaudyti kainų įvairovėje? Anot pašnekovo, kiekviena kvepalus gaminanti kompanija turi savo tikslinę grupę bei klientą. Vienos kompanijos naudoja išskirtinius ingredientus, kitos – skiria ypatingą dėmesį flakonui, pakuotei, reklamai. Gali būti, jog kvepalus kūrė garsus parfumeris. A. Mickevičiaus teigimu, visi šie dalykai yra svarios priežastys, lemiančios ne tik kvepalų kainą, bet ir jų vertę.

Paklaustas, kokiam žinomam žmogui norėtų sukurti aromatą, A. Mickevičius ilgai nedvejojęs atsako: „Kažkada mano svajonė buvo susipažinti su Monica Bellucci, tai būtų puiki proga.“ „Ji kvepėtų kažkuo labai paslaptingu ir jausmingu: gal jazminai, gal tamsi rožė, gal – egzotinis augalas“, – mintyse dėlioja aromato natas kvepalų kūrėjas.

Daugelis yra girdėję apie įvairių kvapų skirtingą poveikį. Pavyzdžiui, gerai žinoma, kad levandų, pušų aromatai atpalaiduoja, padeda užmigti. Aitresni citrusų, pipirų kvapai – priešingai: tonizuoja, pakelia nuotaiką, padeda susikaupti darbui. Tuo tarpu gėlių aromatai žadina jausmus. Biuruose, darbo patalpose, anot parfumerio, netinka kulinariniai (išskyrus nebent kavos) kvapai. Tačiau pašnekovas primena, kad prieš eksperimentuojant su aromatais, patalpas būtina gerai išvėdinti.

Pasak kvepalų kūrėjo, pasaulyje nėra kvepalų, kurie skleistų liūdną nuotaiką – nebent svajingą, žaismingą, romantišką ar linksmą. Tad jei aplanko liūdesys, A. Mickevičius pataria tiesiog pasikvepinti.

Išsamiau – birželio 9 d. laidoje „Vasaros popietė“.

Parengė Marija Abromaitytė.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt