Veidai

2020.05.20 11:16

Ne tik dėl kūrybos, bet ir dėl išskirtinio stiliaus garsi Cher mini gimtadienį

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.05.20 11:16

Gegužės 20-ąją 74-eri sukanka legendinei JAV dainininkei, aktorei ir režisierei Cher. Jos kolekcijoje – ir prestižinė „Oskarų“ statulėlė už pagrindinį vaidmenį kino filme „Pamišę“.

Cher arba Cherilyn Sarkisian gimė 1946-ųjų gegužės 20-ąją JAV, Kalifornijos El Sentro mieste.

Gimtadienį švenčia Cher: moters karjeroje – ne tik muzikos olimpo viršūnė, bet ir „Oskaras“

Išgarsėjo būdama vos 17-os, kai duetu „Sonny and Cher“ išleido dainą „I got you babe“, kuri iškart šovė į visų grojamiausių kūrinių sąrašų viršūnes.

Vėliau išleido ir daugiau itin sėkmingų kūrinių. Neilgai trukus pradėjo ir solo karjerą. Prasidėjus finansiniams sunkumams, duetas pradėjo kurti varjetė, kuris vėliau persikėlė ir į televizijos kanalus. Tai tapo tramplinu ir jų muzikinėje karjeroje – duetas vėl ėmė užkariauti muzikos eterį.

7-ajame dešimtmetyje Cher ėmė labiau rodytis kaip solo atlikėja. Ne kartą pasirodžiusi televizijos ekranuose, 9-ajame dešimtmetyje pradėjo ir aktorės karjerą kine. Cher suvaidino mažiausiai 60-yje filmų. Jos kino apdovanojimų lentynoje – „Oskarų“ statulėlė už geriausią moters vaidmenį juostoje „Pamišę“. Taip pat – 3 „Auksiniai gaubliai“.

Per ilgametę karjerą Cher tapo žinoma ne tik dėl savo kūrybos, bet ir dėl išskirtinio stiliaus, neįprastų kostiumų. Drabužiais atlikėja siekė išreikšti savo poziciją įvairiais jautriais klausimais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.