Veidai

2020.05.12 09:01

Prisiminkime Lietuvą „Eurovizijoje“: nuo „lamos“ šukuosenos iki blizgančių trumpikių ir Europą „užkūrusių“ šokių

LRT.lt2020.05.12 09:01

Donatas Montvydas – ne vienintelis Lietuvos atstovas, ant „Eurovizijos“ scenos lipęs dukart – Viktoras Diawara konkurse pasirodė su grupe „Skamp“ „LT United“, o Jurijus, pirmiausia pasirodė kaip pritariantysis Monikos Linkytės ir Vaido Baumilos vokalistas. Pastarasis pasirodymas patraukė Europos dėmesį, nes ant scenos bučiavosi dviejų vyrų ir dviejų moterų poros.

Pirmą kartą Lietuvos atstovas ant „Eurovizijos“ scenos pasirodė prie 26-erius metus, o mūsų šalies atstovai senajam žemynui pristatė jau 21 dainą.

Tiesa, šiemet Lietuvai Roterdame atstovauti turėjusi grupė „The Roop“ dėl nugalėtojų titulo nesivaržys – gegužės 12-ąją grupės nariai kaip tik turėjo pasirodyti pirmajame konkurso pusfinalyje ir kovoti dėl galimybės pasirodyti konkurso finale, tačiau konkursas dėl koronaviruso pandemijos šiemet neįvyks. Tačiau grupės nariai pasirodys specialioje transliacijoje, kurią LRT TELEVIZIJOS eteryje išvysite jau šeštadienį.

Prisiminkite visus Lietuvos bandymus „Eurovizijoje“.

1994 m. Ovidijus Vyšniauskas – „Lopšinė mylimai“

Pirmasis Lietuvos atstovas 1994-ųjų „Eurovizijoje“ Dubline buvo dainininkas O. Vyšniausias, atlikęs jausmingą baladę lietuvių kalba „Lopšinė mylimai“. Deja, tąkart Lietuva surinko nulį balų ir galutinėje lentelėje liko paskutinėje – 25-toje – vietoje.

1999 m. Aistė Smilgevičiūtė – „Strazdas“

Po nesėkmės pirmojoje „Eurovizijoje“, Lietuvos atstovai į konkursą grįžo tik po penkerių metų. Tuomet šaliai Jeruzalėje atstovavo A. Smilgevičiūtė, kuri žemaičių tarme atliko dainą „Strazdas“. Atlikėja pelnė 20-tąją vietą, surinkusi 13 balų.

2001 m. Skamp – „You Got Style“

2001 metais Lietuva „Eurovizijoje“ pirmą kartą dainavo anglų kalba. „Skamp“ rezultatas – iki šiol vienas geriausių mūsų pasiekimų. Grupė Kopenhagoje vykusiame konkurse užėmė 13-tąją vietą ir pelnė 35 balus.

2002 m. Aivaras – „Happy You“

Estijoje, Taline vykusioje „Eurovizijoje“ Lietuvai atstovavo Aivaras, atlikęs nuotaikingą kūrinį „Happy You“. Surinkęs 12 balų, konkurse dainininkas užėmė 23-tąją vietą.

2004 m. Linas ir Simona – „What‘s Happened To Your Love“

2004-siais atsirado vieno pusfinalio formatas, o „Eurovizijoje“ Lietuvai atstovavo romantišką kūrinį atlikę Linas ir Simona. Nors į finalą patekti nepavyko – surinkę 26 balus, pusfinalyje likome 16-toje vietoje.

2005 m. „Laura and the Lovers“ – „Little by Little“

Tąkart šaliai atstovavo „Laura and the Lovers“, kurie atliko kūrinį „Little by Little“. Tiesa, didelės sėkmės pasiekti nepavyko – pusfinalyje surinkę 17 balų, likome 25-toje vietoje.

2006 m. „LT United“ – „We Are The Winners“

2006-siais Lietuva pasiekė kol kas geriausią rezultatą konkurse. Šaliai atstovavusios grupės dainą aptarinėjo visa Europa – kai kuriems ironiška dainos žinutė nepatiko, bet į finalą patekusi daina užėmė 6-tąją vietą. Santūriai pasirodymo metu stovėjęs Arnoldas Lukošius pademonstravo ir itin pašėlusį šokį. Tai buvo pirmas kartas, kai lietuviai mokėsi ne tik savo atstovų dainos tekstą, bet ir bandė atkartotį šokį. Grupės „Skamp“ nariui V. Diawarai tai buvo jau antrasis pasirodymas konkurse.

2007 m. „4Fun“ – „Love Or Leave“

Po puikaus pasiekto rezultato, Lietuva 2007-siais iš karto atsidūrė finale. Tačiau sėkmės pakartoti nepavyko – grupė „4Fun“, surinkusi 28 balus, liko 21-toje vietoje.

2008 m. Jeronimas Milius – „Nomads In The Night“

Belgrade vykusioje „Eurovizijoje“, kurioje pirmą kartą buvo du pusfinaliai, Lietuvai atstovavo dainininkas J. Milius. Jis pelnė 30 balų ir liko 16-toje vietoje.

2009 m. Sasha Son – „Love“

Sasha Son pasirodymas Europai patiko – Maskvoje vykusioje „Eurovizijoje“ pusfinalyje jis užėmė 9 vietą ir pateko į finalą, o jame liko 23-toje vietoje.

2010 m. „InCulto“ – „Eastern European Funk“

Grupė „InCulto“ Europai vėl norėjo parodytį komiškąją Lietuvos pusę – atliko nuotaikingą kūrinį „Eastern European Funk“, kurio metu languotas kelnes keitė tviskantys apatiniai. Deja, į finalą tąkart nepatekome – pusfinalyje Lietuva užėmė 12-tąją vietą.

2011 m. Evelina Sašenko – „C'est Ma Vie“

Konkurso finalą puikiu rezultatu pasiekėme ir 2011-siais, kai Lietuvai atstovavo E. Sašenko. Pusfinalyje ji užėmė 5-tąją vietą, o finale, surinkusi 63 balus, liko 19-toje.

2012 m. Donatas Montvydas – „Love Is Blind“

Su raiščiu ant akių pasirodęs D. Montvydas Lietuvai pelnė puikų rezultatą – „Eurovizijos“ pusfinalyje jis užėmė trečiąją vietą ir pateko į finalą, o jame liko 14-toje vietoje.

2013 m. Andrius Pojavis – „Something“

Švedijoje, Malmo mieste vykusioje „Eurovizijoje“ Lietuvai atstovavo dainininkas A. Pojavis. Jam taip pat pavyko patekti į finalą, kuriame, surinkęs 17 balų, liko 22-toje vietoje.

2014 m. Vilija Matačiūnaitė – „Attention“

2014-siais „Eurovizija“ vyko Danijoje, Kopenhagoje Lietuvai atstovavusi V. Matačiūnaitė buvo vos per žingsnį nuo finalo – užėmė vienuoliktąją vietą.

2015 m. Vaidas Baumila ir Monika Linkytė – „This Time“

Nuotaikingą kūrinį atlikę V. Baumila ir M. Linkytė „Eurovizijos“ gerbėjams patiko – pusfinalyje jie užėmė 7-tąją vietą, o finale – 18- tąją. Beje, tąkart ant scenos pasirodė ir Jurijus Veklenko, kuris buvo dueto pritariantysis vokalistas. Daugeliui tąkart įsiminė bučinys, tačiau pasibučiavo ne tik Monika ir Vaidas, bet ir Jurijus su Dainotu Varnu bei Rūta Loop su Juste Kraujelyte.

2016 m. Donny Montell – „I‘ve Been Waiting For This Night“

Po ketverių metų pertraukos į „Euroviziją“ sugrįžęs D. Montvydas pasirodė puikiai ir pelnė antrą geriausią Lietuvos rezultatą – finale užėmė 9-tąją vietą. Beje, tąkart lietuvius domino ne tik Donato daina, bet ir šukuosena, kurią internautai netruko praminti „lamos“ šukuosena.

Dokumentinis filmas „Eurovizija 2016. Post scriptum“

2017 m. „Fusedmarc“ – „Rain Of Revolution“

Prieš trejetą metų šaliai atstovavusi grupė „Fusedmarc“, deja, į finalą nepateko, pusfinalyje, surinkusi 42 balus, liko 17-toje vietoje.

Dokumentinis filmas „„Eurovizija“ 2017. Post scriptum“

2018 m. Ieva Zasimauskaitė – „When We‘re Old“

I. Zasimauskaitė Portugalijoje, Lisabonoje vykusiame konkurse sulaukė išties nemažai žiniasklaidos ir gerbėjų dėmesio. Pusfinalyje užėmusi 9-tąją vietą ir patekusi į finalą, jame dainininkė iškovojo trečią geriausią Lietuvos rezultatą – buvo 12-toje vietoje. Beje, širdis virpino ne tik jautrus atlikėjos dainos tekstas, bet ir tai, kad pasirodymo pabaigoje ant scenos pasirodė ir Ievos sutuoktinis Marius.

Ievos Zasimauskaitės išlydėtuvės į „Euroviziją“

2019 m. Jurijus Veklenko – „Run With the Lions“

Lietuvos atstovas pasirodė antrajame Tel Avive vykusios „Eurovizijos“ pusfinalyje, kuriame užėmė 11-ąją vietą ir į finalą nepateko. Tiesa, po finalo Italijos transliuotojo RAI atskleisti šios šalies žiūrovų balsavimo duomenys parodė, kad įsivėlė klaida ir mūsų šalies atlikėjas turėjo pasirodyti „Eurovizijos“ finale. Lietuvai atstovavęs Jurijus per daug apmaudo neliejo: „Aš padariau viską, ką galėjau, bet nutiko, kaip nutiko. Tie, kurie buvo finale, buvo jo verti ir nematau prasmės kažką bereikalingai kapstyti ar atiminėti iš tų žmonių jų vietą lentelėje.“

„Eurovizija 2019“. Lietuva. Jurijus – „Run With The Lions“
Į Tel Avivą išlydimas Jurijus Veklenko: svarbiausia nuoširdumas ir daina, o ne fejerverkai

2020 m. „The Roop“ – „On Fire“

Vasario mėnesį Lietuva išsirinko savo foavoritus – triuškinama persvara jais tapo grupė „The Roop“, kurios daina ir šokis „On Fire“ pasklido po visą Europą – žmonės šoko gatvėse, namuose, filmavo pagal ją besilinksminančius augintinius, kūrė vaizdo klipus, per karantiną klausėsi balkonuose. Tačiau dėl pandemijos atšaukus „Euroviziją“, kuri turėjo vykti šių metų gegužės 16-ąją Roterdame, paaiškėjo, kad daina „On Fire“ konkurse taip ir nenuskambės – ją žiūrovai galės išgirsti specialioje transliacijoje „Eurovision: Europe Shine a Light“.

Eurovizija 2020. Finalas. The Roop – „On Fire“

„Eurovizijos“ finalo dieną, gegužės 16 d., LRT tiesiogiai iš Nyderlandų transliuos ceremoniją „Eurovision: Europe Shine a Light“, o prieš ją LRT TELEVIZIJA ir LRT RADIJAS transliuos specialiai šiai progai tuščioje koncertų salėje nufilmuotą „The Roop“ koncertą „EuROOPvision“.