Veidai

2020.05.16 13:49

Romansų atlikėja Liuba Nazarenko amžinojo poilsio atgulė Kairėnų kapinėse

LRT.lt 2020.05.16 13:49

Gegužės 16 d. Kairėnų kapinėse Vilniuje artimieji ir bičiuliai į amžinojo poilsio vietą palydėjo gegužės 4-ąją netikėtai iškeliavusią romansų atlikėją Liubą Nazarenko.

Pavasariui žydint, gegužės 4-osios vakarą, Lietuvą pasiekė liūdna žinia – pasaulį paliko romansų atlikėja Liuba Nazarenko. Kaip pranešime žiniasklaidai dalijosi VšĮ „Bardai LT“, vienas mėgiamiausių L. Nazarenko atliekamų romansų buvo „Norėčiau mirt, kada pražys gėlelės, kada pasaulis tylus, o visi žmonės ilsisi ramiai...“ Taip ir išėjo Liuba, žydint gėlelėms, naktį iš gegužės 3-osios į gegužės 4-ąją, kada pasaulis buvo tylus ir žmonės ilsėjosi ramiai.

LRT.lt kalbinti atlikėjos bendraminčiai tikino, jog žinia apie L. Nazarenko netektį jiems buvo netikėta. „Mes su ja laikas nuo laiko pabendraudavome, susiskambindavome, pašnekėdavome, kad reikia padainuoti kartu, bet...“ – apie nebeišsipildysiančius planus pasakojo aktorė Larisa Kalpokaitė.

LRT.lt primena, kad L. Nazarenko gimė 1964 metų balandžio 3 dieną Vilniuje. Ukrainietiškų šaknų turėjusi atlikėja devynerius metus mokėsi M. K. Čiurlionio meno mokykloje groti violončele, bet galų gale suvokusi, kad violončelininke nebus, įstojo į J. Tallat-Kelpšos aukštesniąją muzikos mokyklą (dabartinę konservatoriją), kur mokėsi chorinio dirigavimo.

Į viešąją sceną su romansais L. Nazarenko įžengė 1994 metais, pirmieji koncertai vyko tuometiniuose Vilniaus profsąjungų rūmuose. Jai tai buvo ir džiaugsmas, ir didžiulė palaima.

„O kai laikui bėgant sužinai, kad yra žmonių, be galo mėgstančių šį žanrą, tampa dar smagiau, – sakydavo atlikėja. – Man rodos, bręsdamas ar net sendamas žmogus turi daugiau galimybių pamilti romansų žanrą, nes kuo didesnė patirtis, tuo dažniau širdin įsliūkina ilgesys, prisiminimai. Galvoju, kad romansai – tai be galo nostalgiškas žanras“, – viename interviu sakė atlikėja.

„Liubą prisimenu kaip labai mielą, šiltą, gražų, darbštų, kultūringą, paprastą, jaukų, mielą žmogų. Gyvenime su ja bendrauti miela. Taip pat ne kartą stebėjau jos pasirodymus, mane žavėjo jos glaudus ryšys su publika, kurį ji labai greitai užmegzdavo.

Tai, matyt, rodo, kad klausytojas jaučia nuoširdumą ir žmogiškąsias jos savybes. Tai buvo akivaizdu stebint jos pasirodymus“, – prisiminimais apie L. Nazarenko su portalu LRT.lt dalijosi aktorius, dainų kūrėjas ir atlikėjas Gediminas Storpirštis.

L. Nazarenko urna palaidota Vilniuje esančiose Kairėnų kapinėse.

Kviečiame prisiminti pašnekesius su Liuba Nazarenko ir pasiklausyti gegužės 9 d. skambėjusios LRT RADIJO laidos „Pakartot“, skirtos L. Nazarenko atminti:


Vilniečiai. Nuo vaikystės Vilnių pamilusi Liuba Nazarenko: man svarbu žinoti, kad esu Vilniuje – ilgam išvykti negaliu
Labas rytas, Lietuva! II dalis. Romansų atlikėja Liuba Nazarenko: teko keisti padangą vidury nakties, pilant stipriam lietui