Veidai

2015.10.23 10:30

Ko Lietuvoje daugiau: šunų ar kačių mylėtojų?

LRT.lt 2015.10.23 10:30

52 proc. Lietuvos gyventojų namuose gyvena ne vieni. Jiems kompaniją palaiko naminiai gyvūnai. Populiariausi augintiniai tarp mūsų šalies gyventojų yra šunys ir katės. Daug mažiau gyventojų, apie 5 proc., namuose augina kitokius gyvūnus: žuvytes, papūgas, triušius, žiurkėnus, jūrų kiaulytes ir kitus augintinius. Tai parodė TNS LT atliktas rinkos tyrimas.  

Šunų augintojų Lietuvoje yra 36 proc., o kačių – 30 proc. Pasak TNS LT Media departamento projektų vadovės Justinos Tauginienės, įdomu tai, kad naminius gyvūnus laiko tiek šeimos su vaikais – 60 proc., tiek suaugusieji, kurie gyvena be vaikų – 50 proc.

„Šunis augina 39 proc. respondentų turinčių vaikų ir 34 proc., kurie jų neturi. Panaši situacija ir su kačių laikytojais. Jas augina atitinkamai 33 proc. ir 28 proc. respondentų. Tačiau situacija kitokia, lyginant kitų rūšių gyvūnus. Galima teigti, kad triušius, jūrų kiaulytes, žiurkėnus, papūgas ir žuvytes žmonės dažniausiai augina dėl vaikų. Tokius naminius gyvūnus laiko 10 proc. vaikų turinčių respondentų ir 3 proc. neturinčių vaikų“, – sakė J. Tauginienė.

Aiškus skirtumas išryškėja tarp miesto ir kaimo gyventojų. Kaimo vietovėse gyvenantys lietuviai daug dažniau laiko naminius gyvūnus: šunis laiko 61 proc., o kates 51 proc. kaimo gyventojų. Šunis ir kates laiko tik penktadalis ir ketvirtadalis miestiečių. Daug vietos nereikalaujantys gyvūnai – graužikai, papūgos ir žuvytės – yra vienodai populiarūs tiek miestuose, tiek kaimuose. Juos laiko apie 5 proc. gyventojų.

Mažiausiai šunų ir kačių gerbėjų yra tarp vyriausių, 60–74 m. amžiaus, gyventojų. Iš jų šunis laiko tik trečdalis, kačių – 27 proc. Daugiausiai visų rūšių gyvūnų laiko jauniausi, 15–19 m. amžiaus, respondentai, 50 proc. iš jų turi šunį, 43 proc. – katę.