Veidai

2020.05.04 13:01

Julia Janus – apie 1-ąją pasaulyje Kaukių mados savaitę: tai dar viena proga Vilniui parodyti kūrybingumą

„Kūrybiškumo kauke neuždengsi – pirmoji Kaukių mados savaitė pasaulyje vyksta Vilniuje“ – portalui LRT.lt sako dizainerė Julia Janus, pakvietusi vilniečius bei sostinės svečius į neeilinę parodą, kurią apžiūrėti galima neišlipus iš automobilio.

Dizainerė Julija Janus pastebi, jog mados industrija netruko sureaguoti į pasikeitusias gyvenimo sąlygas – dizaineriai iškart ėmėsi kurti kaukių versijas. Kūrėjos nuomone, toks reiškinys – normalus atsakas į susiklosčiusią situaciją. Kaukėms tapus privalomomis, jų dizainas vystosi labai sparčiai – iš pradžių buvusi paprasta medicininė kaukė dar jau yra asmenybės išraiška.

Matydama, kaip aktyviai vystosi kaukių mada, Julia Janus feisbuke įkūrė grupę, kurioje suvienijo ne tik dizainerius, bet visus išradingus, kūrybingus žmones, kurie dalijosi savo nuotraukomis: „Idėja kilo spontaniškai po to, kai karantino pradžioje sulaukiau vieno žurnalisto prašymo pakomentuoti kaukių madą. Sukūriau feisbuko grupę, kurioje žmonės aktyviai dalijosi nuotraukomis ir natūraliai visi darbai tarsi pasiskirstė į tris kategorijas: profesionalų darbus, gatvės madą ir juokus.

Kadangi grupė sulaukė nemažo susidomėjimo, pagalvojau, kad būtų galima surengti kaukių mados savaitę ir taip dar kartą pademonstruoti Vilniaus kūrybingumą. Nieko panašaus pasaulyje dar nebuvo“, – pasakoja Julia Janus.

Anot dizainerės, smagu, kad žmonės vietoje to, kad save graužtų, energiją nukreipia į tam tikrą kūrybą, pavyzdžiui, kaukės. „Nors karantinas mus atskyrė, tam tikra prasme ir sujungė – randame tiek daug bendrų dalykų, kuriais galime dalytis. Kaukių mados savaitė – viena tokių“, – šypsosi kūrėja.

Gegužės 4-10 d. sostinės centre esančius reklamų stendus puošia net 21 Kaukių mados savaitės finalininko darbai. Galima išvysti ne tik Julios Janus ir kino prodiuserio Stasio Baltakio nuotraukas, įsiamžino ir Ericos Jennings bei Jurgio Didžiulio šeima, taip pat miesto meras Remigijus Šimašius ir daugelis kitų. Visus stendus galima pamatyti iš savo automobilio net ir neišlipus iš transporto priemonės.

Visas pokalbis su Julia Janus – vaizdo įraše.