Veidai

2015.10.22 17:12

N. Šiaudikytė ketvirtąkart bandys laimę „Eurovizijoje“

15min.lt 2015.10.22 17:12

Nors eurovizinės aistros iš esmės užvirs tik kitų metų pradžioje, šalies dainininkai jau kviečiami teikti paraiškas dalyvauti nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje. Norą dalyvauti konkurse pareiškė ir grupės „Naujos Pupytės“ narė Neringa Šiaudikytė. Ji į atrankos sceną lipti ryžtasi jau ketvirtą kartą.  

Iki šiol atrankoje į „Euroviziją“ laimę triskart išbandžiusi N. Šiaudikytė į šį konkursą dar niekada nevažiavo – komisija ir žiūrovai Lietuvai atstovauti parinkdavo kitus. Žinoma, į atrankos sceną dainininkė grįžta su viltimi – tiki, kad šįmet jai gali pasisekti.  

Juolab kad pagrindo pasitikėti savimi šįmet kur kas daugiau: vasarą N. Šiaudikytė dalyvavo dviejuose tarptautiniuose vokalo konkursuose, iš abiejų grįžo kaip nugalėtoja. 

Dainavimo konkurse „Universong“, kuris vyko Tenerifėje, ji įveikė dešimtis konkurentų iš skirtingų pasaulio šalių ir laimėjo pirmąją vietą, taip pat triumfavo ir tarptautiniame dainų konkurse „International Singing Contest 2015“ Portugalijoje.

„Tie konkursai man tikrai davė pasitikėjimo savimi, dabar scenoje tikrai stoviu tvirčiau. Smagu būti įvertintai užsienio arenoje, juolab – aukščiausiais balais. Tikiuosi, kad tokia savijauta išliks ir dalyvaujant atrankoje. Noriu parodyti, ką naudingo nuveikiau per šiuos metus, kaip paaugau, paėjau į priekį. Kasmet tobulinuosi, dainuoju, repetuoju, dalyvauju projektuose, kurie turi svorį. To pasitikėjimo sau ir linkiu. Kad jo neprarasčiau. Noriu parodyti, ką sugebu“, – Žmonės.lt sakė N. Šiaudikytė. 

Ji neslepia – ir pačiai atrodo, kad anksčiau išvažiuoti į „Euroviziją“ nebuvo verta. Bet šįmet kitaip: „Yra gera patarlė – savo šalyje nelengva būti pranašu. Daugeliui taip būna – išvažiuoji ir būni vertinamas, mylimas svetimų, o savi mėgsta paskalpuoti, pakritikuoti, nuskriausti. Vis dėlto, žiūrėdama savo pernykščius pasirodymus atrankoje, ir nemanau, kad buvau verta laimėti, – man dar reikėjo augti iki pergalės. Iki šiol ten ėjau dėl patirties, norėdama sulaužyti stereotipus – priklausau skandalingai merginų grupei, apie kurią dažnai sako, kad tik gerai atrodome, bet ne dainuojame. Man buvo svarbu parodyti, kad iš tiesų esame vokalistės. Sugebu dalyvauti konkursuose ir juos laimėti. Dainuoju, turiu talentą. Tai laiko klausimas. Žmonių simpatijas ir pagarbą reikia užsitarnauti. Nereikia tikėtis, kad vos ateisi ir nugalėsi.“

Visgi N. Šiaudikytė įsitikinusi, kad tarptautiniai vokalo konkursai, kuriuose jai sekasi, smarkiai skiriasi nuo „Eurovizijos“. „Vokaliniuose konkursuose, kuriuose šįmet dalyvavau, dainuoji ką nori, kas tau patinka, rodai tik savo privalumus. „Eurovizija“ yra visai kitoks konkursas – pop, komercinis. Čia gali gauti tokią pasirodymo temą, kuri atskleis kažką, kas tau nesiseka, ko nemoki. Be to, tai – televizinė atranka, tai prideda jaudulio, kitų niuansų. Dėl to atrankos su tarptautiniais vokaliniais konkursais lyginti neįmanoma“, – svarsto ji.

Į nacionalinę „Eurovizijos“ atranką dainininkė ketina eiti be dainos – bandys tarp atrankoje siūlomų dainų atrasti sau tinkamiausią. 

Tiesa, svarstė čia dainuoti naujausią savo dainą „Alone“, bet persigalvojo: „Nežinau, kaip man taip nutinka, bet galbūt esu tiesiog kiek per toli viso veiksmo – visad per vėlai sužinau apie atrankos pradžią, taigi nespėjau tos dainos paruošti tinkamai. Galbūt, jei nelaimėsiu atrankos šįmet, su savo kūriniu dalyvausiu kitąmet.“