Veidai

2020.05.12 18:29

„The Roop“ gali tapti „Eurovizijos“ širdžių nugalėtojais: ruošiasi į Hamburgą, kur šeštadienį vyks alternatyvus konkursas

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2020.05.12 18:29

Gali būti, kad vakarą, kai Roterdame turėjo vykti šių metų „Eurovizija“, grupė „The Roop“ savo dainą gyvai atliks milijonams televizijos žiūrovų – Vokietijos transliuotojas ARD surengė alternatyvų konkursą, skirtą „Eurovizijos“ dalyviams pagerbti, o televizijos žiūrovų sprendimu, į jo finalą pateko ir visą Europą užkūrusio hito „On Fire“ atlikėjai.

Dėl koronaviruso pandemijos atšaukus Roterdame turėjusią vykti „Euroviziją“, Europos transliuotojai ieško būdų, kaip pagerbti šiemet ant didžiosios konkurso scenos turėjusius pasirodyti atlikėjus bei grupes.

Dalis transliuotojų (taip pat ir LRT) gegužės 16-osios vakarą, kai Roterdame turėjo vykti „Eurovizijos“ finalas, tiesiogiai iš Nyderlandų transliuos ceremoniją „Eurovision: Europe Shine a Light“, taip pat vakaro metu rodys dokumentinius filmus apie visus savo šalies atstovus, kalbins ekspertus, muzikantus.

Vokietijos visuomeninis transliuotojas ARD sumanė surengti alternatyvų konkursą, dalyviams pagerbti. Gegužės 9-ąją ARD surengė specialią transliaciją, kurios metu buvo parodyti visų „Eurovizijoje“ turėjusių pasirodyti atlikėjų vaizdo klipai, o televizijos žiūrovai balsuodami internetu ir telefonu galėjo išrinkti dešimt jiems labiausiai patikusių kūrinių, kurie pateko į konkurso finalą. Jis bus rodomas šeštadienio vakarą, prieš „Eurovision: Europe Shine a Light“ ceremoniją, kurią ARD taip pat transliuos.

Į vokiškojo konkurso finalą pateko ir Lietuvos atstovai – grupė „The Roop“, tad atlikėjai yra pakviesti į Hamburgą savo dainą „On Fire“ atlikti gyvai tiesioginio eterio metu ir kovoti dėl „Eurovizijos“ širdžių nugalėtojų titulo. Tai portalui LRT.lt patvirtino grupės vadybininkas Lauras Lučiūnas. Anot jo, ARD atstovai patikino, kad pirmosios kanalo transliacijos metu „The Roop“ sulaukė didžiulio žiūrovų palaikymo, tad publika tikisi juos išvysti ir specialiame renginyje Hamburge.

„Šiuo metu kaip tik derinami visi dokumentai ir kelionės detalės, tad tikimės, kad išvykti niekas nesukliudys. Grupė labai džiaugiasi tokia galimybe ir yra pasiryžusi bent jau tokiu būdu atstovauti savo šaliai ir prisistatyti Europai. Vokietijoje grupės lauktų daugybė interviu, o eteryje plevėsuotų mūsų trispalvė, – apie galimybę dalyvauti specialioje Vokietijos transliuotojo transliacijoje pasakoja L. Lučiūnas.

Vokiškojo finalo transliacija vyks tiesiogiai, o filmuojama bus be žiūrovų studijoje, laikantis visų šiuo laikotarpiu nustatytų saugumo reikalavimų.

LRT.lt primena, kad nors gegužės 16-ąją Roterdame (Nyderlanduose) turėjusi vykti „Eurovizija“ dėl pandemijos atšaukta, šalys, konkurso dalyvės, šia proga rengia specialiąsias transliacijas. „Eurovizijos“ finalo dieną LRT tiesiogiai iš Nyderlandų transliuos ceremoniją „Eurovision: Europe Shine a Light“, o prieš ją LRT TELEVIZIJA ir LRT RADIJAS transliuos specialiai šiai progai tuščioje koncertų salėje nufilmuotą „The Roop“ koncertą „EuROOPvision“.

Prieš tai, gegužės 14 d., kai turėjo vykti antrasis atšaukto konkurso pusfinalis, LRT TELEVIZIJA parodys populiariausiam dainų konkursui skirtą specialiąją programą. Joje – įsimintiniausi pastarojo dešimtmečio Eurovizijos dalyvių ir nugalėtojų pasirodymai, netikėtos istorijos ir kuriozai, nutikę scenoje ir už kulisų. Taip pat – įdomūs pokalbiai apie „Eurovizijos“ fenomeną su joje jau dalyvavusiais Lietuvos atlikėjais ir muzikos ekspertais.