Veidai

2020.05.15 17:33

Į Hamburgą išvykusio Vaidoto Valiukevičiaus žinutė lietuviams: užtenka galvoti, kad esame nematomi

„The Roop“ toliau neša Lietuvos vardą per Europą – išvyko į Hamburgą, kur kovos dėl širdžių nugalėtojų titulo. Specialioje LRT RADIJO laidoje „Eurovizijos“ savaitė“ grupės lyderis Vaidotas Valiukevičius pripažįsta, kad ir nesudainavus ant didžiosios konkurso scenos „Eurovizija“ padovanojo tuntus gerbėjų, tačiau visa tai – didelio darbo rezultatas, o ne greita sėkmė.

Paaiškėjus, kad „Eurovizijos“ konkursas dėl koronaviruso pandemijos pasaulyje atšauktas, Vokietijos transliuotojas ARD surengė alternatyvų konkursą, skirtą šių metų „Eurovizijos“ dalyviams pagerbti. Vokietijos televizijos žiūrovų sprendimu, į jo finalą pateko ir visą Europą užkūrusio hito „On Fire“ atlikėjai „The Roop“.

Gegužės 16-osios vakarą, kai Roterdame turėjo vykti „Eurovizijos“ finalas, tiesiogiai iš Nyderlandų LRT transliuos ceremoniją „Eurovision: Europe Shine a Light“, tačiau prieš tai gyvai iš Hamburgo bus transliuojamas ir ARD alternatyvus „Eurovizijos“ vokiškojo konkurso finalas, kuriame šių metų Lietuvos atstovai kovos dėl širdžių nugalėtojų titulo.

Į Hamburgą jau išvykęs „The Roop“ lyderis V. Valiukevičius sako, kad gavusi tokią progą pakylėta jaučiasi visa grupė – juk kvietimus pasirodyti alternatyviame konkurse gavo vos keli atlikėjai, tiksliau – tik 10 iš 41. „Toliau nešame Lietuvos vardą per Europą“, – pažymi muzikantas.

Užtenka galvoti, kad esame nematomi, nepastebėti. Reikia pradėti suprasti, kad didelę jėgą turime savo pačių rankose – mums nereikia, kad kas nors ką nors nuleistų iš viršaus. Būkime kūrybingi, įdomūs ir tikrai pamatysime, kaip Lietuva vis labiau skleisis ir žydės.

Deja, Hamburge grupė galės pademonstruoti ne visą pasirodymą – karantino sąlygomis ant scenos galės pasirodyti ne visi, tad šokėjai kartu su grupe neišvyko. Tačiau V. Valiukevičius ir į tai stengiasi žiūrėti pozityviai – tai galimybė pristatyti kūrinį dar kitaip.

„Kai viską priimi taip, kaip yra, tada būna ramiau. Stengiuosi priimti taip, kaip yra, veikti sąlygomis, kurios yra dabar, ką galima iš to padaryti geriausiai. Aišku, jausmų buvo įvairių, bet nei aš, nei visa grupė nenori liūdėti. Liūdesys neveda į gera – tiesiog galvojame, ką galime daryti toliau, nes padaugėjo gerbėjų, ir ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje – jie laukia naujų dainų, mūsų pasirodymų. Į ateitį žiūrime šviesiai“, – situaciją komentuoja pašnekovas.

Ne vienas profesionalas grupei „The Roop“ prognozuoja didelę sėkmę ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Nors tikroji „Eurovizija“ šiemet taip ir neįvyks, galima sakyti, kad šiųmečiai mūsų atstovai iš šio konkurso pasiėmė visa, kas geriausia: gavo daug dėmesio, palaikymo, papildė savo gerbėjų ratą – „The Roop“ pastebėjo visa Europa ir dalis pasaulio. Ar grupės planai – tokie pat galingi, kokia yra reakcija į ugningąjį kūrinį „On Fire“?

„Eurovizija“ mums davė daug ką. Tiems, kurie norės dalyvauti ateityje, galiu pasakyti: svarbu ne vien pati platforma, bet ir ką tu joje darai. Nėra taip, kad važiuoji su bet kokia daina, bet kokia žinute ar be žinutės ir automatiškai būni visų mylimas. Deja, taip nėra. Yra didelis ilgas darbas ir tai yra to darbo vaisiai. Netikiu greita sėkme. Tikimės, kad šis darbas ir toliau duos vaisių“, – mintimis dalijasi „The Roop“ vokalistas.

Šių įvykių kontekste pozityvią nuotaiką gebantis išlaikyti V. Valiukevičius kviečia ir lietuvius nustoti save prastai vertinti: „Užtenka galvoti, kad esame nematomi, nepastebėti. Reikia pradėti suprasti, kad didelę jėgą turime savo pačių rankose – mums nereikia, kad kas nors ką nors nuleistų iš viršaus. Būkime kūrybingi, įdomūs ir tikrai pamatysime, kaip Lietuva vis labiau skleisis ir žydės.“

Kai pamačiau savo akimis, ką patiria atlikėjai, kaip jie jaučiasi, į šį konkursą pažiūrėjau visiškai kitaip – su nauja pagarba.

LRT RADIJO laidoje „Eurovizijos“ savaitė“ svečiavosi ir 2019 m. Lietuvos atstovas „Eurovizijoje“ Jurijus Veklenko, kuris Europai nuvežė dainą „Run With The Lions“. Kaip ir visi „Eurovizijos“ gerbėjai, taip ir J. Veklenko laukė gegužės 16-osios, kai ant didžiosios scenos turėjo lipti šalių atstovai. Tiesa, dainininkas neslepia prieš dalyvaudamas konkurse pats nebuvęs itin didelis šio konkurso fanas.

„Kai pamačiau savo akimis, ką patiria atlikėjai, kaip jie jaučiasi, į šį konkursą pažiūrėjau visiškai kitaip – su nauja pagarba“, – pabrėžia jis.

Paklaustas, kaip pats būtų reagavęs, jei konkursas būtų buvęs atšauktas pernai metais, laidos svečias sako, kad būtų labai liūdna, jei kas nors norėtų atimti prisiminimus iš jo eurovizinės avantiūros, ir svarsto, kad galbūt tiems, kurie „Eurovizijos“ dar iš arti nematė, lengviau, nes jie paprasčiausiai nežino, ką duoda šis konkursas.

Laidoje J. Veklenko pasidalijo savo šių metų „Eurovizijos“ favoritais, kurių – net 4. Labiausiai dainininkui patiko Suomijos atstovo Aksel daina „Looking Back“, taip pat jį sužavėjo islandai, šiemet į „Euroviziją“ siuntę grupę „Daði og Gagnamagnið“ su daina „Think About Things“. Pašnekovo abejingo nepaliko ir švedai („The Mamas“ – „Move“) bei rumunai (Roxen – „Alcohol You“).

LRT RADIJAS šių metų „Eurovizijoje“ skambėti turėjusioms dainoms visą savaitę skyrė ypatingą dėmesį. „Eurovizinę“ savaitę kasdien 15.05 val. radijo eteryje skambėjo specialus laidų ciklas, kuriame visus šių metų kūrinius pristatė ir šių bei ankstesnių metų Lietuvos atstovus kalbino Darius Užkuraitis, Gerūta Griniūtė, Ramūnas Zilnys, Gabrielė Martirosian.

Plačiau – gegužės 15 d. laidos „Eurovizijos“ savaitė“ įraše. V. Valiukevičių ir J. Veklenko kalbino G. Martirosian.

Parengė Indrė Česnauskaitė.