Veidai

2020.05.22 16:33

Blaivų gyvenimą pasirinkusiai mados ikonai Naomi Campbell – 50: esu dėkinga už savo sveikatą

LRT.lt2020.05.22 16:33

Gegužės 22-ąją britų supermodelis ir mados ikona Naomi Elaine Campbell mini 50-ąjį jubiliejų. 1970 m. gimusi afrokaribiečių ir kinų kilmės N. Campbell mados pasaulyje sukasi nuo 15-os metų. Jos portretas yra papuošęs daugiau kaip 500 žurnalų viršelius.

Mados industrijos versle N. Campbell įsitvirtino nuo 1980 m. Ji buvo vienas iš šešių savo kartos modelių, kuriuos mados pramonė bei tarptautinė žiniasklaida tuo metu skelbė supermodeliais.

Nei penkiasdešimtmetis, nei koronaviruso pandemija nuo darbų N. Campbell nesustabdė. Šiuo metu ji dirba tokių garsių mados namų kaip „Nars“, „Burberry“, „Calvin Klein“ ir kt. modeliu. Šalia modelio karjeros, ji visai neseniai „YuoTube“ pradėjo kurti gerbėjams skirtą laidą „No Filter with Naomi“.

„Gali dėl to liūdėti ir gyventi nuolatiniame nerime, arba gali priimti šią akimirką ir pasistengti išpešti iš jos viską, kas geriausia. Iš šios patirties stengiuosi pasiimti viską, kas geriausia“, – žurnalui „Essence“, kurio viršelį šį mėnesį savo gimimo dienos proga ir papuošė, kalbėjo N. Campbell.

Pasitikdama 50-ąjį jubiliejų, ji pasakojo besijaučianti laiminga. „Džiaugiuosi galėdama čia būti, gyventi, kvėpuoti. Visi dalykai, kuriuos seniau laikėme savaime suprantamais, šiandien atrodo svarbesni nei bet kada anksčiau“, – kalbėjo modelis.

Modelis atvirai pasakoja ir apie praeities nuopolius bei kelią, kurį jai teko nueiti norint ištrūkti iš ją įsukusio nerūpestingo gyvenimo gniaužtų. N. Campbell jau kurį laiką išvis nebevartoja alkoholio ir gyvena pagal griežtai nusistatytą tvarką.

„Visi žino, kad sveikstu. Jaučiuosi palaiminta ir dėkinga, kad šiandien esu sveika. Negeriu alkoholio ir nedarau nieko, kas turėtų įtakos tam, kaip veikia mano protas“, – žurnalui „Essence“ sakė N. Campbell, kasdien besimeldžianti, reguliariai sportuojanti, gerianti vitaminus ir besilaikanti griežtai disciplinuotos rutinos.

Anksčiau žurnalui „Vogue“ N. Campbell yra pasakojusi, kad jos problemos su alkoholiu prasidėjo 1998 m. „Laikas nuo tada iki 2005 m. buvo labai blogas. Vengdavau žiūrėti į veidrodį, nes man nepatiko žmogus, kuris iš jo žvelgė atgal į mane. Jei atvirai, buvo akimirkų, kai maniau, jog neišgyvensiu.

Turėjau daug problemų. Beje, per daug gėriau, todėl prisijungiau prie anoniminių alkoholikų grupės. Norėjau išsiblaivėti ir toliau gyventi blaiviai“, – kalbėjo priklausomybę įveikęs modelis.

N. Campbell filmavosi ir kine bei televizijoje, yra įrašiusi dainų albumą, išleidusi keletą singlų.

1999 m. atidarė drabužių liniją, taip pat su garsiais parfumeriais yra sukūrusi savo vardo kvepalų liniją. Ji visą karjerą buvo aktyvi labdaros projektų kūrėja ir dalyvė.

Modelis ir filantropė su savo labdaros organizacija „Charity for Relief“ nuo 2005 m. renka pinigus paramos projektams. Balandį N. Campbell buvo viena „Arise Fashion Show“ organizatorių Nigerijos Lagoso mieste.

2019 m. pabaigoje N. Campbell oficialiai suteiktas mados ikonos titulas. Taip įvertintas ne tik modelio indėlis į mados industriją, bet ir jos labdaringa veikla.

„Mes negalime įsivaizduoti nieko kito, kas būtų to nusipelnęs labiau nei garsioji londonietė Naomi Cambell“, – sakė mados apdovanojimų „British Fashion Council“ direktorė Caroline Rush. Pasak jos, N. Campbell simbolizuoja moters emancipaciją, aktyvumą ir žavesį. „Jos balsas turi milžinišką įtaką“, – pabrėžė C. Rush.