Naujienų srautas

Veidai2020.05.05 10:33

Bendraminčiai apie netikėtai iškeliavusią Liubą Nazarenko: buvo nuoširdi tiek scenoje, tiek gyvenime

LRT.lt 2020.05.05 10:33

„Mes su ja (Liuba Nazarenko – LRT.lt) laikas nuo laiko pabendraudavome, susiskambindavome, pašnekėdavome, kad reikia padainuoti kartu, bet...“ – apie nebeišsipildysiančius planus portalui LRT.lt pasakojo aktorė, romansų atlikėja Larisa Kalpokaitė. Pasak jos ir kitų L. Nazarenko bendraminčių, pirmadienį pasiekusi žinia apie atlikėjos netektį buvo labai netikėta.

Pasak VšĮ „Bardai LT“ direktoriaus, L. Nazarenko bičiulio Beno Jakšto, net pastaruoju metu atlikėja nesiskundė sveikata ir nestokojo geros nuotaikos.

„Dar prieš porą dienų kalbėjome telefonu, ji (Liuba Nazarenko – LRT.lt) absoliučiai nesiskundė sveikata, buvo puikios nuotaikos ir džiaugėsi, kad neužpuolė „korona“. Vakar mane pasiekusi žinia apie jos netektį buvo labai netikėta“, – portalui LRT.lt sakė B. Jakštas.

Netikėta žinia buvo ir aktorei, romansų atlikėjai Larisai Kalpokaitei. „Mes su ja laikas nuo laiko pabendraudavome, susiskambindavome, pašnekėdavome, kad reikia padainuoti kartu, bet...“ – apie nebeišsipildysiančius planus portalui LRT.lt užsiminė L. Kalpokaitė.

„Man visada patiko, kaip ji bendrauja su publika, patiko jos humoro jausmas, nuoširdumas. Mano galva, ji dainavo išties puikiai“, – prisiminimais apie L. Nazarenko dalijosi L. Kalpokaitė.

Savo jubiliejaus proga besiruošdama koncertuoti Mažajame teatre, L. Kalpokaitė pasikvietė L. Nazarenko, kad ji padėtų paruošti koncertui balsą. Joms repetuojant, L. Kalpokaitė pasakojo iš L. Nazarenko išgirdusi tai, už ką jai yra labai dėkinga.

„Sėdėjome prie fortepijono, padirbėjome, ir ji man pasakė: „Larisa, jūsų balsas yra labai žemas, žemesnis už mano“. Kai pradėjau dainuoti, ji pradėjo groti vis žemesnėmis natomis, ir aš pati nustebau.

Liuba man atvėrė akis, kad mano balsas žemas, nors iki tol taip negalvojau. Jis atgavo savo tembrą ir man pasidarė lengva dainuoti“, – pasakojo L. Kalpokaitė, L. Nazarenko prisimenanti kaip gerą, nuoširdų, paprastą žmogų.

Ne kartą kartu su L. Nazarenko toje pačioje scenoje koncertavęs aktorius, dainuojamosios poezijos festivalių meno vadovas, dainų autorius ir atlikėjas Gediminas Storpirštis prisiminė, kaip L. Nazarenko padėjo išsirinkti gitarą.

„Aš jai padėjau įsigyti vieną iš gitarų, kurią ji nusipirko, bet paskui ja nebegrojo ir grįžo prie savo juodosios. Gitara yra draugas, reikia laiko jį prisijaukinti. Sakė, kad vis pabando, „bet dar ne“, – portalui LRT.lt kalbėjo G. Storpirštis.

„Liubą prisimenu kaip labai mielą, šiltą, gražų, darbštų, kultūringą, paprastą, jaukų, mielą žmogų. Gyvenime su ja bendrauti miela. Taip pat ne kartą stebėjau jos pasirodymus, mane žavėjo jos glaudus ryšys su publika, kurį ji labai greitai užmegzdavo.

Tai, matyt, rodo, kad klausytojas jaučia nuoširdumą ir žmogiškąsias jos savybes. Tai buvo akivaizdu stebint jos pasirodymus“, – prisiminimais apie L. Nazarenko dalijosi G. Storpirštis.

LRT.lt primena, kad L. Nazarenko buvo puikiai žinoma romansų atlikėja, išsiskyrusi ypatingu balso tembru, Lietuvoje daugelį metų tituluojama romansų primadona.

L. Nazarenko mokėsi Vilniuje, Mikalojus Konstantino Čiurlonio menų mokykloje, vėliau baigė Juozo Tallat-Kelpšos konservatoriją.

Žinią apie L. Nazarenko netektį pirmadienį pranešė portalas „Znad Wilii“.

Taip pat skaitykite

Vilniečiai. Nuo vaikystės Vilnių pamilusi Liuba Nazarenko: man svarbu žinoti, kad esu Vilniuje – ilgam išvykti negaliu
Labas rytas, Lietuva! II dalis. Romansų atlikėja Liuba Nazarenko: teko keisti padangą vidury nakties, pilant stipriam lietui
Nacionalinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras“ 2014. Dalyvauja L.Nazarenko ir A.Dubaka
Žmonės kaip žmonės. Romansų atlikėjos L. Nazarenko ir L. Kalpokaitė, fortepijono mokytoja I. Meldaikienė
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi