Veidai

2020.05.17 21:34

Asmeninį gyvenimą po devyniais užraktais saugantis Johnny Deppas keistuolio etiketės nesikrato

LRT.lt 2020.05.17 21:34

Holivudo aktorius Johnny Deppas vienas labiausiai savo privatumą saugančių aktorių Holivude. Apie asmeninį gyvenimą jis beveik nekalba, nors dėl ekscentriško elgesio ar skandalingų skyrybų nuolat atsiduria žiniasklaidos dėmesio centre. Vis dėlto, kas slepiasi už visų tų spalvingų personažų?

Būdamas paauglys J. Deppas tikėjosi tapti muzikantu. Ir nors yra įrašęs nemažai dainų, šiandien jis geriausiai žinomas kaip aktorius, suvaidinęs kapitoną Jacką Sparrow filmuose apie „Karibų piratus“, taip pat sukūręs Svynio Todo, Edvardo Žirkliarankio, Skrybėliaus ir kitus personažus.

„Niekada nesvajojau būti aktoriumi, bet vieną dieną supratau, kad to neišvengsiu – kažkaip reikėjo sumokėti nuomą. Taigi bandžiau susirasti kokį nors darbą. Man buvo nesvarbu, ar dirbsiu vaizdo įrašų nuomos punkte, ar kavinėje. Mano draugas, aktorius Nicolas Cage`as, pasiūlė susitikti su jo agente ir ji man surado darbą – nusifilmavau pirmajame savo filme „Košmaras Guobų gatvėje“, – savo karjeros pradžią Davido Lettermano laidoje prisiminė aktorius.

Jis taip pat yra suvaidinęs net aštuoniose artimo bičiulio, režisieriaus Timo Burtono juostose. „Yra aktorių, kurių karjera pastatyta ant panašaus tipažo herojų, o Johnny visada nori būti kitoks, jis nenori kartotis ir tai yra nuostabu“, – Airijos televizijai duotame interviu sakė T. Burtonas.

Tiesa, nors dabar J. Deppas vadinamas vienu ryškiausių aktorių Holivude, BBC radijo stočiai „Newsbeat“ jis sakė nenorįs laimėti „Oskaro“ ir sakyti padėkos kalbos. „Be to, toks laimėjimas reikštų, kad aš su kažkuo konkuruoju, o aš su niekuo nesivaržau“, – tąkart patikino jis.

Beje, ar žinote, kad visus ryškiausius vaidmenis aktorius suvaidino vos bematydamas, kas dedasi filmavimo aikštelėje? „Esu aklas kaip šikšnosparnis, – prisipažino jis žurnalui „Rolling Stones“. – Be akinių matau tik neryškų vaizdą, nes nuo gimimo mano viena akis beveik nemato, kita mato silpnai. Taigi jei turiu vaidinti be akinių, matau tik tai, kas yra šalia manęs.“

Be to, J. Deppas yra alergiškas šokoladui, tad, kaip skelbia „Marie Claire“, kuriant filmus „Šokoladas“ ir „Čarlis ir šokolado fabrikas“ aktorius naudojo saldumynų muliažus.

Aktoriui klijuojama keistuolio etiketė, tačiau jis jos ir nesikrato – duodamas interviu neretai pokštauja ar laido ironiškus pastebėjimus. Jis yra prisipažinęs, kad paniškai bijo kraujo, klounų ir vaiduoklių, animacinius filmukus mėgsta labiau nei kino filmus, o kažkada pusiau juokais, pusiau rimtai patikino mokantis dresuoti driežus.

Nors jis neprieštarauja vadinamas keistuoliu, kaip sakė žurnalui „Rolling Stones“, jį žeidžia tai, kad žiniasklaidoje dažnai yra vadinamas nesivaldančiu ekscentriku: „Apmaudu, kad mane pristato tokį, koks aš nesu.“

Vis dėlto, kartais faktai kalba patys už save. Aktorius ne kartą buvo suimtas. 1994-aisiais jam buvo pateikti kaltinimai nusiaubus viešbučio kambarį, kuriame buvo apsistojęs su tuometine mylimąja Kate Moss. Kadangi jis sutiko padengti nuostolius, kaltinimus viešbučio vadovai atsiėmė.

1999 m. aktorius vėl pateko į policijos nemalonę, nes užsipuolė paparacą, kuris bandė nufotografuoti aktorių ir jo tuometinę sužadėtinę Vanessą Paradis pietaujančius Londone.

„Vanessa tuo metu laukėsi. Nenorėjau leisti žiniasklaidai iš to daryti cirko. Taigi pagrasinau paparacui, kad jei jis padarys bent vieną kadrą, nukąsiu jam nosį. Tačiau tikrai negalėčiau nuskriausti žmogaus, kurį myliu. Man rūpi mano šeima, mano vaikai“, – kalbėjo J. Deppas.

Filmą primena ir jo dramų kupinas asmeninis gyvenimas. Kaip rašoma „Harpers Bazaar“, J. Deppas garsėja ir savo meilės nuotykiais – jis susitikinėjo su Holivudo gražuolėmis Winona Ryder, Sherilyn Fenn, supermodeliu K. Moss ir daugeliu kitų.

Ilgiausiai šalia jo buvo prancūzų atlikėja ir aktorė V. Paradis, su kuria jis susilaukė dviejų vaikų. Aktorius buvo dukart vedęs. Pirmoji jo santuoka su Lori Anne Allison truko vos porą metų, panašiai tiek santuokoje jis pragyveno ir su antrąja oficialia žmona, aktore bei manekene Amber Heard.

Skyrybos su A. Heard taip pat buvo skandalingai aptarinėjamos žiniasklaidoje. BBC, Vanityfair.com ir kiti leidiniai rašė, jog aktorius konflikto su žmona metu netgi buvo nusipjovęs sau piršto galiuką.