Veidai

2020.05.06 20:45

Staigmena „Vakare su Edita“: Mildažytę aplankė dukart klinikinę mirtį šiemet išgyvenusi mama

LRT TELEVIZIJOS laida „Vakaras su Edita“, LRT.lt2020.05.06 20:45

Editos Mildažytės mamai Gražinai Petkūnienei technologijos ir socialiniai tinklai kur kas artimesni nei jos dukrai – moteris yra visur, kur tik įmanoma būti. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Vakaras su Edita“ Motinos dienos proga E. Mildažytės kolegos padarė staigmeną – į studiją pakvietė jos gimdytoją. Dainingos giminės moterys kartu užtraukė dainą, o E. Mildažytė dėkojo gydytojams, kad jos mama vis dar šalia.

Gegužės 2 d. laida „Vakaras su Edita“ buvo skirta Motinos dienai. Laidos komanda vedėjai, žurnalistei Editai Mildažytei padarė staigmeną – į studiją pakvietė jos mamą Gražiną Petkūnienę.

„Ji šiais metais du kartus buvo sužaidusi, taip sakant, klinikinę mirtį. Maža to, kad laimėjo, tada, kai atsigavo, sėdėjome su dukra prie jos lovos ir ji mus mikliai komandiravo į savo palatą, sakė: prašau man greitai atnešti laikrodį su žingsniamačiu. Nes jeigu kartais keltųsi iš lovos, tai tuos žingsnius reikėtų matuoti“, – pasakoja E. Mildažytė.

Jos mamai technologijos tikrai nesvetimos – anot kito laidos „Vakaras su Edita“ vedėjo Vytauto Rumšo jaunesniojo, G. Petkūnienė, tik atvykusi į LRT patalpas, iškart susirūpino, kaip prisijungti prie belaidžio interneto.

E. Mildažytė teigia, kad jos mama yra prisiregistravusi net svetainėje „Twitter“ – socialinėje erdvėje ji yra visur, kur tik įmanoma būti, priešingai nei E. Mildažytė, beveik nesireiškianti socialiniuose tinkluose.

G. Petkūnienė vis dar dirba oftalmologe, it vijurkas sukasi ir buityje. Kaip ir augindama vaikus, taip ir dabar naudojasi įvairiomis technologijų suteiktomis galimybėmis sutaupyti laiko, pavyzdžiui, gaminant.

„Ir dabar visą laiką naudojuosi greitpuodžiu. Sudedi ir sau guli ant sofos, skaitai oftalmologinį žurnaliuką, o ką, blogai?“ – kalba ji.

G. Petkūnienė užaugino dvi dukras, turi penkis anūkus, du proanūkius ir sako, kad gyvenimas tiesiog gražus. Dainingoje šeimoje užaugusi moteris, anot jos dukros E. Mildažytės, išties turėjo būti visai ne oftalmologė, o operos solistė, tik, kadangi buvo pokaris, senelis sakė: ne, vaikeli, ant scenos ten nesidarkysi, stok į mediciną, pasakoja laidos vedėja.

„Dainavo mano mama, teta giedojo chore. Aš pirmą kartą giedojau irgi bažnyčioje... Labai gaila, kad įrašai dingę. Kažkada buvau šiokia tokia solistė“, – prisimena G. Petkūnienė.

Daininga visa jos šeima – dainingumu pasižymi ir jos dukra E. Mildažytė, tad studijoje moterys sykiu užtraukė dainą. E. Mildažytė dėkoja medikams už tai, kad jos mama vis dar su ja ir apskritai džiaugiasi turinti tokią privilegiją – tokiame amžiuje dar matyti šalia savęs vieną svarbiausių žmonių gyvenime.

„Labai džiaugiuosi, kad ją turiu. Mano amžiuje tai yra didžiulis saugumo jausmas, tai yra kažkas, ko daugybė mano amžiaus žmonių jau nebeturi, dėl to jaučiuosi ypač turtinga, o dar kai pagąsdina... Manau, kad ji vitališka moteris, visko pilna, graži, išmintinga, tokia gili, plati ir tokia didelė...“ – komplimentų savo mamai negaili E. Mildažytė.

E. Mildažytės ir jos mamos susitikimą bei kartu užtrauktą dainą žiūrėkite gegužės 2 d. laidos „Vakaras su Edita“ įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

Vakaras su Edita. Marius Jampolskis: visos mamos meilę atiduoda skirtingais būdais – svarbiausia, kad jos tai darytų
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.