Veidai

2020.05.11 08:33

Vidas Bareikis jau svarsto apie naujas veiklas: dabar svarbiausias dalykas – nepamesti savo klausytojo

LRT TELEVIZIJOS laida „Visi kalba“, LRT.lt2020.05.11 08:33

Apdovanojimuose „M.A.M.A.“ kaip Metų atlikėjas įvertintas dainininkas Vidas Bareikis šiemet buvo priplanavęs daug koncertų, ruošėsi daug pasisemti iš šio aruodo, tačiau visas kortas sumaišė pandemija. Vis dėlto LRT TELEVIZIJOS laidoje „Visi kalba“ optimistiškai nusiteikęs atlikėjas sako esąs įsitikinęs – šioje situacijoje į priekį eis tie, kurie sugebės adaptuotis ir keisti savo koncertų pobūdį.

Paskelbus karantiną, buvo atšaukta daugybė koncertų. Tarp tokių nukentėjusių buvo ir atlikėjas V. Bareikis, tačiau jis teigia visada turintis ir planą B, ir planą C, nes mėgsta užtikrintumą.

„Tai labai skaudi tema. Skaudžiausia dėl to, kad šie metai turėjo būti Metų atlikėjo metai. Apdovanojimuose „M.A.M.A.“ buvau įvertintas kaip Metų atlikėjas – automatiškai susiplanuoji kitus metus, per kuriuos turėtum semti iš to aruodo. Ir bam – likimo ironija. Bet aš linkęs nebūti prilipęs prie vienos situacijos. Manau, ir šitoje situacijoje į priekį eis tie, kurie staigiai sugebės adaptuotis, keisti savo koncertų pobūdį“, – mintimis dalijasi jis.

Visgi, pasak V. Bareikio, turbūt dabar skaudžiausiai išgyvena tie atlikėjai, kurie link kažko ilgai ėjo, kažką planavo ir dėjo daug pastangų, kad tai įvyktų, tačiau pandemija sujaukė visus iki vieno planus – tiek mažiausius, tiek didžiausius, pavyzdžiui, pirmuosius pasirodymus arenose. Dainininkas sako, kad teks susitaikyti, jog, bent šiuo etapu, nebebus taip, kaip buvo, tačiau V. Bareikiui idėjų niekada nestinga – jis prisimena, kaip neseniai sugalvojo nudžiuginti savo ištikimiausius gerbėjus.

Aš linkęs nebūti prilipęs prie vienos situacijos. Manau, ir šitoje situacijoje į priekį eis tie, kurie staigiai sugebės adaptuotis, keisti savo koncertų pobūdį.

„Yra grupė žmonių, kurie yra buvę 19-oje, 13-oje koncertų. Ir jie nemeluoja – aš daugelį jų pažįstu iš veidų. Visą laiką prieš tuos žmones jaučiu moralinę skolą. Galvojau, kaip galėčiau juos nudžiuginti. Paskelbiau konkursą, kad į mane kreiptųsi tie, kurie buvo bent 10-yje koncertų. Atsirado apie 30 žmonių, aš juos pasikviečiau į namus, išviriau sriubos, surengiau koncertą, jie pirmieji gavo mano naują albumą“, – pasakoja dainininkas.

„Žmogus-orkestras“ Vidas Bareikis sugrąžintų pasirodymus lauke: esu koncertavęs prie Neries Kalėdų dieną

Nei kada baigsis karantinas, nei kas bus po to, niekas pasakyti negali, tačiau V. Bareikis pažymi esantis žmogus, kuris visada turi daug įvairiausių planų. Be muzikos ir režisūros, jis gali užsiimti nuotoliniais mokymais, dainininkui patinka ir sportas, jis nesibaido ir influencerio rolės.

„Šituo laikotarpiu pats svarbiausias dalykas – nepamesti savo klausytojo, sekėjo, skaitytojo. Jie vis tiek yra. Aš net neabejoju, kad jei daryčiau koncertą savo klausytojams ir parašyčiau: chebryte, supraskite, kad ir man Adui [sūnui – red. past.] reikia nupirkti ką nors naujo Rugsėjo 1-ajai, mano koncertas kainuos 10 eurų, – net neabejoju, kad jie sumestų po 10 eurų. Aš labai vertinu ištikimybę apskritai“, – kalba pašnekovas.

Ne viename interviu prisipažinęs esąs išlaidautojas V. Bareikis atviras – karantinas parodė, kiek daug jis išleidžia kinui, maistui kavinėse, koncertams. Kai kurie muzikantai, turėję atšaukti koncertus, prašė savo gerbėjų nesusigrąžinti pinigų ir palikti juos atlikėjui, tačiau V. Bareikis, kurio koncertai kol kas perkelti, sako būtų linkęs taip nedaryti, nors kolegų taip pat dėl to neteisia.

„Teko susidurti su žmonėmis, kuriems tas 15 eurų – toks didelis pinigas... Jie į skelbimų portalą kelia buitinį prietaisą, kurį pardavinėja už 7 eurus, kas man kažkuriuo momentu būdavo nesuprantama... Paskui pamačiau, kad jie su tais 7 eurais sugeba pragyventi savaitę. Suprantu žmones, kurie tuos pinigus vertina ir nori juos susigrąžinti“, – teigia jis.

Plačiau – balandžio 24 d. laidos „Visi kalba“ įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

„Žmogus-orkestras“ Vidas Bareikis sugrąžintų pasirodymus lauke: esu koncertavęs prie Neries Kalėdų dieną