Veidai

2020.05.13 17:39

Jeronimas Milius į „Euroviziją“ išvažiavo per juoką: nebebuvo kur dingti

LRT RADIJO laida „Eurovizijos“ savaitė“, LRT.lt2020.05.13 17:39

„Viena pirmųjų minčių buvo, kad suspėsime nusipirkti suvenyrų“, – specialioje LRT RADIJO laidoje „Eurovizijos“ savaitė“ juokiasi 2008 m. „Eurovizijoje“ Lietuvai atstovavęs ir į finalą nepatekęs dainininkas Jeronimas Milius. Nepaisant nesėkmės atlikėjui šis konkursas atvėrė duris į teatrą, televizijo projektus – jis abejoja, ar be „Eurovizijos“ būtų ten, kur yra dabar.

J. Milius „Eurovizijoje“ Lietuvai atstovavo 2008 m. su Vytauto Diškevičiaus sukurta daina „Nomads in the Night“. Metalistas, grupės „Soul Stealer“ vokalistas tikroje popmuzikos fiestoje atsidūrė visai atsitiktinai – draugų būryje juokais sutikęs dalyvauti, jei V. Diškevičius jam parašys dainą.

„Stebėjome, kaip prieš tai laimėjo „Lordi“. Kalbėjome su draugų kompanija, kurioje buvo ir Vytautas Diškevičius, dainos autorius, jis gal ir juokais pasakė: kas būtų, jei parašyčiau dainą – ar dalyvautum? Ir aš: taip, žinoma... Po maždaug pusmečio jis man parašė elektroninį laišką, kad jau įpusėjo rašyti kūrinį. Visas juokas išsivystė į rimtą dalyką – aš, kaip žodžio žmogus, ėjau tesėti savo pažado“, – pasakoja dainininkas.

Jis iš grupės draugų metalistų prisimena sulaukęs įvairių reakcijų – užgriuvus interviu lavinai ir grupės nuotraukoms atsidūrus įvairiuose žurnaluose kolegos išreiškė ir nepasitenkinimą.

„Jie pasakė, kad nenori būti tokiuose žurnaluose. Turėjome pokalbį, bet visiško susipriešinimo nebuvo – santykius išsiaiškinome, o ir kūrinį parašė kitas grupės narys, tad neišvengiamai turėjo būti ir palaikymas“, – sako J. Milius.

Šiuo metu savo eurovizinės dainos dainininkas jau nebeatlieka – jei norėtų tai padaryti, reikėtų vėl nemažai pasitreniruoti. Anot jo, gal šis kūrinys ir atrodo paprastas, bet vokaliai jis reikalauja didelės ištvermės.

Prisiminęs didįjį „Eurovizijos“ finalą J. Milius teigia, kad Serbijoje buvo vienos geriausių jo atostogų gyvenime: „Prisimenu labai smagią mūsų delegaciją, puikiai praleistą laiką. Serbiją prisimenu kaip labai daug mėsos valgančią šalį. Buvo ir kuriozinių situacijų, kai susidraugavome su savo apsaugininku ir jis mus vežė į kaimą, kur iškepė visą aviną...“

Žinoma, J. Miliui įsiminė ir stresas, visą laiką sklandęs aplinkui, o pribloškė itin didelis organizatorių profesionalumas. Tai milžiniška patirtis visam gyvenimui, pažymi atlikėjas.

Buvau nusiteikęs viskam – visas dalyvavimas „Eurovizijoje“ buvo netikėtas nuo pat pradžių, pusiau juokais, po to lyg rimčiau, nes nebebuvo kur dingti, bet nuo pat pradžių nepuoselėjau didelių vilčių, tad buvo lengviau priimti situaciją.

„Eurovizijoje“ J. Miliui į finalą patekti nepavyko, pusfinalyje jis užėmė 16-ą vietą, tačiau tokia dalyvavimo konkurse baigtis dainininko per daug nenuliūdino.

„Buvau nusiteikęs viskam – visas dalyvavimas „Eurovizijoje“ buvo netikėtas nuo pat pradžių, pusiau juokais, po to lyg rimčiau, nes nebebuvo kur dingti, bet nuo pat pradžių nepuoselėjau didelių vilčių, tad buvo lengviau priimti situaciją. Viena pirmųjų minčių buvo, kad suspėsime nusipirkti suvenyrų“, – juokiasi jis.

J. Milių kalbinęs muzikologas Darius Užkuraitis sako dar prisimenąs, kaip aptarinėdamas tų metų „Euroviziją“ Rusijos atlikėjas Filipas Kirkorovas pagyrė mūsų atstovo vokalą ir dainą. Ar tai J. Miliui buvo komplimentas?

„Jis žinomas Rusijoje, posovietinėse valstybėse, tai daug pasiekęs žmogus. Iš tam tikra prasme savo srities profesionalo sulaukti gerų žodžių visą laiką malonu“, – kalba pašnekovas.

J. Milius neneigia, kad „Eurovizija“ padarė nemažai įtakos jo tolimesnei muzikinei karjerai: tai suteikė galimybę atsidurti spektakliuose, miuzikluose, televizijos projektuose – šia veikla dainininkas užsiima iki šiol. Jis abejoja, ar be „Eurovizijos“ durys į šias galimybes būtų atsivėrusios.

Ir šiandien „Eurovizijai“ jis nesako „niekada“, bet noro joje dar kartą dalyvauti taip pat neturi, o šių metų „The Roop“ kūriniui „On Fire“ pagyrų negaili ir mano, kad šis pasirodymas būtų užėmęs tikrai aukštą vietą. „Šiais metais labiausiai juo ir tikėjau“, – priduria J. Milius.

Nenuosekliai, bet laidos pašnekovas „Eurovizija“ vis dar domisi, tik praėjusiais metais stebėdamas finalą sako nustebęs, koks tai ilgas reginys, kurį stebėti netgi atsibodo. Šiemet J. Milius šiek tiek žiūrėjo ir nacionalinės atrankos finalą ir džiaugėsi, kad tiek vizualinė, tiek garsinė renginio kokybė kasmet gerėja. „Niekuo neatsiliekame nuo kitų Vakarų valstybių“, – įsitikinęs jis.

Paklaustas, ar draugui patartų dalyvauti „Eurovizijoje“, J. Milius teigia, kad bet kokiu atveju išbandyti jėgas šiame konkurse verta: tai gera platforma tiek pasireklamuoti, tiek išbandyti save, patirti visiškai kitokį stresą, o autoriams tai – ir puiki galimybė užsidirbti pinigų.

LRT RADIJAS šių metų „Eurovizijoje“ skambėti turėjusioms dainoms visą savaitę skiria ypatingą dėmesį. Iki penktadienio 15.05 val. radijo eteryje skambės specialus laidų ciklas „Eurovizijos“ savaitė“, kuriame visus šių metų kūrinius pristatys ir šių bei ankstesnių metų Lietuvos atstovus kalbins Darius Užkuraitis, Gerūta Griniūtė, Ramūnas Zilnys, Gabrielė Martirosian.

Plačiau – gegužės 13 d. laidos „Eurovizijos“ savaitė“ įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.