Veidai

2020.05.05 17:16

Po sunkios ligos mirė LRT TELEVIZIJOS žurnalistas Petras Garnys

atnaujinta 17.50
LRT.lt2020.05.05 17:16

Antradienį po sunkios ligos mirė neseniai 60-ąjį jubiliejų minėjęs ilgametis LRT televizijos žurnalistas, VšĮ „Kauno radijas ir televizija“ įkūrėjas Petras Garnys. Žinią apie netektį portalui LRT.lt patvirtino jo kolega žurnalistas Vidas Mačiulis.

P. Garnys nuo 1984 m. dirbo Lietuvos radijo ir televizijos Kauno redakcijos korespondentu ir redaktoriumi, nuo 1994 m. ėjo LRT Kauno radijo ir televizijos programų direktoriaus pareigas, nuo 2001 m. iki 2016 m. buvo VšĮ „Kauno radijas ir televizija“ ir VšĮ „Kauno TV“ vadovas, priklausė Lietuvos žurnalistų sąjungai. P. Garnys rengė pažintinio kultūrinio pobūdžio laidas, informacinę publicistinę kultūrinę programą „Konrado kavinė“ ir TV žaidimą „Konrado kavinės ruletė“.

„Savo sudėjimu, tvirtu stotu ir balsu Petras man buvo kaip ąžuolas. Labai gerai pamenu, kai 1984-aisiais jis pasirodė mūsų Lietuvos radijo ir televizijos Kauno redakcijoje. Aš tada dirbau televizijoje, o jis pradėjo dirbti radijo korespondentu. Tuometiniame Pedagoginiame universitete jis buvo baigęs lietuvių kalbą, tad jam buvo nesunku įsilieti į radijo žurnalistų būrį, o vėliau jis tapo „Panoramos“ korespondentu, 1994-aisiais – programų direktoriumi“, – portalui LRT.lt pasakoja ilgametis velionio kolega, žurnalistas Vidas Mačiulis.

Iki 2001-ųjų, pasak V. Mačiulio, Kaune dirbo didelė komanda, buvo transliuojamos laidos, o vėliau prasidėjo sunkumai – įvyko tam tikra transformacija. „2002-aisiais aš išėjau iš darbo, o Petras įkūrė všį „Kauno radijas ir televizija“, vėliau pervadintą į „Kauno televiziją“. Deja, išsilaikyti buvo nelengva ir įstaigai buvo paskelbtas bankrotas“, – prisimena V. Mačiulis.

Anot bičiulio, P. Garnys buvo atsidavęs darbui, rašė knygas, buvo filmų „Neries ir Nemumo glėby“ scenarijaus autorius. „Taip pat jis kūrė dokumentinius filmus apie Kauno garbės piliečius – kardinolą Vincentą Sladkevičių, kunigą Ričardą Mikutavičių, poetą Bernardą Brazdžionį ir daugelį kitų“, – prisimena žurnalistas Vidas Mačiulis.

Balandžio 9-ąją P. Garniui sukako 60. „Savo gimtadienio dieną jis jau buvo sunkios ligos patale – jį ištiko insultas, dėl kurio jis atsidūrė komoje. Tą dieną socialiniame tinkle paprašiau, kad jį pažinojusieji 20 val. vakaro už jį pasimelstų, kad jis dar kartą įveiktų savo ligą. Deja... Dar prieš kelis mėnesius jis svajojo apie darbus, kuriuos norėtų nuveikti, nors sveikata jau ne viską leido“, – apgailestavo pašnekovas.

Urna su P. Garnio palaikais gegužės 9 d., šeštadienį, 11 val. bus pašarvota Kaune, salėje „Tylos namai“. Laidotuvės vyks 14 val.

Šeštadienio rytą, 8 val. Kauno arkikatedroje bazilikoje už velionį bus aukojamos šv. Mišios.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.