Veidai

2020.05.14 17:03

Ieva Zasimauskaitė stengiasi negailėti to, kas neįvyko: gal „The Roop“ tai būtų buvęs didelis nusivylimas?

Prisiminus save „Eurovizijoje“ dainininkę Ievą Zasimauskaitę užplūsta dviprasmiški jausmai: konkurse lydėjo ir pozityvios emocijos, ir baimė, tad ir svarstydama apie galimybę visa tai pakartoti to ir nori, ir jau nebe. Specialioje LRT RADIJO laidoje „Eurovizijos“ savaitė“ ji teigia panašiai jautusis ir šiemet vesdama „Euroviziją“, tad vėl atsidurti toje pačioje vietoje būtų baisu, bet noras kirba.

2018 m. į Portugalijos mieste Lisabonoje vykusią „Euroviziją“ išvyko nacionalinę atranką Lietuvoje laimėjusi dainininkė I. Zasimauskaitė su kūriniu „When We‘re Old“. Finale šis kūrinys užėmė 12-ą vietą – iki šiol jis prisimenamas kaip vienas gražiausių pasirodymų, kuriuos Europai parodė Lietuva.

Paklausta, kokius prisiminimus jai kelia „Eurovizija“, I. Zasimauskaitė sako, kad jausmai dviprasmiški – iš vienos pusės, būta daug muzikos ir daugybė teigiamų emocijų, iš kitos – nemažai ir baimės.

„Dažnai savęs klausiu, ar norėčiau tai pakartoti, ir visgi jau nebe. Atsakymas dažnai būna ir toks, kad norėčiau, bet kai prisimenu, galvoju, ar turėčiau tiek jėgų, kaip turėjau tada... Tad tai kelia visokius jausmus“, – kalba ji.

Dainą „When We‘re Old“ muzikantė atlieka iki šiol ir sako, kad ji išlieka vienu gražiausių jos repertuaro kūrinių. „Visą laiką graudinuosi, kiekvieną kartą, kai atlieku, atrodo, kad atlieku pirmą kartą... Nežinau, kodėl taip yra, ką ši daina turi tokio, bet man ji vis dar neatsibodo, sukelia tą patį jausmą, kurį sukėlė ir Portugalijoje, ir Lietuvoje“, – pažymi I. Zasimauskaitė.

Be galo gaila, bet taip jau atsitiko. Negali gailėti to, kas neįvyko – gal viskas į naudą, nežinome, kaip viskas būtų buvę. Gal būtų buvęs didelis nusivylimas, gal Vaidotui taip yra net geriau.

Jai labai gaila, kad šiemet į „Euroviziją“ grupė „The Roop“ taip ir neišvyko – juk pirmą kartą Lietuva taip tikėjosi laimėti šį konkursą, be to, grupės pasirodymas sulaukė itin daug pozityvo, kur kas daugiau nei neigiamų reakcijų, ko pati I. Zasimauskaitė dar teigia nemačiusi.

„Be galo gaila, bet taip jau atsitiko. Negali gailėti to, kas neįvyko – gal viskas į naudą, nežinome, kaip viskas būtų buvę. Gal būtų buvęs didelis nusivylimas, gal Vaidotui taip yra net geriau“, – svarsto ji.

Šiemet dainininkė išbandė naują amplua – tapo nacionalinės atrankos į „Euroviziją“ viena iš vedėjų. Jai ši rolė labai patiko, tačiau I. Zasimauskaitė atvirauja, kad būta daug jaudulio, tad ir juoko, nes jausdamasi nepatogiai ji ima daug juoktis.

„Kai dainuoji, eiti į sceną baisu, yra virpulys, bet kaip vedėjai tai buvo tūkstantį kartų baisiau. Jeigu užmiršti žodžius, kai dainuoji, moki sukurti, improvizuoti, žinai, ką reikia daryti, kai taip atsitinka, bet kai esi vedėjas ir tai yra pirmas kartas, visiškai nežinai, ką reikia pasakyti...

Labai daug juokiausi – žinote, kaip žmonės mikčioja, kai jiems baisu, taip aš juokiuosi. Aš negalėjau žiūrėti tų įrašų todėl, kad, man atrodo, aš tikrai per daug juokiausi. Ir daug žmonių komentavo: kodėl ji tiek juokiasi, kas jai yra, ar jai viskas gerai. Būtų baisu dar kartą atsidurti vedėjos vietoje, bet norėčiau“, – pasakoja ji.

Karantiną pašnekovė leidžia kurdama ne tik naujas dainas, greitai sugulsiančias į albumą, bet ir naują tinklaraštį, kuriame dalijasi vegetariškais receptais, savo išgyvenimais, skaito dvasinę literatūrą, ir sodininkaudama – augina pomidorus ir kitas daržoves ir teigia, kad jai tai labai patinka.

LRT RADIJAS šių metų „Eurovizijoje“ skambėti turėjusioms dainoms visą savaitę skiria ypatingą dėmesį. Iki penktadienio 15.05 val. radijo eteryje skambės specialus laidų ciklas „Eurovizijos“ savaitė“, kuriame visus šių metų kūrinius pristatys ir šių bei ankstesnių metų Lietuvos atstovus kalbins Darius Užkuraitis, Gerūta Griniūtė, Ramūnas Zilnys, Gabrielė Martirosian.

Plačiau – gegužės 14 d. laidos „Eurovizijos“ savaitė“ įraše. I. Zasimauskaitę kalbino muzikos apžvalgininkas R. Zilnys.

Parengė Indrė Česnauskaitė.