Veidai

2015.11.05 11:42

Lūpdažių bokštas iš Lietuvos keliaus į Honkongą

Menininkė Agnė Kišonaitė iš dvidešimties tūkstančių lūpdažių sukūrė įspūdingą meninę instaliaciją – lūpdažį-bokštą, kurį Honkonge vertins ir „Guinnesso rekordų“ atstovai. 

Menininkė nenukrypo nuo savo stilistikos ir meno instaliacijai panaudojo moteriškos kosmetikos priemones. Sukurti trijų metrų aukščio lūpdažių bokštui jai prireikė beveik mėnesio.

„Pirmiausia labai atsakingai suskaičiavau proporcijas, kad bokštas atrodytų gražiai. Anksčiau jau buvau padariusi vieną, tad antrą buvo daryti lengviau. Pirma daug braižiau, o paskui jau žiūrėjau, iš kur galiu nupirkti tokį didelį kiekį lūpdažių, kokios spalvos yra daugiau“, – pasakojo idėjos autorė Agnė Kišonaitė.

Konstruoti lūpdažių bokštą A. Kišonaitei padėjo dvylikos merginų savanorių komanda. Nors kūrybos procesas vyko Vilniuje, šis menininkės kūrinys skirtas ne Lietuvos, o Honkongo publikai. Ten eksponuoti darbą A. Kišonaitę pakvietė jos darbais besižavintys parodų rengėjai. Kūrėja sako, kad viskas prasidėjo nuo vieną vasaros rytą elektroniniame pašte sulaukto kvietimo atvykti į Honkongą.

„Mane susirado agentūra, ilgai su ja susirašinėjome dėl visų sąlygų. Kai pasirašėme visas sutartis, sužinojau, kad kūrinys bus eksponuojamas didžiuliame daugiaaukščiame prekybos centre. Pasirodo, Kinijoje yra labai populiaru prekybos centruose eksponuoti meno instaliacijas“, – teigė A. Kišonaitė.

Ekspozicija viename didžiausių prekybos centrų Honkonge – tik pradžia. Čia lapkričio 10-ąją menininkės lūpdažių bokšto apžiūrėti atvyks ir „Guinnesso rekordų“ atstovai. Jei A. Kišonaitės darbas atitiks visus reikalavimus, lietuvės instaliacija pateks į vieną įspūdingiausių sąrašų pasaulyje. Menininkė teigia, kad pasiruošimas „Guinnesso rekordams“ pareikalavo daug pastangų – procesas turėjo būti nuolat fiksuojamas kamerų, be lūpų dažų ir klijų nebuvo galima naudoti jokių kitų medžiagų.

„Yra apie 25 puslapių sutartis, kurioje surašytos visos taisyklės, kad, pavyzdžiui, kuriant mano lūpdažį-bokštą, negali būti jokių papildomų konstrukcijų ir viskas turi būti vien tik iš lūpdažių. Planavau sukurti bokštą iš šešių tūkstančių lūpdažių, tačiau pradėjus skaičiuoti konstrukcijas, jų prireikė net 20 tūkstančių“, – atviravo menininkė.

A. Kišonaitės lūpdažis-bokštas į Lietuvą negrįš, jis taps Honkongo prekybos centro nuolatiniu eksponatu.