Veidai

2020.04.30 15:38

Bolivude dar viena netektis – po ilgos kovos su vėžiu iškeliavo pusę amžiaus vaidinęs Rishi Kapooras

BNS, LRT.lt2020.04.30 15:38

Bolivudas išgyvena dar vieną netektį per keletą dienų – po ilgos kovos su vėžiu mirus garsiam 67 metų aktoriui Rishi Kapoorui, pusę amžiaus žavėjusiam žiūrovus savo vaidybos meistriškumu.

Jo mirtis – skaudus smūgis Indijos kino pramonei ir jos gerbėjams, kurie dar neatsigavo nuo trečiadienį paskelbtos žinios apie vieno garsiausių šalies aktorių Irrfano Khano netektį. Pastarajam buvo 53-eji.

„Mūsų brangus Rishi Kapooras šiandien ramiai užgeso... po dvejus metus trukusios kovos su leukemija“, – sakoma jo šeimos pareiškime.

Vienas pirmųjų, pasidalinusiu savo skausmu dėl kolegos netekties, buvo aktorius Amitabhas Bachchanas.

„Esu sugniuždytas“, – parašė jis socialiniame tinkle „Twitter“.

1952 metų rugsėjo 4 dieną gimęs R. Kapooras buvo garsios Kapoorų dinastijos, išauginusios keturias aktorių kartas, atžala. Jai taip pat priklauso ir Rishi sūnus Ranbiras.

R. Kapooras debiutavo kine, 8-ajame dešimtmetyje nusifilmavęs juostoje „Mera Naam Joker“ (Mano vardas Džokeris).

Dar būdamas vaikas jis gavo Indijos nacionalinį apdovanojimą už geriausią vaiko vaidmenį jo tėvo Rajo prodiusuotoje ir režisuotoje juostoje. Tėvas taip pat vaidino tame filme.

Tačiau daugybės žiūrovų meilę jis užsitarnavo jau vėliau kaip romantiškų filmų herojus. Minios jų plūdo į kino teatrus, kad pamatytų jį šokantį, dainuojantį ir kerintį savo žavesiu tokiose juostose kaip 1973 metų superhitu tapusi juosta „Bobby“ ar 1977 metų komedija „Amar Akbar Anthony“.

Bėgant metams romantiškų vaidmenų ėmė mažėti, tačiau tai leido aktoriui dar geriau parodyti savo daugiaplaniškumą.

2012 metais jis pašiurpino žiūrovus žmonių kontrabandininko vaidmeniu juostoje „Agneepath“ (Ugnies kelias), o 2016 vėl sulaukė pripažinimo įkūnijęs į pornografinius filmus įnikusį niurną senį juostoje „Kapoor & Sons“.

Kai 2018 metais R. Kapoorui buvo diagnozuotas vėžys, jis gydėsi Niujorke, tačiau laukė, kada galės dalyvauti 2015 metų Holivudo filmo „The Intern“ perdirbinio filmavime.

Šį mėnesį aktorius buvo priverstas sugrįžti į ligoninę, kur, pasak šeimos, „gydytojai ir medicinos darbuotojai... sakė, jis linksmino juos iki paskutinio atodūsio“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt