Veidai

2020.05.14 07:06

Į 7 klausimus atsakęs Leonas Somovas – apie skaniausią močiutės kavą ir ar lengva iš dukrų atimti telefonus

Ar žinote, ką daro muzikos prodiuseris Leonas Somovas, kai jam būna liūdna ar su kuo jis nueitų puodelio kavos? Septynis portalo LRT.lt klausimus atsakęs kūrėjas taip pat atskleidė, kokių susitarimų turi su savo dukromis.

– Ką darote, jei apninka liūdesys?

– Guliu po antklode ir valgau ledus.(Juokiasi.)

– Su kuo norėtumėte susitikti puodeliui kavos ir kodėl?

– Su savo 98 metų močiute, nes pas ją kava skaniausia.

Manau problema ne technologijos, o mes, kuriems kartais pritrūksta fantazijos vaiką sudominti kuo nors kitu.

– Esate išrankus maistui ar galite tiesiog valgyti greitojo maisto užkandinėse ir dėl to nesukate galvos?

– Labai mėgstu gaminti, mėgstu ir skaniai pavalgyti. Kulinarija yra dar vienas mano hobis, be to, esu vegetaras ir domiuosi įvairiais neišbandytais maisto ruošybos junginiais.

– Esate dviejų mokyklinio amžiaus dukrų tėtis. Ar sunku iš mažųjų atimti telefoną?

– Manau, natūralu, kad išmaniosios technologijos tobulėja ir tampa vis didesne mūsų gyvenimo dalimi, kiekvienas jas naudojame daugiau nei anksčiau. Nepasakyčiau, kad kyla problemų dėl dukrų naudojimosi telefonu, nors per karantiną išmaniosiomis technologijomis jos naudojasi daugiau nei prieš tai.

Vis dėlto, turime tam tikrus susitarimus, kurie labai padeda. Knygas jos taip pat skaito, tik labai stengiamės, kad tai nebūtų priverstinis reikalas, norisi, kad ir jos atrastų skaitymo malonumą. Manau problema ne technologijos, o mes, kuriems kartais pritrūksta fantazijos vaiką sudominti kuo nors kitu.

– Ką pastaruoju metu skaitote jūs ir kokia yra paskutinė perskaityta knyga?

– Kaip tik perskaičiau Albero Camus knygą „Maras“, kuri tam tikra prasme atitinka dabartinę situaciją. Galbūt šią neeilinę patirtį netgi sudėsiu į muzikos garsus.

– Jau daugiau nei dešimtmetį dirbate su muzika, ar jums reikia nuo jos pailsėti?

– Po koncertų ar pasirodymų kartais norisi ramesnio laiko ir tylos, tačiau labai mėgstu klausytis įvairių atlikėjų kūrybos – kuo daugiau ir skirtingesnės muzikos klausaisi, tuo labiau lavinamas skonis ir muzikinis akiratis. Be to, mėgstamų atlikėjų muzika gali būti ir įkvėpimo šaltiniu.

– Per karantiną pristatytą dainą „Mano naktys“ su Alanu Chošnau koncerte „Išvien“ atlikote ant daugiaaukščių stogų. Galbūt karantinas išlaisvino kūrybiškumą?

– Kūrybos procesas nepasikeitė, aš ir per karantiną galėjau dirbti savo studijoje nepažeisdamas saugumo reikalavimų. Tačiau visi atlikėjai šiuo laikotarpiu ieškojo būdų, kaip pristatyti savo kūrybą. O kūrybingi žmonės, visuomet suranda alternatyvų.

„Išvien“ dėkojo šiandienos herojams: šalies vadovai lenkė galvą, atlikėjai dainavo prie ligoninių

Taip atsiranda pasirodymai ant stogų ir kitokios pasirodymų adaptacijos. Vis dėlto, galbūt tam tikri apribojimai iš dalies yra gerai, nes jie iš tiesų išlaisvina kūrybiškumą.