Veidai

2020.04.29 15:38

Dar viena Jolitos Vaitkutės veido kaukė: slyvų žiedus vieną prie kito lipdė pusdienį

LRT.lt2020.04.29 15:38

Jaunosios kartos menininkė Jolita Vaitkutė nuolat stebina netikėtais kūriniais, kuriems pasitelkia įvairiausias priemones – nuo maisto produktų iki netipinių daiktų. Šį kartą, bendradarbiaudama su prekybos centru „Panorama“, ji sukūrė veido kaukę iš gyvų žiedų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Ypatingo kruopštumo ir beveik pusdienio darbo pareikalavęs meno kūrinys atkreipia dėmesį į išliekančią saugumo svarbą. Sušvelnėjus karantino sąlygoms ir atsinaujinus galimybei lankytis pamėgtose parduotuvėse, būtina nepamiršti apsauginės kaukės, kuri gali tapti ir puikiu stiliaus akcentu.

Karantino laikotarpiu menininkė J. Vaitkutė sukūrė ne vieną meno kūrinį, atliepiantį svarbiausias aktualijas – neįprastą muilą, ir net kelias veido kaukes. Vienai jų menininkė naudojo česnako skilteles, o kitos pagrindiniu akcentu tapo kiaušiniai. J. Vaitkutė sako, kad savo kūryboje dažnai kalba apie aktualias problemas – kai kurias norisi pašiepti, o dėl kitų kelti dialogą ar skleisti svarbią žinutę.

Norėdama dar kartą priminti žmonėms apie apsauginių priemonių svarbą sušvelnėjus karantino sąlygoms, J. Vaitkutė sukūrė ir išskirtinę kaukę iš gyvų žiedų.

„Man svarbu parodyti, kad nepamirštume nešioti kaukes, kad ir kaip pavasaris provokuoja jas nusiimti. Būkime kantrūs ir saugūs, nors ir sunku laikytis karantino, kai lauke taip šilta. Tikiuosi, kad žmonės, žiūrėdami į kažką gražaus, prisimins tai, kas svarbu. Man, kaip menininkei, smagu, kad atsiranda galimybė savo kūrybą eksponuoti plačiau“, – sako naujosios prekybos centro kampanijos veidu tapusi menininkė.

J. Vaitkutė sako, kad nuo virusų saugančios kaukės gali tapti ir puikiu stiliaus akcentu. Be to, kaukių, kaip aksesuaro, tendenciją ji jau anksčiau pastebėjo ir lankydamasi užsienio šalyse. „Turiu parsivežusi vieną labai gražią kaukę iš Japonijos, kur dalyvavau madų savaitėje. Ten kaukes nešioja visi, tad natūraliai atsirado įvairių stilizuotų kaukių paklausa. Manau, kad kaukes galima priderinti prie kasdienės aprangos, išreikšti savo asmenybę. Man labai patinka nešioti kaukę – gerai su ja jaučiuosi, ji papildo mano stilių, taip apsaugau save ir kitus“, – tikina J. Vaitkutė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt