Veidai

2020.04.27 18:56

Po karantino vėl dirbantis plaukų stilistas Mantas Tautvaišas: buvo ir keista, ir sudėtinga

atnaujinta 19:50
LRT.lt 2020.04.27 18:56

„Dienos pabaigoje nuo kaukės skaudėjo ausis. Be to, visą dieną dirbti su kauke nėra taip paprasta, kartais atrodo, kad net oro stinga“, – portalui LRT.lt pasakoja plaukų stilistas Mantas Tautvaišas, po pusantro mėnesio pertraukos karantine pagaliau sugrįžęs į darbą. Pirmoji diena darbe, anot jo, buvo ir keista, ir sudėtinga, ir savaip kitokia.

„Keista sugrįžti po tokios ilgos pertraukos. Su kolegomis juokavome, kad jausmas panašus į tą, kurį jaučia mokiniai rugsėjo pirmąją“, – šypsosi Mantas.

Jis pasakoja, kad dauguma jo klientų yra pastovūs, tad ir per karantiną rašė Mantui prašydami patarimo: „ Kai kurie netgi kvietė į namus. Teko mandagiai atsisakyti ir patikinti, kad daugiausia, ką galiu padaryti – perduoti dezinfekuotą maišelį su priemonėmis ir detalia instrukcija, kaip jomis pasinaudoti. Išties nemažai klientų laukė, kol atsidarys salonai, tačiau buvo ir nekantresnių, kurie ryžosi eksperimentuoti.“

Balandžio 27-ąją pradėtas įgyvendinti antrasis karantino švelninimo verslui planas, tad savo veiklą gali atnaujino ir kai kurios kirpyklos. Tiesa, kirpėjų paslaugos gali būti teikiamos tik laikantis visų saugumo reikalavimų.

Ant salono įėjimo durų pasitinka atspausdintas prašymas ateiti dėvint kaukes ar pirštines, užėjus dezinfekuoti rankas, laikytis saugaus atstumo, nesilankyti salone, jei negaluojate. Taip pat prašoma rizikos grupėje esančių žmonių kol kas vengti apsilankymo kirpykloje.

„Niekada anksčiau taip ilgai nedėvėjau kaukės, kiek šiandien. Dienos pabaigoje nuo jos jau skauda ausis. Taip pat dėvėjau skydą, akinius, apsaugines pirštines. Įsitikinau, kad tai nėra taip jau lengva – buvo akimirkų, kai atrodė, kad trūksta oro.

Po kiekvieno lankytojo vizito pasilikome daugiau laiko, kad spėtume pakvėpuoti grynu oru, gerai dezinfekuotume įrankius, paviršius. Salone nuolat tvyro dezinfekuojančių priemonių kvapas. Žinoma, visi suprantame, kokia yra situacija ir geranoriškai laikomės visų rekomendacijų. Tikrai nebuvo nė vieno, kuris pažeistų taisykles“, – sako M. Tautvaišas.

Įprastai Manto darbo diena trunka nuo 10 val. iki 19 val., tačiau po karantino norinčių apsikirpti ar nusidažyti plaukus yra daugybė. M. Tautvaišas sako, kad šią savaitę panašu, teks dirbti ir viršvalandžių.

„Esu tikras, kad visi salonai sulaukia antplūdžio, mačiau, kad kai kurie salonai nusprendė dirbti ir sekmadieniais. Praėjusį trečiadienį paskelbus, kad nuo pirmadienio bus galima teikti kirpėjų paslaugas, iškart pasipylė žinutės, skambučiai su prašymais priimti kiek įmanoma greičiau“, – sako jis.

Kadangi dar kurį laiką viešumoje teks dėvėti kaukes, plaukai tampa dar svarbesne kiekvieno iš mūsų puošmena ir įvaizdžio detale. „Pastebiu, kad šiandien klientams svarbiausia, kad jie pagaliau turėjo progą atsinaujinti, galbūt, netgi nukirpti tas nemalonias emocijas, kurios, kaip sakoma, kaupiasi plaukų galiukuose. Manau, šiuo sudėtingu etapu to atsinaujinimo psichologiškai reikia daugeliui“, – įsitikinęs Mantas.

Visas pokalbis su M. Tautvaišu ir šio sezono plaukų kirpimo bei dažymo tendencijos – vaizdo įraše.

Į darbą sugrįžęs plaukų stilistas Mantas Tautvaišas: tai buvo keistas periodas – tiek kirpėjams, tiek klientams