Naujienų srautas

Veidai2020.05.24 17:41

„Be namų negerai“ aktoriai skina ne tik televizijos apdovanojimus, bet ir Guinnesso rekordus

LRT.lt 2020.05.24 17:41

Prieš porą dešimtmečių ir Lietuvoje rodytas australų serialas „Be namų negerai“ – viena ilgiausiai pasaulyje kuriamų muilo operų. Daugiau nei per tris dešimtmečius aktoriai ekrane keitė vieni kitus, tačiau išliko keli, kuriuos žiūrovai pirmą kartą išvydo dar pirmuosiuose sezonuose.

Nuo 1988-ųjų eteryje jau pasirodė per septynis tūkstančius serijų, tačiau tai ne pabaiga, nes serialas vis dar kuriamas. „Be namų negerai“ buvo rodytas maždaug 80 šalių, tarp jų ir Lietuvoje.

Prieš tris dešimtmečius ši istorija prasidėjo pasakojimu apie išgalvotame pajūrio miestelyje gyvenančią porą, globojančią penkis vaikus. Tiesa, pirmasis serialo sezonas sulaukė įvairių vertinimų, nes jame buvo narpliojamos priklausomybių, prievartos, nepilnamečių nėštumo temos, kurios vėl patraukdavo dėmesį ir vėlesniuose sezonuose.

Serialas įvairiems apdovanojimams buvo nominuotas 393 kartus, 98 iš jų laimėjo. Australijos kino ir televizijos apdovanojimuose jis keturis kartus pripažintas geriausiu serialu, atskirai apdovanojimus pelnė režisierius ir aktoriai. Britų muilo operų apdovanojimuose net du kartus serialas buvo pripažintas geriausiu užsienio kūrėjų darbu.

Geriausio muilo operos aktoriaus apdovanojimą yra gavęs ir vienintelis aktorius, kuris seriale filmuojasi nuo 1988-ųjų – Ray`us Meagheris, atliekantis Alfo Stewarto vaidmenį. R. Meagheris netgi įtrauktas į Guinnesso rekordų knygą kaip ilgiausiai australiškoje muilo operoje besifilmuojantis aktorius.

Tiesa, pernai gerbėjai buvo sunerimę, kad jis iš serialo pasitrauks – dėl užsikimšusių širdies kraujagyslių vyrui buvo atliktas širdies arterijų šuntavimas. Tačiau R. Meagheris greitai atsigavo ir toliau tęsia darbus.

„Iš pradžių man pasiūlė dvejų metų sutartį, – laidoje „This Morning“ laikus, kai pradėjo filmuotis seriale, prisiminė aktorius. – Tačiau net ir tiek man, tada laisvai samdomam ir daug ką patirti pasiryžusiam aktoriui, skambėjo kaip įkalinimas iki gyvos galvos, tad paprašiau sutarties laiką sutrumpinti iki pusmečio. Net nepastebėjau, kaip „Be namų negerai“ filmavimo aikštelėje prabėgo daugiau nei trys dešimtmečiai. Jaučiuosi palaimintas, kad turiu šį darbą ir juo mėgaujuosi iki šiol.“

Daugiau nei du dešimtmečius seriale vaidina ir aktorė Emily Symons, atliekanti Marilyn Chambers-Fisher vaidmenį. E. Symons yra gerai žinoma ne tik gimtojoje Australijoje, bet ir Didžiojoje Britanijoje, kur taip pat kuria vaidmenis, yra dalyvavusi įvairiuose televizijos projektuose.

Pirmą kartą jos herojė seriale pasirodė 1989-aisiais, po to porą kartų buvo atsisveikinusi su kūrybine grupe, tačiau vis sugrįždavo.

„Esu dėkinga kūrėjams, kad akimirkomis, kai nežinodavau, ką toliau darysiu gyvenime, jie vėl pakviesdavo kurti Marilyn vaidmenį. Labai džiaugiuosi, nes žinau, kad pozityvioji Marilyn yra labai mylima žiūrovų“, – „4.30 Show“ sakė E. Symons.

Vis dėlto ilgiausiai (nuo 1993-iųjų) seriale vaidinanti moteris – Lynne McGranger, įkūnijanti Irene Roberts.

Ji, panašiai kaip ir ilgametis jos kolega R. F. Meagheris, laidai „This Morning“ teigė nesitikėjusi, kad po beveik trijų dešimtmečių ji vis dar vaidins „Be namų negerai“: „Iš pradžių tai tebuvo epizodinis vaidmuo, kurį, beje, gavau tikriausiai todėl, kad į atranką atėjau sirgdama, tačiau kūrybinei grupei, matyt, pasirodė, kad galiu puikiai suvaidinti rimtų problemų su alkoholiu turinčią moterį.“

21-erius metus serialui atidavė ir Kate Richie, vaidinusi Sally Fletcher. Aktorė filmavimo aikštelėje pasirodė, kai jai dar nebuvo dešimties.

„Galima sakyti, kad užaugau aikštelėje, kur iš viso praleidau du nuostabius dešimtmečius. Keista tik tai, kad kai kurie dalykai, kurie vyko mano gyvenime pirmą kartą, vyko matant visos šalies žiūrovams. Filmavimo aikštelėje pirmą kartą žaidžiau butelį, pasimatavau liemenėlę“, – „ABC News“ duotame interviu prisiminė ji.

Šiandien gerai žinomi Holivudo aktoriai – Isla Fisher bei Chrisas Hemsworthas savo kelią taip pat pradėjo seriale „Be namų negerai“. Seriale vaidino ir atlikėjos Kylie Minogue sesuo Dannii Minogue.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi