Veidai

2020.05.08 10:58

33-ąjį gimtadienį atšventęs Mantas Stonkus: šie metai vienu metu buvo numirimas ir prisikėlimas

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.05.08 10:58

Neseniai 33-ąjį gimtadienį atšventęs aktorius, humoristas Mantas Stonkus sako per karantiną nė kiek nenuobodžiaujantis – laiką leisdamas gimtojoje Žemaitijoje, jis džiaugiasi, jog gali užsiimti veiklomis, kurių buvo išsiilgęs. „Šie metai vienu metu buvo numirimas ir prisikėlimas“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ kalbėjo M. Stonkus.

„Esu Žemaitijoje, vidury miškų, tikriausiai lakstantys briedžiai savo ragais braižo interneto ryšį“, – šypteli M. Stonkus, nuotoliniu būdu pasisvečiavęs laidos „Labas rytas, Lietuva“ studijoje.

Gimtinėje karantiną leidžiantis aktorius tikina, jog nė kiek nenuobodžiauja. „Užsiimu tokiomis veiklomis, kurių buvau labai pasiilgęs: dviračių sportu, vaikais, savimi, knygomis. Iš tiesų, užsiimu gerais dalykais“, – sako jis.

Karantinas M. Stonkui nesutrukdė ir atšvęsti 33-ojo gimtadienio, priešingai, aktorius tikina, kad ši šventė buvo viena įsimintiniausių. „Visgi sulaukiau Kristaus amžiaus, tai šventimas buvo tarsi prisikėlimas. Šie metai vienu metu buvo numirimas ir prisikėlimas“, – kalba M. Stonkus.

Žinoma, apie simbolinį amžių humoristas nepraleido progos ir pajuokauti. „Šįryt atsikėliau, jau ir sąnariai nebe tie, ir greitis nebe tas, jau ir į lauką nebenoriu eiti, ir sėdėti ant kėdės daugiau pradėjau norėti, knygą skaityti, anūkų jau noriu“, – kaip pasikeitė gyvenimas sulaukus 33-ejų, vardija M. Stonkus.

Kaip ir kitiems artistams, M. Stonkui teko atšaukti krūvą renginių, tačiau aktorius rado kitą nišą, kur išlieti savo kūrybiškumą – ėmė ir tapo reperiu. Jis su grupe „Flying Saucer Gang“ sukūrė dainą „Sueina“, kuri šiuo metu „YouTube“ platformoje pagal žiūrimumą puikuojasi 1-oje vietoje.

„Tai buvo spontaniškas projektas. Kai išleidau pirmąjį savo kūrinį, grupės nariai juokais man parašė, kad, galbūt, reikėtų padaryti bendrą dainą. Susirašėme, susitikome studijoje, įrašėme ir štai – daina pirmoje vietoje „YouTube“, – džiaugiasi M. Stonkus ir sako, jog pasukęs naujais karjeros vingiais smagiai leidžia laiką. – Jei ateity turėsiu 12–15 kūrinių, gal ir padarysiu kokį koncertuką.“

Dėl sumažėjusių darbų M. Stonkus sako neliūdintis – juk į tokią situaciją pakliuvo ne jis vienas. „Manau, kad reikia susitelkti į save, šiek tiek save pergrupuoti ir atrasti kitų nišų, kur galima išleisti savo kūrybiškumą. <...> Ši situacija, kai žmonės negali eiti į renginius, vis tiek pasikeis. Rudenį, po metų, po dviejų. Vis tiek išras tą vaistą ir atsikratysim to bjauraus viruso“, – į ateitį M. Stonkus žvelgia pozityviai.

O kelionių išsiilgusiems lietuviams M. Stonkus turi patarimą. „Lietuvos žmonėms vietoje turkijų noriu parekomenduoti atvažiuoti į Žemaitijos nacionalinį parką. Vakar apvažiavau visą Platelių ežerą, galiu pasakyti, kad čia yra įspūdingo grožio maršrutas dviračiais, kurį gali įveikti ir vyresnis, ir jaunesnis, net tėveliai su vaikais. Tikriausiai šiandien vėl sėsiu ant dviračio ir dar kartelį, tik iš kitos pusės, bandysiu važiuoti aplink ežerą“, – sako M. Stonkus.

Visas pokalbis su M. Stonkumi – laidos įraše:

Labas rytas, Lietuva II d. Kristaus amžių pasiekęs Mantas Stonkus juokiasi: sąnariai jau nebe tie