Veidai

2020.05.19 17:11

Orijus Gasanovas knygas myli nuo mažens: patiko mamos pasakos, bet dar labiau patiko skaityti pačiam

LRT.lt2020.05.19 17:11

„Daug skaitysi – protą suvalgysi“, – tokius gąsdinimus vaikystėje prisipažįsta girdėdavęs garsus žurnalistas Orijus Gasanovas. Aistringas keliautojas Orijus pasakoja, kad nuo vaikystės jautė maniją knygoms, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Man patiko pasakos, kurias skaitė mama, tačiau dar labiau patiko skaityti pačiam. Knygoms jaučiau tikrą maniją, skaitydavau visur ir visada, net valgydamas! Viena pirmųjų ir mėgstamiausių knygų buvo Brolių Grimų pasakos. Man patikdavo trumpi jų pasakojimai, istorijos, nes vienos pasakos pakakdavo vienam pavalgymui“, – pasakoja O. Gasanovas.

Pasak žurnalisto, senesniais laikais, kitaip, nei dabar, nebuvo kabelinės televizijos, o norėjosi įdomių dalykų, tad knygos buvo vienintelė puiki pramoga.

Orijus, kaip ir daugelis kitų žinomų žmonių, prisidėjo prie organizacijos „Gelbėkit vaikus“ pradėtos kampanijos „Gelbėk su pasaka“, kurios metu raginama atkreipti dėmesį ir padėti vaikams, dėl koronaviruso pandemijos patiriantiems dar daugiau sunkumų nei įprastai. Didelė dalis šių vaikų, tėvams netekus darbo ir pajamų šaltinio, stokoja maisto, higienos, mokymosi priemonių.

Orijus spėlioja, kad galbūt būtent dėl manijos istorijoms, jis ir tapo žurnalistu. „Kažkada žavėjausi pasakojimais, istorijomis knygose, o šiandien žmonių istorijas aprašau pats“, – sako Orijus. Įprotį skaityti net tuomet, kai valgo, Orijus sako turintis ir dabar. Tik knygas vis dažniau pakeičia įvairūs laikraščiai, žurnalai, medžiaga internete.

Organizacija „Gelbėkit vaikus“ prie kampanijos kviečia prisidėti ir visus Lietuvos žmones: skaityti pasakas, nusifilmuoti, pasidalinti video savo socialiniuose tinkluose su grotažyme #GelbėkSuPasaka ir nepamiršti paaukoti skurstantiems vaikams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.