Naujienų srautas

Veidai2015.10.21 15:58

Naujas pabėgėlį spardžiusios operatorės išpuolis

DELFI.lt 2015.10.21 15:58

Operatorė iš Vengrijos, kuri buvo nufilmuota spardanti pabėgėlį su vaiku ant rankų, pranešė ketinanti šį vyrą paduoti į teismą.

Po incidento iš darbo N1TV televizijoje po rugsėjo mėnesį paviešinto vaizdo įrašo atleista Petra Laszlo šiuo metu laukia teismo Vengrijoje. Ji rusų leidiniui pranešė ketinanti paduoti du ieškinius, kai tik įvyks teismas, rašo news.sky.com.

Pirmasis ieškinys, anot P. Laszlo, bus skirtas pateikti kaltinimus pabėgėliui Osamai Abdului Mohsenui dėl pakeistų parodymų policijai, o antrasis bus nukreiptas prieš „Facebook“ dėl atsisakymo pašalinti jai grasinusias grupes.

„Mohsenas pakeitė parodymus, nes iš pradžių jis kaltino policiją“, – sakė ji.

„Mano vyras nori įrodyti mano nekaltumą. Dabar tai jam garbės reikalas“, – patikino P. Laszlo.

Incidentas įvyko rugsėjo 8 dieną šalia Vengrijos pasienyje esančios Reskės gyvenvietės, kai pabėgėliai iš Sirijos mėgino prasibrauti pro policijos pareigūnus, norėdami per Vengrijos teritoriją vykti toliau į Vakarų Europą.

Kitas įvykio vietoje buvęs žurnalistas užfiksavo akimirką, kai P. Laszlo spardė pabėgėlį, ant rankų laikantį mažametį sūnų. Tame pačiame vaizdo įraše matyti, kaip operatorė spardo dar du asmenis.

P. Laszlo prasitarė, kad pasibaigus teismui galimai išvyks į Rusiją.

„Mes svarstome galimybę persikelti į Rusiją, todėl ketiname pradėti mokytis rusų kalbą“, – sakė ji.

„Mums svarbu išvykti iš Vengrijos, nuspręsime po teismo“, – pridūrė ji.

Kiek anksčiau ši moteris teisinosi pabėgėlius apspardžiusi, nes esą supanikavo.

„Dabar, kai žiūriu tą vaizdo įrašą, nesijaučiu stebinti save. Nuoširdžiai gailiuosi, dėl to, ką padariau, ir prisiimu atsakomybę“, – operatorė P. Laszlo rašė atvirame laiške.

„Aš supanikavau. Nesu beširdė vaikus spardanti rasistė operatorė“, – pridūrė ji.

Po šio incidento moteris buvo atleista iš internetinės televizijos „N1TV“, artimos Vengrijos ultradešiniajai partijai „Jobbik“.

„Tik šiandien pakankamai atsitokėjau, kad galėčiau rašyti. Esu šoko būklėje dėl to, ką padariau ir dėl to, kaip buvo pasielgta su manimi“, – P. Laszlo rašė laiške.

„Filmavau savo kamera, kai šimtai migrantų prasiveržė per policijos užtvarą, o vienas iš jų įsirėžė į mane, todėl supanikavau, – aiškino ji. – Išsigandau, kai jie lėkė link manęs, ir man kalvoje kažkas trūko. Rankoje laikiau kamerą ir nemačiau, kas prie manęs bėga, – mano vienintelė mintis buvo, kad mane tuojau užpuls ir kad privalau gintis.“

„Esu motina ir ypač apgailestauju, jog taip atsitiko, kad į mane bėgo vaikas, o aš to nesuvokiau, – pridūrė ji. – Nelengva priimti gerus sprendimus, kai esi apimta panikos.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi