Veidai

2020.05.27 07:42

Europą pavergusiam Vaidotui Valiukevičiui – 39-eri: kelyje į sėkmę netrūko ir akmenukų

LRT.lt2020.05.27 07:42

Grupės „The Roop“ siela Vaidotas Valiukevičius pasiekė vieną iš savo karjeros viršūnių – po laimėtos nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos jis sulaukia kaip niekad daug dėmesio. Anksčiau jis ne kartą pasakojo ir apie pakeliui į sėkmę lydėjusius sunkumus. Apie gyvenimo pilnatvę jis visuomet pagalvoja prieš savo gimtadienį, gegužės 27-ąją jam sukanka 39-eri.

„Iš tiesų beveik nešvęsdavau savo gimtadienių. Apmąstymų visuomet būdavo, todėl mėgdavau gimtadienio dieną pabūti vienas. Tiesa, nuo praėjusių metų svarsčiau, kad šį gimtadienį norėsiu atšvęsti, tačiau, panašu, kad dėl karantino jį švęsiu taip, kaip ir ankstesnius.

Tačiau apskritai gimtadienis – labai geras dalykas. Jis primena, kad esi gyvas. Taip pat supranti, kad tas gyvumas ne amžinai žmogui duotas, tad apima mintys, ką dar galima padaryti, kad jaustumeisi pilnavertis šiame gyvenime. Pamąstau apie laimę, apie tai, kur nuėjau ir ką dar noriu nuveikti“, – likus savaitei iki gimtadienio portalui LRT.lt pasakojo Vaidotas.

Iš tiesų praėję metai jam buvo kupini veiklos ir atradimų – rudenį televizijos žiūrovai išvydo jį besisukantį ant projekto „Šok su žvaigžde“ parketo, kur su partnere Leta Kripaite sukūrė įsimintinų pasirodymų.

Po Naujųjų Vaidotas su grupe „The Roop“ stojo į kovą dėl galimybės atstovauti Lietuvai didžiojoje „Eurovizijoje“.

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse jie rekordiniu balsų skaičiumi nugalėjo nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finale ir su daina „On Fire“ užsitikrino bilietą į Roterdamą, kur šiemet turėjo vykti „Eurovizija“.

Dėl pademijos konkursas buvo atšauktas, tačiau daina „On Fire“ patraukė užsienio žiniasklaidos ir konkurso gerbėjų dėmesį, vieną po kito skynė apdovanojimus alternatyviuose euroviziniuose užsienio šalių konkursuose.

Eurovizija 2020. Finalas. The Roop – „On Fire“

„Nuo pat pradžių su grupės nariais kartojome, kad galime būti įdomūs ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Sakėme, kad nereikia apriboti savęs teritoriškai, juk esame pasaulio dalis. Kai sukūrėme „On Fire“ aš iškart supratau, kad tai bus tarptautinis hitas, tereikėjo pasistengti, kad jį išgirstų daugiau žmonių“, – portalui LRT.lt yra sakęs Vaidotas.

Pristatydamas savo kūrinį atrankoje atlikėjas kalbėjo apie tai, kad neretai save nuvertiname dėl amžiaus: „Žmonės, sulaukę 30 metų, jau jaučiasi be laiko pasenę ir beviltiški. Manau tai nėra normalu. Pats su tokiomis mintimis taip pat susidūriau, bet stengiuosi keisti savo požiūrį, dirbti su dar didesne energija nei tuomet, kai man buvo 20.

Šia daina noriu ir savo klausytojams nusiųsti pasitikėjimo bei geros energijos. Mes visi galime būti kuo norime, tada kada norime, ir amžius neturi reikšmės.“

KLIPVID 2019. The Roop – „Silly me“

Rekordiškai daug palaikymo šių metų nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje „Pabandom iš naujo!“ sulaukusi grupė „The Roop“ viešai debiutavo 2014 metais su kūriniu „Be Mine“, bet iki to jos nariai jau kartu kūrė ketverius metus. O atskirai – ir dar ilgiau.

Dabartinio grupės lyderio V. Valiukevičiaus muzikinis kelias prasidėjo gerokai anksčiau. Publiką jis linksmino su grupėmis „Kosmo“ ir „Omega“, pasivadinęs slapyvardžiu Milanno pradėjo solinę karjerą.

Kaip 2015-aisiais V. Valiukevičius kalbėjo LRT OPUS radijui, ankstyvojoje savo muzikinėje veikloje jam norėjosi kuo greičiau į viešumą ir kuo daugiau dėmesio. V. Valiukevičius prisipažino, kad anuomet, prieš lipdamas į sceną turėdavo save užkurti tam, kad jam pačiam būtų gera. Nors toks jausmas jam nepatiko, pokyčių dėl finansinio saugumo imtis nedrįso.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Gyvenimas“ V. Valiukevičius yra prisipažinęs, kad per tuos koncertus jausdavosi „ne toks“, ne savas, bijodavo parodyti save tikrą, nors tuo metu net ir pats nežinojo, koks jis, tas tikrasis yra.

„Tai daugiau buvo vaidmuo, be to, seniau išties galvojau, kad televizijoje ar viešumoje turi būti su tam tikra kauke, nes kitaip būsi neįdomus. Ir manau, kad taip daug kas galvoja. Žmonės socialiniuose tinkluose rodo save visai kitokius, nei yra iš tiesų.

Jie įsitikinę, kad patys savaime nėra įdomūs, ir nori būti geresni ar įdomesni, nei įsivaizduoja esą. Nors dažnas yra įdomesnis tikrovėje, nei susigalvojęs sau vaidmenį.

Aš vėliau supratau, kad pats įdomiausias žmogus yra tada, kai jo siela nuoga. Kai jis nebijo pasakyti, kad jam skauda, nėra nuotaikos, kad jis jautrus aplinkai. Be abejo, tokiais atvejais žmogus yra labai pažeidžiamas, tačiau pažeidžiamumas įpučia gyvybės“, – svarstydamas apie praėjusį karjeros etapą portalui LRT.lt kalbėjo Vaidotas.

Savotiškas lūžis jo gyvenime įvyko maždaug 2008-aisiais, kai prasidėjo ekonomikos krizė. Ji labai paveikė žmones, jiems reikėjo mažiau pramogų, tad sumažėjo ir Vaidoto koncertų. Tada jis nusprendė palikti sceną ir ketino pradėti gyventi paprasto žmogaus gyvenimą.

Niekada nedirbęs jokioje kontoroje su draugų pagalba tapo naujai įkurtos įmonės, kuri užsiėmė vaizdo seminarų organizavimu bei pardavimu, direktoriumi. Pakeitė jis ir gyvenimo būdą – tapo veganu, visiškai nustojo vartoti alkoholį, nebesilankė vakarėliuose, nors, sako, kad niekada jų ir per daug ir nemėgo.

Tačiau liūdesys stiprėjo. Laidoje „Gyvenimas“ V. Valiukevičius sakė, kad jam buvo be galo sunku pripažinti iš pradžių sau, o po to ir aplinkiniams, kad serga depresija. Pagalbos jis kreipėsi ir į specialistą – psichologą-psichoterapeutą.

„Bandžiau save standartizuoti, paisiau visuomenės plano, kaip reikia gyventi, kiek uždirbti ir pan. Tačiau nebuvau laimingas. Tiesa, tai nereiškia, kad apskritai standartai yra blogai. Tiesiog svarbu nepriimti jų kaip neginčijamos tiesos ir savo gyvenime palikti tik tuos, kurie tau tinka, ir tik tol, kol jie tinka.

Įmonės direktoriaus pareigos man netiko, taigi, jų atsisakiau. Dabar savo gyvenimą standartizuoju savaip. Turiu darbą, o ir dirbu galbūt daugiau, tik dabar mano darbas yra kitoks ir teikia man daugiau džiaugsmo“, – prisimindamas sunkumus kelyje praėjusiais metais portalui LRT.lt duotame interviu svarstė Vaidotas.

2018-aisiais grupė „The Roop“ nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje dalyvavo su daina „Yes, I do“, su kuria nešė žinią visiems, liūdintiems, nusivylusiems, nerandantiems saves. Daina buvo žinutė, kad yra išeitis ir galima toliau gyventi.

„Aš jau sveikas ir einu gyvenimo keliu toliau. Nusprendžiau nebijoti kalbėti apie tai. Užtenka būti idealiais. Tikiu, kad suklupti ar jaustis blogai gali kiekvienas – svarbiausia atsitiesti ir judėti pirmyn“, – prieš porą metų tikino V. Valiukevičius.

Tiesa, išbristi iš depresijos V. Valiukevičiui padėjo ne tik psichoterapeutas, nuolatinis fizinis judėjimas, bet ir mylimoji, papuošalų kūrėja Deimantė. Kaip pats sako, pačiu sunkiausiu periodu ji pasirinko kantrybę išlaukti ir padėti, o ne trenkti durimis ir palikti mylimąjį, kai jam buvo sunku.

Jųdviejų meilės istorija prasidėjo, kaip dabar dažnai nutinka, socialinių tinklų erdvėje, ir rutuliojosi žaibišku greičiu: po pusės metų pora apsigyveno kartu ir jau daugiau nei dešimtmetį vienas kitam puoselėja šiltus jausmus. Nors jų kelyje buvo visko.

„Susipažinus, kažkiek susirašinėjus galvojau, bet taip negali būti, kad ji man taip patinka. Dar nemačiau jos gyvai – kaip taip gali būti, man niekados taip gyvenime nebuvo. Sakiau sau: na gerai, Vaidotai, reikia su ja susitikti, ramiai atsigerti kavos, kad baigtųsi tos nesąmonės. Nes gal prisisvaigau. Na ir susitikome tos kavos, neprisimenu, ką kalbėjome , bet išėjęs supratau, kad galėčiau ją vesti. Viskas. Ir jai taip pat buvo. Nuo to susitikimo taip ir esame“, – laidoje „Stilius“ prisiminė jis.

Pora neskuba žengti prie altoriaus. Abu mano, kad meilė – nebūtinai įsipareigojimas elgtis taip, kaip visi: atėjus tam tikram laikui sukurti šeimą ir susilaukti vaikų. Pasak V. Valiukevičiaus, antspaudas jųdviejų gyvenime nieko nepakeis. O paklaustas apie atžalas, jis prisipažįsta, kad jiedu svarsto netgi apie įsivaikinimą.

„Mes nesame prieš vedybas, bet pasveriame, ar mums dabar to reikia. Neturime visi standartizuotis. Gal kitais metais susituoksime, gal niekada nesusituoksime, gal susituoksime 60-mečiai. Tai dabar nėra privaloma. Aš sakyčiau – meilė nėra įsipareigojimas. Kai kartais kas iš vyresniųjų sako, tai kaip čia susimetę skudurus gyvenate. O tai kaip tie skudurai keisis, kai bus štampas? Štampas nieko nepakeičia“, – mintimis dalijosi žinomas dainininkas.

Už daug ką jis yra dėkingas ir savo tėvams, nes jie niekada neprieštaravo jo pasirinkimams. Anot V. Valiukevičiaus, jo mamos pavyzdys tik įrodo, kad niekada nėra vėlu siekti gyvenimo tikslų, ką byloja ir jo eurovizinė daina: „Tėvai man daug davė, buvo ir dabar yra nuostabūs. Mama man gyvas pavyzdys.

„The Roop“ koncertas „EuROOPvision“: užsienio kritikų liaupsės ir daina, pakerėjusi tūkstančius

Net ir šita eurovizinė daina yra truputėlį apie mano mamą. Visą laiką jos svajonė buvo būti režisiere ar aktore. Nuo pat paauglystės, bet tarybiniais laikais jai niekas neleido ten stoti. Ji nuėjo dirbti į drabužių fabriką technologe. Visą laiką buvo užsiėmusi ne tuo darbu.

LRT Opus Ore: „The Roop“

Vienu metu, kai buvo Nepriklausomybės perversmai, jai buvo užkrautas penkių žmonių darbas. Aš matydavau, kaip ji keliasi penktą ryto, grįžta aštuntą vakaro ir tada dar namuose dirba iki dešimtos. Kaip jai važiuoja stogas... Ji – puikus pavyzdys, nors labai daug ko bijo gyvenime. Nuo pat mažens labai bijojo, nes jos nelabai kas drąsino, bet vis dėlto ji kažkada sprogo. Pasakė: gal užteks, gal reikia pasirūpinti savimi.“

V. Valiukevičiaus interviu ir pasirodymai televizijos projektuose – vaizdo įrašuose ir nuotraukų galerijoje.

Vaidotas Valiukevičius atviras: kelias iki sėkmės nebuvo lengvas – ilgi metai lyg ne savo vietoje ir išgyventa depresija
Mėnesiui į Kanarus išvykęs Vaidotas Valiukevičius: tai ne pabėgimas, tai išsilaisvinimas
Gyvenimas. Vaidotas Valiukevičius. Raimonda Katiliūtė
Garsiau. Studijoje – Grupės „The Roop“ vokalistas Vaidotas Valiukevičius
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt