Veidai

2020.06.13 20:45

Pasiekusi šlovės olimpą „Sostų karų“ žvaigždė patyrė pragarą: dėl ligos pamiršo net savo vardą

LRT.lt2020.06.13 20:45

„Kai tik pavyko įgyvendinti didžiausią vaikystės svajonę, atrodė, kad prarandu gyvenimą ir sveiką protą“, – viename interviu kalbėjo britų aktorė Emilia Clarke, išgarsėjus Daenerys Targaryan vaidmeniu kultiniame seriale „Sostų karai“. Kelerius metus slėpusi savo sveikatos būklę, ji vis atviriau dalijasi skaudžiais išgyvenimais.

Drakonų motinos Daenerys Targaryan vaidmeniu išgarsėjusi E. Clarke iš tiesų buvo antrasis kūrėjų pasirinkimas. Pirmoji serija buvo nufilmuota su aktore Tamzin Merchant, tačiau vėliau paskelbta, kad Daenerys vaidmuo atitenka Emiliai, o kai kurios scenos buvo nufilmuotos iš naujo. Tikslios priežastys, kodėl buvo pakeista aktorė, neatskleidžiamos.

Tiesa, E. Clarke „The Ellen Show“ sakė iki galo nė nesuprantanti, kokie „Sostų karai“ iš tiesų populiarūs. „Kai esi dalis serialo, sunku suvokti, kas dedasi aplink. Augdami su broliu žiūrėjome „Simpsonus“, kai vieną dieną jis paskambino ir susijaudinęs pasakė, kad serialo motyvai yra „Simpsonų“ serijos įžangoje, pradėjau suprasti, kad vis dėlto, mums pavyko sukurti kažką tikrai įspūdingo“, – kalbėjo ji.

Emilia ne kartą pasakojo, kad tapti aktore ji svajojo nuo tada, kai buvo maža mergaitė. „Vos tik išsipildė mano vaikystės svajonės, ėmė atrodyti, kad prarandu sveiką protą ir gyvenimą. Po to, kai buvo nufilmuotas pirmasis serialo sezonas, maždaug 2011-aisiais, sužinojau, kad man aneurizma, – „New Yorker“ duotame interviu savo išgyvenimus prisiminė 33-ejų britų aktorė. – Nors tuo metu turėjau džiaugtis serialo premjera, nė iš tolo nepriminiau tos kovotojos, kokia yra mano kuriama herojė. Aš beprotiškai bijojau.“

Ji prisiminė ir vieną dieną, kuri buvo lemtinga jos gyvenime. Jai tuo metu buvo 24-eri. Nepaisydama to, kad jai ėmė skaudėti galvą, aktorė susikrovė daiktus ir nuėjo į treniruotę sporto klube. Ten skausmas tapo nepakeliamu, aktorę ėmė pykinti. Emilia nuskubėjo į persirengimo kambarį, kur suprato vos galinti pajudėti.

„Po to prisimenu tik sirenų kaukimą, gydytojo, sakančio, kad mano pulsas silpsta, balsą ir tą begalinį skausmą, kurio malšinti medikamentais gydytojai neskubėjo – jie negalėjo tiksliai pasakyti, kas man yra. Netrukus paaiškėjo, kad turiu smegenų kraujagyslių aneurizmą. Pirmasis priepuolis dažniausiai būna mirtinas, o tie, kuriems pavyksta išgyventi turi būti skubiai gydomi, tad man pranešė, jog reikės operacijos“, – prisiminė E. Clarke.

Pirmoji aktorei atlikta operacija truko tris valandas, o nubudus ją pasitiko siaubingas skausmas. „Kartą seselė paklausė koks mano vardas, matyt, tai buvo koks nors patikrinimas. Supratau, jog negaliu pasakyti pilno savo vardo (Emilia Isobel Euphemia Rose Clarke). Tą akimirką mane ištiko panika. Didesnės baimės gyvenime nebuvau jautusi“, – kalbėjo žinoma moteris. Netrukus ji sužinojo, kad kitoje smegenų pusėje turi dar vieną, mažesnę aneurizmą, kuri buvo it dar viena tiksinti bomba, galėjusi bet kada plyšti.

Ji prisipažino „Sostų karų“ kūrybinei grupei apie savo sveikatą, nors patikino nenorėjusi, kad tai taptų viešos diskusijos tema. Kartais filmavimo aikštelėje ji jautėsi prastai, labiau ją kankino mintys apie tai, kad bet kada gali mirti.

Nors ji stengėsi savo darbą atlikti kiek įmanoma profesionaliau, pati svarsto, kad antrasis sezonas buvo jai sudėtingiausias. „Kartais nė nesuvokdavau, ką daro Daenerys, kiekvieną sekundę galvojau apie tai, kad galiu mirti“, – prisipažino aktorė.

Po pirmosios operacijos, ji privalėjo nuolat tikrintis. Vieno tokio patikrinimo metu ji sužinojo, kad antroji aneurizma yra padidėjusi ir reikės dar vienos operacijos.

„Tačiau antroji procedūra nebuvo sėkminga – sužinojau, kad man reikės dar vienos operacijos, tik šįkart, kitaip nei prieš tai, man bus atverta kaukolė“, – „New Yorker“ pasakojo E. Clarke, pridūrusi, kad po operacijos ligoninėje turėjo praleisti mėnesį, o viltis pasveikti su kiekviena diena menko.

„Gydytojai mano šeimai pasakė, jog nemano, kad man pavyks pasveikti ir kad mano artimieji turi pasiruošti blogiausiam“, – kalbėjo ji.

Vis dėlto, aktorė stengėsi nepasiduoti ir grįžti į filmavimo aikštelę. „Gydymas buvo ilgas ir skausmingas. Pamenu, turėjau duoti ne vieną interviu, o kad juos ištverčiau per pertraukas turėjau vartoti morfiną“, – sakė aktorė.

„CBS Sunday Morning“ duotame interviu ji pasakojo, kad po operacijų ji ilgą laiką jautėsi prislėgta, ilgai neapleido baimė, jog vieną dieną ji supras, kad liga pakenkė taip, kad ji nebegalės vaidinti ir pan.: „Manau, kad buvimas stipria moterimi seriale, padėjo man tapti ir stipresne moterimi gyvenime.“

Kelerius metus kovojusi dėl savo gyvybės E. Clarke apie tai viešai nekalbėjo. Prabilti ji pasiryžo, kaip pati sako, tik todėl, kad pasveikusi norėjo padėti kitiems – ji ėmėsi labdaringos veiklos ir prisideda prie kampanijos „Same You“, padedančios atsigauti po galvos traumų ar operacijų. „Šiai veiklai skiriu labai daug energijos ir visą širdį“, – patikino žinoma moteris. Ir nors jos gyvenime būta daug skaudžių išgyvenimų, apie ateitį ji sako galvojanti optimistiškai.

Taip pat skaitykite

Populiariausi