Veidai

2020.06.15 07:41

Savo pirmąjį uždarbį Jazzu gavo būdama trylikos: prisiminus, ima juokas

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2020.06.15 07:41

Daugybę muzikinių apdovanojimų susižėrusi ir pilnas sales gerbėjų renkanti atlikėja Justė Arlauskaitė-Jazzu sako, kad jai niekada neteko vasarą pardavinėti ledų ar dirbti padavėja – pirmąjį savo honorarą už dainavimą ji gavo dar paauglystėje, o dabar prisipažįsta net nežinanti, kiek pinigų yra jos sąskaitoje.

Vasara – ne tik atostogų, bet ir naujų patirčių metas, kai moksleiviai ar studentai suka galvas kaip užsidirbti ir susiranda pirmuosius savo darbus. LRT.lt pradeda tekstų ciklą apie žinomų žmonių ir kūrėjų vasaros darbus, pirmuosius uždarbius.

J. Arlauskaitė-Jazzu dainuoti džiazą pradėjo dar tada, kai jai buvo keturiolika metų. Kaip solistė ji pasirodydavo su įvairiomis grupėmis bei džiazo projektais Lietuvoje ir už jos ribų. Būdama penkiolikos ji tapo grupės „Pieno lazeriai“ vokaliste. Portalui LRT.lt ji sako, kad jokio darbo bodėtis nereikia, tačiau džiaugiasi, kad jai gerai sekėsi ir pirmasis darbas buvo dainavimas.

Atlikėja puikiai prisimena ir savo pirmąjį uždarbį. „Kai man buvo trylika, pasirodžiau su Karoliniškių muzikos mokyklos bigbendu. Už tai gavau 20 litų, kuriuos išleidau su tėčiu nuėjusi į visiems gerai žinomą greito maisto užkandinę.

Juokinga darosi prisiminus, bet būtent tada supratau pinigų vertę. Be to, džiaugiuosi, kad nesvarbu, kokio dydžio uždarbis buvo, jis buvo uždirbtas iš muzikos. Žinoma, su laiku augo ir honorarai, ir ambicijos, ir perspektyvos, ir talentas. Esu labai laiminga, kad jau penkiolika metų gyvenu iš muzikos“, – portalui LRT.lt sako Jazzu.

Po karantino ant scenos sugrįžusi atlikėja pasakoja, kad koncertų buvo labai išsiilgusi. Ir nors karantinas daugeliui atlikėjų pakenkė finansiškai, nes visi koncertai buvo atšaukti, Jazzu sako, kad ji dar kurį laiką būtų išsivertusi.

Tiesa, viešėdama portalo LRT.lt laidoje „Ramūnas Zilnys kalbina“ atlikėja Jazzu prisipažino, kad tiksliai nė nežino, kiek pinigų yra jos sąskaitoje.

„Kiek turiu pinigų, žino tik mano vadybininkas Lauras Lučiūnas, – šypsojosi atlikėja. – Visi mano artimiausi žmonės žino, kad aš su pinigais tvarkytis nemoku, labai mėgstu juos leisti. Nesakau, kad man reikia kokių nors brangių dalykų, svarbiausia, kad užtektų knygoms, maistui ir kelionėms. Taigi kartais mano vadybininkas būna mano konsultantu finansų klausimais. Vis dėlto, yra penkiolikos metų įdirbis, kuris niekur nedings, tad tikrai nepražūčiau.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt