Veidai

2020.05.06 11:46

Tomas Cruise`as planuoja filmuoti kosmose

BNS, LRT.lt 2020.05.06 11:46

Holivudo žvaigždė Tomas Cruise`as kitą įspūdingą savo filmą kurs orbitoje 400 km aukštyje, per pusantros valandos vis apskriedamas Žemės rutulį. Filme „Asai“ (Top Gun) naikintuvo piloto vaidmenį sukūręs aktorius šįkart skris filmuoti Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS), antradienį paskelbė NASA.

Amerikiečių kosmoso agentūros direktorius Jimas Bridenstin`as socialiniame tinkle „Twitter“ patvirtino naujienas ir sakė, jog labai džiaugiasi, kad šis filmas „įkvėps naują inžinierių ir mokslininkų kartą“ dirbti dėl kosminių kelionių.

Apie pramogų verslą rašanti interneto svetainė „Deadline Hollywood“ savaitgalį pirmoji pranešė apie pasklidusias kalbas, kad T. Cruise`as filmuos kosmose, ir pridūrė, kad su šiuo projektu susijusi technologijų magnato Elono Musko kompanija „SpaceX“.

Vėliau šį mėnesį „SpaceX“ turi nuskraidinti į kosmosą astronautų – tai būtų pirmas toks skrydis iš JAV teritorijos per beveik dešimtmetį. Erdvėlaivis „Crew Dragon“ turės susijungti su TKS.

E. Muskas ir „SpaceX“ dar nepatvirtino savo dalyvavimo statant būsimą T. Cruise`o filmą, bet E. Muskas atsakė į J. Bridenstine`o tviterio žinutę ir parašė, kad projektas „turėtų būti labai smagus“.

„Deadline Hollywood“ rašė, kad daug detalių apie šį kino projektą nežinoma, bet nurodė, kad jis nepriklauso itin populiariai T. Cruise`o franšizei „Neįmanoma misija“ (Mission: Impossible).

Septintasis šios serijos filmas turi būti išleistas kitais metais; jo kūrimas vėluoja dėl koronaviruso pandemijos.