Veidai

2020.05.12 17:35

Donatas Montvydas apie neišsipildžiusią „The Roop“ eurovizinę svajonę: aš nusigraužčiau nagus

LRT RADIJO laida „Eurovizijos“ savaitė“, LRT.lt2020.05.12 17:35

Kiekvieno atlikėjo svajonė – išpopuliarėti užsienyje, o mums, lietuviams, „Eurovizija“ – vienintelė galimybė tai padaryti, specialioje LRT RADIJO laidoje „Eurovizijos“ savaitė“ tvirtina dukart Lietuvai atstovavęs dainininkas Donatas Montvydas. Kita laidos pašnekovė Aistė Smilgevičiūtė Lietuvai atstovavo jau daugiau nei prieš 20-metį – ji džiaugiasi, kaip stipriai nuo tada patobulėjome.

Viena pirmųjų Lietuvai ant „Eurovizijos“ scenos atstovavusių atlikėjų buvo A. Smilgevičiūtė, 1999 m. Europai padainavusi Lino Rimšos specialiai konkursui kurtą dainos „Strazdas“ versiją. A. Smilgevičiūtė iki šiol stebi didžiąją „Euroviziją“, nors pasivadinti didžiule konkurso aistruole ir negali.

„Esu šiek tiek atitolusi – išgirsti kokį kūrinį per radiją ar kas nors ką nors transliuoja per televiziją, bet nesu nuosekli žiūrėtoja, kokia šalis ką šiemet siunčia. Galbūt tai suintensyvėja prieš patį konkursą, tada pasidomi, o kartais pasižiūriu ir finalą, kaip pramoginę laidą, jei tik turiu galimybę. Visada jaudulys“, – sako ji.

A. Smilgevičiūtės nuomone, šiemet grupei „The Roop“ būtų tikrai nusišypsojusi sėkmė, o daina „On Fire“ – patekusi į geriausių dainų 5-uką. „Ši daina turėjo labai gerą nuotaiką, nekalbant apie visus kviečiantį pašokti šokį, judesius“, – priduria dainininkė.

Šiemet teko stebėti mūsų nacionalinį finalą ir aš nuoširdžiai džiaugiausi, kaip toli esame nuėję, kaip sustiprėję nuo to karto, kai važiavau į „Euroviziją“.

Anot jos, „Eurovizija“ – neabejotinai išskirtinis konkursas savo mastu, sukuriamomis emocijomis ir tuo, kad vykstama ne tik padainuoti, bet ir atstovauti savo šaliai. Prisiminusi savo kelionę į „Euroviziją“, A. Smilgevičiūtė pamini smulkias detales, kūrusias pakilią nuotaiką, pavyzdžiui, rūpestingą grimuotoją ar malonų techninį darbuotoją.

„Jau praėjo 21 metai, prisiminimai aplanko vis rečiau, bet šiemet teko stebėti mūsų nacionalinį finalą ir aš nuoširdžiai džiaugiausi, kaip toli esame nuėję, kaip sustiprėję nuo to karto, kai važiavau į „Euroviziją“. Turime puikių autorių, gebame sukurti patrauklių pasirodymų – visa tai labai džiugina“, – mintimis dalijasi pašnekovė.

Kad „Eurovizija“ – išskirtinė, o kartais – vienintelė tokia galimybė atlikėjo gyvenime, pritaria ir dukart (2012 m. su daina „Love Is Blind“ ir 2016 m. su daina „I‘ve Been Waiting For This Night“) ant šios scenos lipęs dainininkas D. Montvydas, užsienyje prisistatantis kaip Donny Montell. Iki šiol akylai šį konkursą sekantis muzikantas neatmeta galimybės nustebinti Europą ir dar kartą.

Ne iškart šių metų mūsų „Eurovizijos“ atstovais turėjusių būti grupės „The Roop“ dainą „On Fire“ prisijaukinęs D. Montvydas ją galiausiai itin pamėgo ir „Roop`us“ sako itin palaikantis.

„Mano santykis dviprasmiškas. Ji [daina] vienareikšmiškai buvo tarp favoričių nuo pat pradžių, bet nebūčiau pasakęs, kad gali laimėti. Su tuo kūriniu susidraugavau laida po laidos, bet ji užkabina ir kai visa tauta kopijuoja judesius, tai tampa tokiu viral dalyku, hitu“, – kalba pašnekovas.

Kiekvieno atlikėjo svajonė – eiti į užsienį. „Eurovizija“ šiuo atveju – vienintelė galimybė lietuviams, kurie svajoja apie užsienio karjerą.

Gyvenimo galimybe „Euroviziją“ pavadinęs D. Montvydas paaiškina, kodėl taip mano: Lietuva – maža šalis, tiek Lietuvos šou verslas, tiek mūsų muzikos istorija – lokalūs.

„Jungtinė Karalystė gali pasijuokti iš „Eurovizijos“, nes turi George`ą Michaelą, Adelę ir t. t. Jiems „Eurovizija“ – žaidimas. Visur, kur dalyvauju asmeniškai aš, būna vietiniai projektai. Kiekvieno atlikėjo svajonė – eiti į užsienį. „Eurovizija“ šiuo atveju – vienintelė galimybė lietuviams, kurie svajoja apie užsienio karjerą“, – pasakoja jis.

Abu kartus „Eurovizijoje“ D. Montvydas siekė pritraukti kaip įmanydamas daugiau gerbėjų, kurie yra itin lojalūs. Jis teigia iki šiol sulaukiantis žinučių su kvietimais, kada gi pagaliau ant „Eurovizijos“ scenos lips dar kartą. Tačiau tą jis planuoja atsargiai – vykstant trečią kartą, anot pašnekovo, Lietuvos žmonių akyse tai turėtų būti išties kažkas ypatingo.

„Būtume po padidinamuoju stiklu: arba TOP 3, arba 1 vieta – kelio atgal nėra. Svarstau, kiek mano karjerai galėtų turėti įtakos tai, jei nuvažiuočiau ir nepatekčiau į TOP 3-uką. Bet atsigręžiu į save patį, nes suprantu, kad tai mano gyvenimas, mano karjera, tad ir mano sprendimas. Daina, atlikimas, jausmas – jeigu šie faktoriai sueina į viena, tikriausiai ryžčiausi“, – pažymi dainininkas.

Anot jo, susidomėjimas „Eurovizija“ didėja visame pasaulyje – šis konkursas tampa nebe pramoga, o didele agentų atlikėjų medžiokle. Mažėja ir etninių, balkaniškų ritmų – lygis pakilęs link pasaulinio hito standarto, tad „Eurovizija“ tampa mados diktuotoja.

Dalyvauti „Eurovizijoje“ buvo D. Montvydo vaikystės svajonė, kurią jis įgyvendino net dukart. Deja, bet „The Roop“ svajonei kol kas nebuvo lemta išsipildyti.

„Manau, kad jie tikrai bus užsidegę tai pakartoti, linkiu jiems didžiausios sėkmės. Kaip atlikėjas, aš pražilčiau, man nukristų plaukai, nagai, negrįžčiau namo mėnesį. Tokioje situacijoje nusigraužčiau visus nagus. Suprantu, kad pakeisti nieko negali, bet kai turi tokį palaikymą iš šalies ir Europoje, kas yra dar svarbiau... Ir skaudu, ir, kaip atlikėjui, norisi apkabinti: chebra, pavarykite kitais metais!“ – palaikančių žodžių grupei „The Roop“ negaili D. Montvydas.

LRT RADIJAS šių metų „Eurovizijoje“ skambėti turėjusioms dainoms visą savaitę skiria ypatingą dėmesį. Iki penktadienio 15.05 val. radijo eteryje skambės specialus laidų ciklas „Eurovizijos“ savaitė“, kuriame visus šių metų kūrinius pristatys ir šių bei ankstesnių metų Lietuvos atstovus kalbins Darius Užkuraitis, Gerūta Griniūtė, Ramūnas Zilnys, Gabrielė Martirosian.

Plačiau – gegužės 12 d. laidos „Eurovizijos“ savaitė“ įraše. A. Smilgevičiūtę ir D. Montvydą kalbino G. Griniūtė.

Parengė Indrė Česnauskaitė.