Naujienų srautas

Veidai2015.10.17 16:52

Ampulė su lenko popiežiaus krauju perkelta į Tėvynę

BNS 2015.10.17 16:52

Ampulė, kurioje saugomas šlakelis velionio popiežiaus Jono Pauliaus II kraujo, penktadienį buvo perkelta į Lenkijos parlamento koplyčią, kur galės būti pagerbiama pamaldžių katalikų įstatymų leidėjų.

„Šis renginys yra grynai religinio pobūdžio. Mes jo nenaudosime politiniams tikslams“, – sakė šio projekto sumanytojas, dešiniųjų pažiūrų senatorius Kazimierzas Jaworskis.

Lenkas Karolis Wojtyla popiežiumi tapo 1978 metais ir ėjo tas pareigas iki savo mirties 2005-aisiais. Pernai jis buvo paskelbtas šventuoju, dideliam jo gerbėjų tėvynėje džiaugsmui.

K. Jaworskis sakė naujienų agentūrai AFP, kad daugumos ir opozicijos senatoriai paaukojo pinigų relikvijoriui, į kurį buvo įtaisyta ampulė, gauta iš kardinolo Stanislawo Dziwiszo – buvusio Jono Pauliaus II sekretoriaus ir dabartinio Krokuvos arkivyskupo.

Romos ligoninės, kurioje užgeso Jonas Paulius II, gydytojai paėmė kraujo prieš pat jo mirtį ir perdavė jį S. Dziwiszui, kuris tą mėginį supylė į kelias ampules, saugomas skirtingose vietose.

Parlamento koplyčioje jau anksčiau buvo pastatytas krėslas, kuriame sėdėdamas Jonas Paulius II sakė kalbą Lenkijos įstatymų leidėjams ir senatoriams 1999 metais.

38 mln. gyventojų turinčioje Lenkijoje katalikais save laiko apie 80 proc. žmonių, bet Bažnyčių lankomumas pastaruoju metu stabiliai mažėja.

57 proc. lenkų reguliariai lankydavo sekmadienines mišias komunistų valdymo laikais, kai Katalikų Bažnyčios autoritetas buvo labai stiprus dėl Jono Pauliaus II pontifikato ir kai ji buvo tapusi svarbiu prieglobsčiu opozicijai. Tuo tarpu 2013 metais tokių uolių katalikų tebuvo 39 procentai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi