Veidai

2020.05.20 11:16

Ne tik dėl kūrybos, bet ir dėl išskirtinio stiliaus garsi Cher mini gimtadienį

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.05.20 11:16

Gegužės 20-ąją 74-eri sukanka legendinei JAV dainininkei, aktorei ir režisierei Cher. Jos kolekcijoje – ir prestižinė „Oskarų“ statulėlė už pagrindinį vaidmenį kino filme „Pamišę“.

Cher arba Cherilyn Sarkisian gimė 1946-ųjų gegužės 20-ąją JAV, Kalifornijos El Sentro mieste.

Gimtadienį švenčia Cher: moters karjeroje – ne tik muzikos olimpo viršūnė, bet ir „Oskaras“

Išgarsėjo būdama vos 17-os, kai duetu „Sonny and Cher“ išleido dainą „I got you babe“, kuri iškart šovė į visų grojamiausių kūrinių sąrašų viršūnes.

Vėliau išleido ir daugiau itin sėkmingų kūrinių. Neilgai trukus pradėjo ir solo karjerą. Prasidėjus finansiniams sunkumams, duetas pradėjo kurti varjetė, kuris vėliau persikėlė ir į televizijos kanalus. Tai tapo tramplinu ir jų muzikinėje karjeroje – duetas vėl ėmė užkariauti muzikos eterį.

7-ajame dešimtmetyje Cher ėmė labiau rodytis kaip solo atlikėja. Ne kartą pasirodžiusi televizijos ekranuose, 9-ajame dešimtmetyje pradėjo ir aktorės karjerą kine. Cher suvaidino mažiausiai 60-yje filmų. Jos kino apdovanojimų lentynoje – „Oskarų“ statulėlė už geriausią moters vaidmenį juostoje „Pamišę“. Taip pat – 3 „Auksiniai gaubliai“.

Per ilgametę karjerą Cher tapo žinoma ne tik dėl savo kūrybos, bet ir dėl išskirtinio stiliaus, neįprastų kostiumų. Drabužiais atlikėja siekė išreikšti savo poziciją įvairiais jautriais klausimais.