Veidai

2020.06.22 08:07

Tekančią saulę sekusi Jurga papasakojo, kuriose sostinės vietose saulėtekiai įspūdingiausi

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2020.06.22 08:07

„Kai kurie patyrimai keičia gyvenimą, vienas tokių – pamatyti saulėtekį“, – portalui LRT.lt pasakoja atlikėja Jurga Šeduikytė, sostinėje atradusi net kelias vietas, kur galima pasigrožėti tekančia saule. „Beje Saulėtekio mikrorajonas ne veltui taip pavadintas – nuo daugiaaukščių stogų ankstyvą rytą atsiveria įstabūs vaizdai“, – priduria ji.

Jurga šypsosi, kad ši vasara bus skirta pažinti Lietuvą: „Tačiau jei ne karantinas galbūt ir nebūčiau sumaniusi daugiau pakeliauti po savo kraštą. Čia dar yra daugybė nepadarytų dalykų: neišžvejota pusė ežerų, be Labanoro girios upių, yra dar daugybė neišbandytų baidarių maršrutų. Pajūris man – visada savotiška tyrinėjimo zona, šią vasarą su drauge norime persikelti į Neringą ir dviračiais pasivažinėti iki Nidos.

Taip pat norėčiau nuvykti į kokią nors stovyklą. Žinau, kad Auksinėje girioje vyksta sąmoningumo festivalis, norėčiau prie jo prisidėti savo žiniomis, pasidalyti patirtimis, muzika, palaikyti jaunus žmones, kurie siekia pažinti save, sustiprėti ir patirti naujus nuotykius.“

Jurga svarsto, kad kai kurie patyrimai per vieną dieną gali padėti pailsėti ar tapti visam gyvenimui išliekančiais įspūdžiais. „Suradau kelias vietas, kuriose galima pamatyti tekančią saulę. Veždama sūnų į mokyklą pastebėjau, kad kylanti saulė matosi Neries pakrantėje, Verkių parke, nuo Verkių parko kalno, nuo Tauro kalno, Liepkalnio. Taip pat, kaip jau pavadinimas išduoda, tekančios saulės grožį galima išvysti nuo Saulėtekio daugiaaukščių stogų. Pamenu, kėlėmės gal 4 val. ryto ir važiavome pasižiūrėti į tą raudoną dangų. Gyvenimas keičiasi nuo tokio patyrimo. Taigi savaitgaliais ar kai turite bent porą laisvų dienų iš eilės, nepatingėkite atsikelti labai anksti“, – pataria Jurga.

Prieš porą savaičių ji lankėsi Vilkaviškyje, kur nakvojo ant vandens: „Svarsčiau kaip pailsėti nuo visokiausių minčių, kai pažįstamas pasiūlė apsistoti jo jachtoje. Neįtikėnas jausmas iš ryto nubudus ir atvėrus laivo dureles išvysti veidrodinį ežerą.“

Anot jos, ne tik ežeras, bet ir upė gali būti puiki patirtis, būdas atsipalaiduoti ir geriau pažinti žmogų, su kuriuo drauge plauki. „Nuo sofos prieš televizorių į baidarę, po to iš baidarės atgal ant sofos – nėra geriausias sprendimas. Reikėtų išvykti ne mažiau nei trims paroms – gamta pradeda veikti ir padeda atsigauti, kai įsilieji į jos ritmą“, – pasakoja Jurga.

Taip pat skaitykite