Veidai

2020.05.26 07:53

Orijus Gasanovas prieš pakildamas lėktuvu visada parašo mamai, kaip ją myli: gal tai paskutinis pakilimas?

Nepailstantis ieškotojas, smalsus iki begalybės ir mėgstantis ritualus – toks yra kelionių žurnalistas Orijus Gasanovas. Televizijos ir radijo laidų vedėjas LRT RADIJO laidoje „Laimės dieta“ prisipažįsta landumą perėmęs iš senelio, o kai kurie jo klausimai pašnekovus kartais net išgąsdina.

Vaikystėje sau davęs pažadą apkeliauti pasaulį jis jį pildo labai pareigingai. Smalsumas tyrinėti, klausimų kėlimas – vienas iš O. Gasanovo laimės receptų. „Kai sutinku bet kokį žmogų, nuo vaikystės turiu madą klausinėti visko. Kartais tai žmones stebina, kartais – net gąsdina, bet aš nesikeičiu“, – sako jis.

Žurnalistas teigia landumo išmokęs iš senelio ir kartais gali net ir kokio nors svarbaus žmogaus paklausti kažko, ko jis visai nesitiki.

„Daug bendraudavau su suaugusiais žmonėmis, dažniausiai – senukais. Klausydavausi visokių istorijų. Kai bendraamžiai sakydavo, kad istorijos apie karo laikus ar senelių vaikystę neįdomios, man būdavo įdomu“, – pasakoja žinomas vyras.

Iki šiol jis turi vieną įprotį – valgydamas ką nors skaityti, klausytis ar žiūrėti, taip pat bent kartą per valandą patikrinti socialinius tinklus, ar nieko naujo nenutiko, paskaitinėti naujienų portalus, bent permesti akimi tekstų antraštes.

Begalinis domėjimas viskuo lemia tai, kad O. Gasanovo galvoje – daugybė informacijos, kuri ne visiems pasirodytų naudinga, tačiau vyras itin mėgsta visų klausinėti apie viską, pavyzdžiui, vieną draugę, dirbančią notaro padėjėja, nuolat kamantinėja apie testamentus: kas, ką, kam užrašo, kokie konfliktai kyla.

Laidos „Laimės dieta“ pašnekovai dalijasi savo laimės receptais. Paprašytas surašyti savuosius laidų vedėjas sako pirmiausia pagalvojęs ne apie konkretų laimės receptą, o apie situaciją, sukuriančią jo galvoje tikrą laimės sprogimą.

„Yra dalykas, kurį darydamas pasijaučiu vaiku ar kažkokiu bepročiu. Tas jausmas, kurį tuo metu patiriu, yra kažkoks nenusakomas. Tai labai paprastas dalykas: važiuoju dviračiu su ausinėmis dviračių taku Palangoje. Ryte ten nebūna žmonių ir šiaip man labai patinka rytas. Važiuoju, pasileidžiu muziką ir nežinau, kas tuo metu vyksta galvoje – atrodo, laimės sprogimas. Būna, paleidžiu rankas, dainuoju, niūniuoju. Jeigu kas mato, tikrai galvoja – beprotis važiuoja. Šis dalykas man kelia tiek daug laimės – tada nebejaučiu savo amžiaus, nieko. Atrodo, viskas pasaulyje taip idealu“, – pasakoja jis.

Visada mintyse galvoju – gal tai paskutinis pakilimas? Dėl to prieš lėktuvui pakylant visada parašau mamai, kaip ją myliu, kartais, būna, parašau draugams ar kolegoms, už ką nors padėkoju. Gal žmonės galvoja: psichas, kas jam yra?

Daug keliaujantis žurnalistas turi laimės ritualų ir pažindamas pasaulį. Vienas iš jų – tyrinėti oro uostus.

„Daug žmonių nemėgsta oro uostų, juos jie vargina, sako: keliones mėgstu, bet nekenčiu viso to proceso. Man atvirkščiai – labai patinka oro uostai, o Vilniaus oro uostą netgi vadinu mėgstamiausiu pastatu Lietuvoje“, – kalba pašnekovas.

Dar viena su kelionėmis susijusi laimės suteikianti tradicija – muzikinis fonas kylant lėktuvui ir atsisveikinimo žinutės mamai bei kitiems artmiausiems žmonėms prieš skrydį.

„Kažkas man yra gyvenime, kad aš labai mėgstu foną įvairiems užsiėmimams. Pakilimas lėktuvu su daina man irgi patinka. Aš turbūt įsivaizduoju, kad esu filme, ir mano muzika tokia einanti per širdį. Visada mintyse galvoju – gal tai paskutinis pakilimas? Dėl to prieš lėktuvui pakylant visada parašau mamai, kaip ją myliu, kartais, būna, parašau draugams ar kolegoms, už ką nors padėkoju. Gal žmonės galvoja: psichas, kas jam yra? Bet kai lėktuvas kyla, ypač – klibantis, visada pagalvoji: Dieve, o jei tai paskutinis mano pakilimas? Jis turi būti labai fainas“, – teigia kelionių entuziastas.

Daug laimės O. Gasanovui suteikia ir įvairūs restoranai. Ne tik dėl to, kad ten galima gardžiai pavalgyti ir smagiai pasišnekučiuoti – žurnalistas nuo vaikystės labai mėgsta stebėti žmones, o kartais net paklauso svetimų pokalbių.

„Esu ne kartą išgirdęs labai juokingų dalykų, kartais – ir liūdnų, kai prie gretimo staliuko apkalbinėja kokį nors man pažįstamą žmogų“, – juokiasi jis.

Daugiau O. Gasanovo laimės receptų – gegužės 21 d. laidos „Laimės dieta“ įraše. Laidos vedėja – Rimantė Kulvinskytė.

Parengė Indrė Česnauskaitė.