Veidai

2015.10.17 16:02

Į olimpines žaidynes – tik su žaliu pasu

Vyksiantys į kitąmet rengiamas Rio de Žaneiro olimpines ir parolimpines žaidynes turės ne tik savo šalies, bet ir žaliąjį pasą. Žaidynių organizatoriai kartu su Jungtinių Tautų Aplinkosaugos programa sukūrė žaliojo paso interneto svetainę ir mobiliąją programėlę populiarinti ekologišką turizmą.

„Šiandien vienas iš pagrindinių tarptautinio olimpinio komiteto ramsčių yra tvarumas, todėl mums tai ne tik labai svarbu – dalyvauti žaliojo paso programoje yra ir didelė garbė, galėsime mokyti turistus“, – sakė „Rio 2016“ vietos organizacinio komiteto prezidentas Carlosas Arthuras Nuzmanas.

Žaliojo paso programoje galima rasti maršrutus ir tvarius būdus pažinti olimpinių žaidynių miestą Rio de Žaneirą ir kitus Brazilijos regionus. Siūloma, kur nukeliauti pėsčiomis, dviračiu ar viešuoju transportu, susipažinti su vietos virtuve ir kultūra.

Vienas iš lankytinų objektų – Guanabaros įlanka. Kandidatuodamas Rio de Žaneiras žadėjo į ypač užterštą Guanabaros įlanką patenkančių nevalytų nuotekų sumažinti 80 procentų, bet vėliau pripažino, kad tai sunkiai tikėtina. Pernai biologai perspėjo, kad į gražiąją įlanką įtenkančiose upėse yra antibiotikams atsparių bakterijų, galinčių sukelti įvairių infekcijų.

Brazilija – septintoji pasaulyje pagal išmetamų šiltnamio dujų kiekį. Šalies prezidentė pažadėjo iki 2030 metų išmetamų dujų kiekį sumažinti 43 procentais.

Kitų metų Rio de Žaneiro vasaros olimpinės žaidynės – pirmosios, rengiamos Pietų Amerikoje. Jos vyks rugpjūčio, o parolimpinės – rugsėjo mėnesį.

Daugiau apie žaliąjį pasą ir lankytinas Brazilijos vietas žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“.