Naujienų srautas

Veidai2020.05.08 21:55

Naujame „Netflix“ filme apie Michellę Obamą – jautrūs prisiminimai apie pažintį su Baracku ir dukrų auginimą

LRT.lt 2020.05.08 21:55

Nors buvusio Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento Baracko Obamos kadencija baigėsi prieš daugiau nei trejus metus, jo ir pirmosios ponios Michelle Obamos populiarumas neblėsta. M. Obamos prisiminimų knyga „Mano istorija“ akimirksniu tapo tarptautiniu bestseleriu, o šią savaitę „Netflix“ platformoje pasirodė pagal knygą pastatytas dokumentinis filmas, praneša CNN.

Tuo pačiu pavadinimu kaip ir M. Obamos atsiminimų knyga (angl. „Becoming“) sukurtame filme buvusi JAV pirmoji ponia atvirai pasakoja apie nelengvas pastangas išlaikyti pusiausvyrą tarp buvimo savimi ir pareigų bei dėmesio, kurio neišvengiamai sulaukė tapusi viena žinomiausių moterų pasaulyje.

„Kiekvienas tavo gestas, kiekvienas akies mirktelėjimas yra analizuojamas. Visas pasaulis žiūri į kiekvieną tavo judesį. Tavo gyvenimas nebėra tavo gyvenimas“, – filme kalba M. Obama.

Kalbėdama su Oprah Winfrey, M. Obama prisiminė, kaip, pasibaigus dabartinio JAV prezidento Donaldo Trumpo inauguracijai, vos tramdė ašaras. Nenorėjusi verkti, kol buvo akylai stebima pro kamerų objektyvus, įsėdusi į lėktuvą moteris ėmė raudoti.

„Pagaliau nebereikėjo stengtis visko daryti tobulai“, – palengvėjimą prisimena M. Obama.

Filme „Becoming“ M. Obama nuoširdžiai pasakoja apie kliūtis, su kuriomis susidūrė augindama šiuo metu 21-erių ir 18-kos dukras Malią ir Sashą. Nenorėdama, kad mergaitės taptų pernelyg išlepintos, M. Obama liepdavo joms pačioms tvarkytis kambarius, nors Baltuosiuose rūmuose netrūko tarnų ir pagalbininkų.

Buvusi JAV pirmoji ponia filme pasakoja, kad paskutinę Obamų naktį Baltuosiuose rūmuose ji dukroms leido į svečius pasikviesti drauges, tačiau mergaičių pižamų vakarėlio džiaugsmą anksti ryte išblaškė M. Obamos žadinimas: „Mergaitės, kelkitės, atvyksta Trumpų šeima!“

Filme pasakojama istorija, kaip vieną vasarą M. Obama susipažino su teisininkų kontroje praktiką atlikusiu jos vyru, o vėliau – JAV prezidentu tapusiu Baracku Obama, ką reiškė augti paprastoje šeimoje pavojingame Čikagos rajone, nuolat jausti diskriminaciją dėl odos spalvos ar lyties.

Be prisiminimų ir biografinių detalių, filme apie M. Obamą taip pat kalbinamos retai ekrane pasirodančios jos dukros, mama Marian Robinson ir brolis Craig Robinson.

Filmo anonsas:

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi