Veidai

2020.05.05 07:39

7 klausimai Mariui Repšiui

Ar žinote, kur aktorius Marius Repšys laiko dvi savo pelnytas „Sidabrinės gervės“ statulėles ir su kuo norėtų susitikti puodeliui kavos? Į septynis portalo LRT.lt klausimus atsakęs aktorius taip pat papasakojo apie pirmąjį pasimatymą su žmona ir trečiąją savo rašomą knygą, kurią netrukus tikisi užbaigti.

– Esate knygos „Šokis su tamsa“ bendraautorius ir autobiografinės knygos „Heraklis Nr.4“ autorius, ar bus ir trečioji knyga?

– Labai taiklus klausimas. Iš tiesų trečiąją knygą rašau jau nuo 2018-ųjų ir tikiuosi, kad per šį mėnesį užbaigsiu jos rankraštį. Namuose ant sienos netgi yra lenta, ant kurios yra mano rašomos knygos skyriai, scenos. Tiesa, nežinau, ar ši knyga bus įdomi leidykloms, tačiau jei jas sudomins būsiu labai laimingas. Tačiau jei ir nesudomins, tikrai nenusivilsiu – rašysiu kitą.

– Savo knygose, taip pat ir žiniasklaidoje atvirai dalijatės savo patirtimi apie depresiją ar bipolinį sutrikimą, ar dažnai jums parašo žmonės, kurie galbūt susiduria su panašiomis patirtimis?

– Labai dažnai, tik liūdniausia, kad negaliu jiems padėti. Galiu pabūti šalia, galiu kažkiek patarti, tačiau jų problemų neišspręsiu, juolab, kad nesu specialistas. Tačiau kiek galiu stengiuosi atrašyti ir palaikyti.

– Ne tik rašote knygas, bet ir skaityti labai mėgstate. Kokias knygas skaitėte pastaruoju metu?

– Paskutiniu metu nemažai skaitau apie tikėjimą. Per karantiną man tai netgi tapo savotišku atradimu. Dabar skaitau knygą, kuri vadinasi „Nepasmerkti“ apie žmones, turinčius priklausomybių. Labai juos užjaučiu dėl to, kad jie yra smerkiami visuomenės, nors iš tiesų jie kovoja su labai sunkia liga. Be galo sunku ir jų šeimoms. Taip pat skaitau Haruki Murakami kūrybą, Algirdo Toliato „Gerumo liūną“ ir kt.

– Esate pelnęs „Auksinį scenos kryžių“ ir dvi „Sidabrines gerves“, kur laikote savo apdovanojimus?

– Vieną gervę paskyriau dukrai, kitą – sūnui, taigi statulėlės yra jų kambariuose. „Auksinis kryžius“ dulkėja lentynoje, jau net kiek aprūdijęs, tad reikėtų naujo. (Juokiasi.) Tačiau iš tiesų apdovanojimų per daug nesureikšminu, ne juose esmė.

– Jau bene du dešimtmečius esate kartu su savo žmona, ar dar prisimenate pirmąjį savo pasimatymą?

– Labai gerai pamenu. Tai buvo labai šaltą žiemą, kai temperatūra siekė gal 17 laipsnių šalčio, ant žemės buvo sniego, o virš galvos – giedras, žvaigždėtas dangus. Pamenu, kad vėlai vakare išėjome pasivaikščioti į Vingio parką. Tada paėmiau ją už rankos ir taip jau dvidešimt metų einame susikibę.

Esu žmonai parašęs ir meilės laiškų, ir eilėraščių, ir dainų, kurių dar neįrašiau. Žinoma, gerai parašyti ir meilės laišką, tačiau svarbiausia dėmesys ir pokalbiai su artimu žmogumi – tai yra pamatiniai dalykai.

– Su kokiu žinomu žmogumi nueitumėte puodelio kavos?

– Yra keli, su kuriais norėčiau. Vienas jų – Dalai Lama, tik nežinau, ko jo paklausčiau. Turbūt leisčiau jam kalbėti. Taip pat norėčiau pasikalbėti su boksininku Mike'u Tysonu bei aktoriumi Charlesu Bronsonu.

– Be ko neįsivaizduojate savo dienos?

– Be kūrybos.

Marius Repšys taip pat papasakojo, kaip leidžia karantiną ir leidžia laiką su šeima. Visas pokalbis su aktoriumi – vaizdo įraše.

7 klausimai. Aktorius Marius Repšys – apie ypatingu laiku tapusį karantiną, naują knygą ir pirmąjį pasimatymą