Naujienų srautas

Veidai2020.05.22 11:11

Operos solistas Edgaras Montvidas pirmuosius honorarus gaudavo akmenukais

LRT.lt 2020.05.22 11:11

„Buvau labai kūrybingas ir pakankamai savarankiškas vaikas“, – vaikystės prisiminimais dalijasi Edgaras Montvidas, kurio talentu šiandien džiaugiasi ne tik Lietuva, bet ir visas pasaulis. Vienas garsiausių Lietuvos operos balsų E. Montvidas, šiuo metu gyvenantis Londone, prisijungė prie organizacijos „Gelbėkit vaikus“ akcijos „Gelbėk su pasaka“, padovanojo savo skaitomą pasaką ir pasidalijo vaikystės prisiminimais, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Mama buvo jauna, mus su seserimi augino viena, iš vieno darbo lėkdavo į kitą, tad vaikystėje laisvės turėjau apsčiai! Tas jos pasitikėjimas manimi buvo gana rizikingas, bet pasiteisino, nes išsiugdžiau didelį atsakomybės jausmą“, – pasakoja.

E. Montvidas sako, jog pastebėti vaiko talentą yra ne kieno kito, o būtent tėvų pareiga: „Labai svarbu nepataikauti vaikui, bet ir neperspausti – tiesiog nepametant suaugusiojo nuovokos nukreipti, paskatinti, suteikti vaikui kuo daugiau galimybių ir progų atskleisti kūrybiškumą.“ „Tėvai turi pasitikėti vaiku“, – priduria.

Mama Edgaru labai pasitikėjo ir skatindavo dainuoti, kurti. „Nesistebiu, kad tapau dainininku! Iki dabar puikiai prisimenu, kai pirmuosius solinius koncertus vaikystėje rengdavau tiesiog laiptinėje, o pinigus į juos atstodavo akmenukai. Arba, kai, viešėdami sanatorijoje, dainuodavome duetus su mama“, – nostalgiškai pasakoja garsusis tenoras, apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu ir kitais garbės ženklais.

Greta meilės muzikai, Edgaras sako visuomet jautęs meilę knygoms ir vaikystėje visuomet perskaitydavęs visą mokyklos programą daug anksčiau, nei tai tapdavo privaloma. Paskui, pasakoja, jau imdavęsis savo mėgstamos literatūros nuo pasakų iki M. Gorkio socialinio realizmo.

Organizacija „Gelbėkit vaikus“ prie kampanijos „Gelbėk su pasaka“ kviečia prisidėti visus Lietuvos žmones: skaityti pasakas, nusifilmuoti, pasidalinti vaizdo įrašu savo socialiniuose tinkluose su grotažyme #GelbėkSuPasaka ir nepamiršti paaukoti skurstantiems vaikams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi