Veidai

2020.05.27 12:23

45-ąjį jubiliejų minintis Jamie Oliveris per karantiną stebina patiekalais „iš kirvio“

LRT.lt2020.05.27 12:23

Gegužės 27-ąją 45-ąjį jubiliejų mini visame pasaulyje garsus britų virtuvės šefas Jamesas Trevoras Oliveris, geriau žinomas kaip Jamie Oliveris. Virtuvės meistras garsėja ne tik paprastais ir daugeliui priimtinais receptais, bet ir sveikos mitybos propagavimu bei skatinimu kovoti su nutukimu.

Pastaruosius kelerius dešimtmečius J. Oliveris daro bene didžiausią įtaką maisto ruošimo madoms, o jo siūlomi receptai sulaukia didžiulio populiarumo, nes yra paprasti ir priimtini daugeliui žmonių.

„Kad išlaikytum aukštą lygį, nereikia nei „Michelin“ žvaigždučių, nei gurmaniškos virtuvės. Man patinka paprastas kaimietiškas maistas, kurio pavalgęs žmogus gerai jaučiasi. Kur kas daugiau pastangų įdedu ieškodamas gerų produktų ir juos pirkdamas, negu vėliau su jais žaisdamas“, – laidoje „Euromaxx“ yra pasakojęs virėjas.

Savo kulinarinius šedevrus J. Oliveris yra sudėjęs į kone pusšimtį kulinarijos knygų, pasaulyje jau daugelį metų per televiziją rodomos jo kulinarinės laidos.

J. Oliveris ne kartą yra pažymėjęs sveikos mitybos svarbą, raginęs kovoti su nutukimu ir kovojęs už tai, kad mokyklų valgyklose būtų tiekiamas kuo sveikesnis maistas.

„Dabar kaip niekada svarbu dar mokykloje vaikus išmokyti gaminti maistą ir patiems užsiauginti produktus“, – yra sakęs J. Oliveris, ne kartą pasisakęs ir už tai, kad mokyklose maistas būtų nemokamas.

Tiesa, praėjusią vasarą karjeros aukštumų pasiekusį virtuvės šefą aplankė negandos – bankrutavo jo restoranų tinklas, dėl kurio darbą prarado per tūkstantį žmonių. Vis dėlto nepanašu, jog J. Oliveris būtų puolęs į neviltį. Netrukus po to, kai paskelbė apie nesėkmę, virtuvės šefas ėmėsi Esekse esančių savo namų, kurių vertė – maždaug 6 milijonai svarų sterlingų (maždaug 6,6 mln. eurų), remonto.

Šiuo metu J. Oliveris naujais receptais ir patarimais dalijasi ir savo socialiniuose tinkluose. Instagrame virtuvės šefas turi virš 8 mln. sekėjų auditoriją. Socialiniame tinkle žinomą virtuvės šefą su gimtadieniu pasveikino ir jo žmona Jools Oliver, pasidalinusi bendra sutuoktinių nuotrauka.

„Su gimtadieniu, legenda numeris 1, mano geriausias drauge. Ačiū, kad visuomet darai mūsų šeimą laimingą, nesvarbu, kur bebūtume ar kokia situacija besusiklostytų, tu užtikrini, jog kiekvienu būtų pasirūpinta ir kiekvienas jaustųsi mylimas. Labai džiaugiuosi, kad tavo gimtadienį galėsime praleisti visi drauge“, – instagrame rašė J. Oliverio žmona.

Kaip ir daugeliui kūrėjų ir televizijos veidų, per karantiną J. Oliveriui teko ieškoti naujų būdų pasiekti savo auditoriją. Panašu, jog jam sekasi išties puikiai, – per pandemiją „YouTube“ startavo nauja J. Oliverio laida „Keep Cooking and Carry On“, kurioje virtuvės šefas dalijasi itin paprastų patiekalų receptais – tokiais, dėl kurių tikrai nereikės žingsniuoti į parduotuvę.

Jūsų dėmesiui – didelio susidomėjimo susilaukęs J. Oliverio makaronų vos iš dviejų ingredientų receptas.

Naminiams makaronams reikės (1 porcijai):

saujos miltų;

šlakelio vandens.

Gaminimas:

Miltus ir vandenį sumaišykite šaukštu arba šakute. Jeigu tešla labai limpa prie rankų, įberkite dar šiek tiek miltų. Tešlą išminkykite rankomis ir plonai iškočiokite.

Gautą „blyną“ apibarstykite miltais ir susukite į ritinį. Tešlą supjaustykite plonomis juostelėmis. Ir viskas! Turite šviežius makaronus, kurių privalumas dar ir tas, jog makaronai labai greitai išverda.

Kaip J. Oliver gamina makaronus, galite išvysti vaizdo įraše:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt