Veidai

2020.06.04 14:49

Apie Floydo mirtį pasisakiusi Meghan Markle prisiminė, kaip jautėsi per 1992-ųjų riaušes Los Andžele

LRT.lt2020.06.04 14:49

Meghan Markle teigia kiek nerimavusi dėl viešo pasisakymo, tačiau netrukus supratusi, kad vienintelis neteisingas dalykas, kurį galima pasakyti, yra nepasakyti nieko, rašo „Sky News“.

Po George`o Floydo mirties Sasekso kunigaikštienė pasisakė apie rasizmą ir atsiprašė savo buvusios mokyklos mokinių už tai, kad jiems „tenka augti pasaulyje, kur ši problema vis dar egzistuoja“.

Mokyklos baigimo proga paskelbtame vaizdo įraše 46 metų vyro mirtį Mineapolyje Meghan apibūdino kaip giliai sukrečiančią.

G. Floydas praėjusią savaitę mirė Mineapolyje po to, kai sulaikant dėl bandymo parduotuvėje neva atsiskaityti 20 JAV dolerių vertės padirbta kupiūra, policijos pareigūnas Derekas Chauvinas, kaip užfiksavo vaizdo kameros, aštuonias minutes buvo keliu prispaudęs ant žemės paguldytam vyrui kaklą.

Kalbėdama Los Andželo katalikiškos mokyklos „Immaculate Heart“, kurioje pati mokėsi būdama paaugle, mokiniams, Meghan teigė, kad George`o Floydo gyvybė yra svarbi.

Ji teigė kiek nerimavusi dėl viešo pasisakymo, tačiau netrukus supratusi, kad vienintelis neteisingas dalykas, kurį galima pasakyti, yra nepasakyti nieko.

„Todėl, kad George`o Floydo gyvybė yra svarbi ir Breonnos Taylor gyvybė yra svarbi, ir Philando Castile`o gyvybė yra svarbi, ir Tamiro Rice`o gyvybė yra svarbi“, – pridūrė kunigaikštienė, išvardindama kitus juodaodžius, kuriuos nužudė JAV policijos pareigūnai.

Savo kalbą Meghan pradėjo žodžiais: „Pirmas dalykas, kurį noriu jums pasakyti, yra atsiprašau. Atsiprašau už tai, kad jums tenka augti pasaulyje, kur ši problema vis dar egzistuoja.“

38 metų kunigaikštienė prisiminė, kaip jautėsi 1992 m. po Rodney Kingo sulaikymo Los Andželą sukrėtusių riaušių metu.

Ji sakė: „Man buvo 11 ar 12 metų, kai vyko Los Andželo riaušės, kurias taip pat įplieskė beprasmiškas rasistinis poelgis.“

„Prisimenu komendanto valandą ir kai skubėjau namo, o važiuojant iš dangaus krito pelenai, prisimenu dūmų kvapą ir tą vaizdą, kai dūmai veržiasi iš degančio pastato, – kalbėjo ji. – Prisimenu, mačiau furgono gale sėdinčius šautuvais ginkluotus vyrus. Prisimenu, kaip privažiavus prie namo pamačiau, kad nuo senų laikų šalia augęs medis visas apanglėjęs. Ir šie prisiminimai niekur nedingsta.“

Meghan, princas Haris ir jų vienerių metų amžiaus sūnus Archie persikėlė į Kaliforniją, kur ketina išgyventi koronaviruso pandemiją.

Kunigaikštienė teigė, kad viena jos mokytoja iš „Immaculate Heart“ mokyklos – ponia Pollia – jai kartą sakiusi: „Visuomet atmink kitų žmonių poreikius iškelti aukščiau savų baimių.“

„Ši frazė liko mano atmintyje visam gyvenimui, tačiau pastarąją savaitę ją prisimenu dažniau nei bet kada iki šiol“, – sakė ji ir pakvietė mokinius jungtis prie judėjimo.

Ji ragino garsiai sakyti savo nuomonę ir balsuoti ateinančiuose rinkimuose, taip tarsi atkartodama G. Floydo brolio, kuris prašė protestuotojų išlaikyti ramybę, o pokyčius verčiau inicijuoti lapkričio rinkimų metu, žodžius.

Populiariausi