Veidai

2020.05.16 20:56

„The Roop“ koncerte „EuROOPvision“ – geriausios dainos ir užsienio muzikos kritikų liaupsės

atnaujinta 21.56
LRT.lt 2020.05.16 20:56

2020-ųjų „Eurovizijos“ finalo dieną LRT TELEVIZIJOS ir LRT RADIJO eteryje skambėjo specialiai šiai progai tuščioje koncertų salėje nufilmuotas Lietuvai šių metų „Eurovizijoje“ turėjusių atstovauti „The Roop“ koncertas „EuROOPvision“.

KONCERTO ĮRAŠAS:

„The Roop“ koncertas „EuROOPvision“: užsienio kritikų liaupsės ir daina, pakerėjusi tūkstančius

Nors 2020 m. „Eurovizija“ dėl koronaviruso pandemijos buvo atšaukta, LRT eteryje visą didžiojo konkurso savaitę vyksta specialios transliacijos.

Gegužės 16 d. nuo 21 val. LRT TELEVIZIJA ir LRT RADIJAS transliavo specialiai šiai progai tuščioje koncertų salėje nufilmuotą „The Roop“ koncertą „EuROOPvision“.

Jo metu skambėjo geriausios grupės dainos, buvo rodomi jau archyviniais tapę kadrai, tarp jų – kaip Lietuva bei užsienio šalys mokėsi šokti „On Fire“ šokį, taip pat buvo kalbinami Vakarų pasaulio muzikos kritikai, Lietuvos atstovams prognozavę aukštas pozicijas šių metų „Eurovizijos“ finale.

Kasdien su įvairiausiais muzikantais dirbantis „Warner Music“ tarptautinių atlikėjų agentas Freddie London kalbėjo, kad šiandien tarp tiek muzikos ir muzikantų atrasti kažką naujo ir unikalaus pavyksta ne kasdien, tačiau būtent taip nutiko išgirdus „The Roop“.

„Iškart žinojome, kad tai yra kažkas ypatingo ir kad tai sulauks didelio pasisekimo. Ir buvo nuostabu stebėti, kaip gerai sekėsi kūriniui „On Fire“: visi komentarai ir reakcijos internete, sėkmė įvairiuose „Eurovizijos“ balsavimuose… Taigi, mes žinome, kad grupė yra sėkminga, bet tai tik pradžia ir jų laukia ilga karjera. Džiaugiamės galėdami būti to dalimi“, – kalbėjo F. London.

„The Roop“ vokalistas V. Valiukevičius kalbėjo, jog išgirdus žinią apie atšauktą 2020-ųjų „Euroviziją“, grupę aplankė ne pačios linksmiausios emocijos.

„Prisimenu, kad mano pirma reakcija buvo labai keista. Iš pradžių nesupratau, kad tikrai „Eurovizija“ atšaukta. Labai ilgai negalėjau patikėti, kad toks didelis renginys negalėtų įvykti. Maniau, kad jis įvyks vienokiu ar kitokiu būdu“, – tuščioje scenoje kalbėjo V. Valiukevičius.

Vis dėlto „The Roop“ lyderis ragino nenukabinti nosies – esame stipri šalis, tikrai turinti, ką parodyti pasauliui, tikino V. Valiukevičius. „Kaip šalis, turime viską, todėl nustokime save nuvertinti“, – apie Lietuvos šansus „Eurovizijoje“ kalbėjo jis.

Koncerto metu „The Roop“ grupės nariai atsakinėjo į gerbėjų klausimus, dalijosi, kaip gimė pasaulį užkariavęs „On Fire“ šokis, kuriuo renginio pabaigoje ir apdovanojo žiūrovus. „EuROOPvision“ vedė Gabrielė Martirosian.